אודות

בשנים האחרונות הולכת תרבות היין ותופסת מקום נכבד בחייהם של יותר ויותר ישראלים. מספרן של חנויות היין גדל, ובמרכולים מתרבים מדפי בקבוקי היין. גם החוגים לטעימת והכרת היין ודרכי הכנתו מלאים באנשים. מתרבה מספרם של האנשים המכינים בעצמם יינות בחצר או במרתף ביתם, להנאתם של בני המשפחה וחברים. התופעה מתחילה להיות מין אופנה חדשה בארץ.

בשנת 1999, כשיעץ לי הרופא ללגום כל יום כוס יין אדום לשיפור הבריאות, חיפשתי באינטרנט מידע על יינות ויקבים ישראלים. הפתעתי הייתה רבה כשמצאתי רק מספר מצומצם מאוד של אתרים העוסקים ביין ישראלי וגם הם היו מיושנים ובלתי מעודכנים.

כחובב מושבע של אינטרנט כבר אז, החלטתי  שאם אין אתרים כאלה אז אני אקים את האתר היין הישראלי הראשון שיוקדש רק ליינות שנוצרו ביקבי ישראל. לאחר גלגולים ושיפורים הפך האתר לשער לעולם יינות ישראל, האתר המוביל בנושא בארץ. האתר המתעדכן מדי ערב בחדשות יינות ישראל והיקבים נועד לעשות סדר ולהביא את דבר כל יקבי ישראל ויינותיהם לידיעת ציבור חובבי היין בארץ ובעולם. (הקמתי אתרים בעברית ובאנגלית)

מאז שהתחלתי בפרויקט הענק המתבצע בעזרתם של חברים טובים, חובבי יין, הוקמו בארץ עשרות רבות של יקבים חדשים, מספרם כבר מגיע לכ-350, ובמכליהם נוצרים יותר מאלף סוגי יינות חדשים מדי שנה.

בסיורי הרבים בארץ ביקרתי ברבים מהיקבים האלה בליווי מצלמתי הדיגיטלית ומצלמת הווידאו שלי. גיליתי שם עולם מרתק של מאות אנשים שהחליטו להקדיש את זמנם החופשי (ולא רק) ללימוד סודות היין ולייצורו גיליתי גם שמאחורי כל בקבוק יין מסתתר סיפור מרתק על דרך גידול הענבים בכרמים, ייצור היין ועל היינן שייצר אותו. התברר לי שכמספר סוגי היין ביקבים השונים כך גם מספר הסיפורים. בכל בקבוק יין מסתתרת נשמה השונה מנשמת הבקבוק השכן. היין הוא דבר חי ומשתנה כל העת, זאת יודע כל חובב יין.

בשנים האחרונות, מאז שיצאתי לגמלאות, אחרי כ-45 שנים של עבודה בהייטק, כמהנדס, הצטרפתי גם לעולמו המרתק של שמן הזית. עשיתי זאת אחרי שהבנתי שיש למעלה מ10 זני זיתים בארץ, מהם מייצרים שמני זית, וחלק גדול מהשמנים, גם כאלה המיובאים, המגיעים לחנויות, הם באיכות נמוכה ולעיתים קרובות הבקבוקים מכילים לא בדיוק מה שכתוב על תוויתם. כדי להבין מה טוב ומה רע, חייבים להתעמק בנושא ולהבינו טוב. לצערנו רוב הקהל לא מודע למה שהוא רוכש ואחת ממטרותיי היא גם לקדם חיובית את ענף שמן הזית ואת עשרות בתי הבד ומגדלי עצי הזית.

את עבודתי בעולם היין ושמן הזית אני עושה בכל רגע פנוי, לאורך כל השנה. בבקרים, ערבים ובלילות. הנושאים הפכו עבורי, כבר מזמן, כמפעל חיים.

New Doc 25

בעקבות פעילותי בנושא היין הישראלי, הנעשית ללא ליאות ובהתמדה, קיבלתי את פרס תרבות היין הישראלי, על תרומתי לקידום תרבות היין בישראל, בטקס אשכול הזהב 2008 . אני גם מוזמן, מדי פעם, לשמש שופט בתחרויות יין בינלאומיות שונות בעולם.

ברשת האינטרנט מתרבים האתרים העוסקים ביין הישראלי והכתבות והתגובות בנושא זה הולכות ומתרבות. הגעתי למסקנה שלאחר שעשיתי סדר וריכזתי מידע עצום בנושא היין הישראלי באתר אחד- השער לעולם יינות ישראל – הגיע העת לעשות גם סדר ולרכז במקום אחד גם את הקישורים למבחר הכתבות המופיעות באתרים שונים בנושאי יינות ישראל.

אני גם פעיל מאוד בפייסבוק ומביא בו מיידע רב ומגוון, מדי יום, לידיעת כ5,000 חברי ואלה העוקבים אחרי פעולתי בעולם יינות ישראל  והקולינריה הישראלית המרתקים.
בערוץ היין ביו טיוב מופעים למעלה מ700 סרטונים שצילמתי וערכתי.

לחיים – לחיי יינות ישראל !!!

 ישראל פרקר – ראשון לציון – יוזם ועורך ראשי
Wellcome

בשנים האחרונות אני משמשי כשופט, כנציג מישראל, בתחרויות יין בינלאומיות הבאות באירופה ובאסיה:

1. Concours Mondial de Bruxelles
2013 –   Bratislava – Judge

2. Concours Mondial de Bruxelles
2014 –  Bruxelles  – Judge

3. Vinaria 2014 International Wine Competition
Bulgaria – 2014 – Judge

4. Vinitaly 2014, international wine competition,
verona – 2014 – Judge

5. Vinitaly 2015, international wine competition,
verona – 2015 – Judge

6. Concours Mondial de Bruxelles
2015 –  Jesolo Italy – Judge

7. Interwine Challenge
Guangzhou China – May 2016 – Judge 

8. Interwine Challenge
Guangzhou China – November 2016 – Judge 

9. 8th International organic wine award 2017
Ulm  Germany – July 2017  – Judge

10. Interwine Challenge
Guangzhou China – November -2017 – Judge

11. Concours Mondial De Bruxelles
Beijing China – May 2018 – Judge

 12. PAR Wine Award International
Prien Am Chiemse Germany – Feberuary 2019 – Judge

 
טלפון לברורים בנושאי האתר 054-5595747 

     E-MAIL

 

כתבות פרקר במדורים קבועים במגזינים

New-tech

TapeOut

פרויקטים נוספים של י. פרקר
אתר הגלויות שהגיעו מחיילים לגלי צהל במלחמת יום כיפור – 1973
האתר לזכר קהילת יוצאי העיירה דמביצה בפולין בה נולד הסב, משה פרקר, בסוף המאה ה19.

עמוד הפייסבוק
ניהול הקבוצה- ראשון עיר עם נוסטלגיה

 

סגור לתגובות.