שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מדליות לשמן זית סינדיאנת הגליל

סיפורו של סחר הוגן ושמן איכותי - ישראל פרקר

דיווח מסינדיאנת הגליל

סינדיאנת הגליל ממשיכה לזכות בעוד מדליות, המתווספות לאלה שהוענקו לעמותה בתחרויות בחו"ל ובארץ. סִנְדִיַאנֶה سِنْديَانة – עץ אלון בערבית.

1. 2 מדליות כסף בתחרות Ovibeja בפורטוגל.
המדליות הוענקו לשמני שני זנים, בשתי קטגוריות: הקורטינה בקטגוריית שמן זית עם פירותיות ירוקה עדינה, והפיקואל בקטגוריית שמן זית בשל.
שוב הוכחו שמטע הזיתים הקטן והמטופח בלב עמק יזרעאל, הוא מקור לגאווה מקצועית וחברתית, שנה אחרי שנה.
"השמנים שאנחנו מייצרות ממנו, זוכים להערכה בינלאומית, ולאהבת לקוחותינו. תחרות שמן הזית הבינלאומית OVIBEJA נערכת בלב אזור כרמי הזיתים של פורטוגל, סמוך לעיר בג'ה BEJA . התחרות ידועה במיעוט הפרסים שמחולקים בה, כך שכל פרס הוא באמת יקר ומיוחד. זוהי השנה השנייה ברציפות ששמני הזית שלנו זוכים בפרסים בתחרות. בשנה שעברה קיבלנו ציון לשבח על שמן מסוג פיקואל. אנו מקוות שזה מסמן מסורת חדשה של זכיה בתחרות, הנחשבת לאחת הקשות בעולם."

2. 2 מדליות זהב לשמן הזית האורגני בתחרות BIOL באיטליה.

3. מדלית כסף בתחרות JOOP ביפן וגם שתי מדליות זהב ב OLIVE JAPAN –. השמן הזוכה הוא אורגני מפרויקט שהקימה עמותת סינדיאנת הגליל בשיתוף עם חקלאים מכפר עארה. הכרם מוכר כסחר הוגן ואורגני על ידי גופים בינלאומיים.

מאתר עמותת סינדיאנת הגליל 
המטע הסקוטי
המטע הסקוטי הוא חלום שהתגשם. הכל התחיל כמטלה במסגרת הסחר ההוגן – למלא את מקום החולייה החסרה בין החקלאי הערבי לשוק הישראלי. לאחר שהקמנו את המטע האורגני ברוחה שבואדי ערה, הבנו שיש לנו הרבה מה לתרום לחקלאות הערבית. פרויקט המטע הסקוטי אפשר לנו ליישם את מלוא ערכינו. השותפה שלנו בפרויקט הזה היא הכנסייה הסקוטית שתמכה והשתתפה בהקמתו. בפרויקט זה עזרנו לבעלי הקרקע – משפחת אבו חאתום מכפר יפיע, לשמור על 30 דונמים בבעלות המשפחה, ולהפוך קרקע מוזנחת בלב עמק יזרעאל, למרגלות נצרת, למטע זיתים פורח, ממנו מיוצר שמן זית כתית מעולה הנמכר ברחבי העולם וזוכה בתחרויות בינלאומיות.
בלב המטע נמצאת החלקה הניסיונית של מכון וולקני، שבה נשתלו בשנת 2012, שבעה סוגים שונים מתוכנית השבחת הזית הישראלית. אלה טיפוסי זיתים ייחודיים, שפותחו במשך שנים על ידי מדעני המכון.
המטע של סינדיאנה נבחר כבית הגידול המועדף של הטיפוסים החדשים, ומדעני המכון עובדים בשיתוף פעולה עם צוות סינדיאנה כדי להביא להצלחת הניסוי.

מטעי הזיתים של סינידאנת הגליל מאפשרים לנו לקדם את המודרניזציה של החקלאות הערבית המסורתית על ידי הכנסת טכניקות חדשות, השקיה וזני זית שונים; לטפח ולשלב שיטות חקלאיות; להשקיע את כל ההכנסות העתידיות של המטע בפרויקטים קהילתיים המקדמים תעסוקה הוגנת לנשים ערביות; ולפקח על שרשרת הייצור כולה, מן הזרע עד לבקבוק שמן זית כתית מעולה.

מיהי עמותת סינדיאנת הגליל?
סינדיאנת הגליל היא עמותה לסחר הוגן, הפועלת כעסק חברתי מאז שנת 1996. העמותה מקדמת שינוי חברתי באמצעות חיבור בין נשים ערביות ויהודיות, אשר מפיקות יחד שמן זית עטור פרסים. כל הרווחים מהפעילות העסקית של העמותה, מושקעים במיזמים חברתיים, לעידוד תעסוקת נשים, ליישום כלכלה ירוקה ברת קיימא, חקלאות הידרופונית, וליצירת גשר בין קהילות.

איך שמן זית יוצר תקוה?
שמני הזית מופקים מהזיתים בבתי בד מוכרים ומאושרים: ארזים ברם און, דרוושה באיכסל, אל סאהל בדיר חנא ועוד. הם ממולאים בבקבוקים במתחם סינדיאנת הגליל.
סינדיאנת הגליל יצרה סדרה של שמני זית פרמיום סחר הוגן, בעזרת שיתוף פעולה יוצא דופן: היא הפגישה ילדים יהודים וערבים שציירו ביחד תמונות עם צבע רב, עבור התוויות החדשות של שמן הזית שלנו.
זהו שמן זית סחר הוגן המיוצר על ידי האימהות שלהם, זו לצד זו. כשהם מדברים בשתי שפות, אבל מאוחדים בשלל צבעים וצורות, הילדים הצליחו ליצור גשרים בית שתי התרבויות ולתת חיים לתוויות החדשות של שמן הזית אקסטרה-וירג'ין של סינדיאנת הגליל. על ידי שינוי המילה "וירג'ין" והחלפתה במלים: "אחווה", "חיובי", "תקווה", "שלום" התוויות החדשות של סינדיאנה מעבירות מסר של העצמה ותקווה.
כל בקבוק שמן הזית סחר-הוגן של סינדיאנת הגליל, מכיל בתוכו את הטעם של דו-קיום. כל הרווחים של העמותה עוזרים ליצור הזדמנויות כלכליות והכשרה לנשים בישראל, ומקדמים עתיד של שלום לדורות הבאים.

סינדיאנת הגליל – שמן זית איכותי למען הקהילה והחברה
סינדיאנת הגליל משלבת פעילות מסחרית עם שימור המסורת הייחודית לאזורנו ועבודה בקרב הקהילה. סינדיאנת הגליל רכשה ניסיון ומעמד בתחום הייצוא של שמן זית בוטיק, המופק בכבישה קרה מזני זיתים הגדלים במטעינו, תוך הקפדה על זמן אצירה קצר ותנאי ייצור מושלמים. תהליך הייצור המקצועי והמוקפד, מבטיח את הארומה והטעם המשובח של כל זן.
לבקבוקי שמן הזית של סינדיאנה מצטרפים גם צנצנות זעתר, סבונים ותבלינים, הנמכרים בהצלחה בארה"ב, יפן, אוסטרליה ואירופה. הרווחים מהפעילות הזו מושקעים במיזמים חברתיים התואמים את מטרות העמותה.

סינדיאנת הגליל – עמותת סחר-הוגן
בשנת 2003 התקבלה סינדיאנת הגליל כחברה בארגון סחר-הוגן העולמי WFTO – ארגון המהווה מטריה של סולידריות ותמיכה ומקשר בין חקלאים במדינות העניות לצרכנים במדינות העשירות.
סינדיאנת הגליל היא גוף מוביל בישראל לסחר-הוגן. מוצרי סינדיאנה מאושרים מידי שנה ע"י פיקוח גופי פיקוח בינלואמיים ונמכרים בישראל, אירופה, צפון אמריקה ובמזרח הרחוק ביותר מעשרים מדינות, ברשתות מסחר מקוון, בחנויות בוטיק, כנסיות, קהילות מקומיות וירידים.

סינדיאנת הגליל – מרכז המבקרים
מרכז המבקרים ומפעל הייצור של סינדיאנת הגליל בכפר כנא מבטא את ערכי השוויון והאחווה בהם דוגלת העמותה. מרכז המבקרים מארח קבוצות תיירים ומבקרים ישראלים אשר נהנים ממגוון פעילויות חווייתיות ליחידים ולקבוצות, ומוזמנים לפגוש נשים ערביות ויהודיות מהגליל, המפיקות שמן זית איכותי בצוותא.

המיזמים החברתיים של סינדיאנת הגליל
ההכנסות ממכירות שמן הזית בארץ ובעולם חוזרות אל הקהילה עם מגוון מיזמים חברתיים לקירוב לבבות ולסולידריות: שתילה וטיפוח מטעי זיתים מניבים, קידום תעסוקה הוגנת לנשים ערביות, הפעלת מרכז מבקרים ובית יוצר לנשים, יצירת הזדמנויות כלכליות וטיפוח שיתופי פעולה בין יהודים וערבים.

לפרטים נוספים ותאום ביקורים:
סינדיאנת הגליל – א.ת. כפר כנא
טלפון 04-6516784 , חנאן 050-4009455
דואל : [email protected]
https://he.sindyanna.com/ עברית
https://www.sindyanna.com/ אנגלית

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות