מרגלית – אניגמה נאפה, פרדיגמה, אופטימה וריזלינג

היקב מבנימינה המשך »
שם היקב: מרגלית

מידע מהיקב: 

אניגמה 2012 NAPA
אניגמה Napa הוא יין שנולד בתקופה שבה יאיר ומשפחתו עברו לגור בעמק נאפה בקליפורניה בשנת 2011 .
נאפה הוא אחד מאזורי היין הטובים ביותר לגידול ענבי קברנה סוביניון, ונראה לנו מתאים ביותר לנצל את ההזדמנות לביטוי טרואר שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד כה ביקב, ולעשות יין מרגלית בנאפה.
כעבור שנה לשהותנו במקום, חיפשנו את הענבים ואת היקב שנוכל להפיק בו את היין. את הענבים קנינו משני כרמים: את הקברנה- סוביניון מכרמו של ארני וויר, חבר קרוב מזה שנים רבות, ואת הקברנה-פרנק והפטיט-וורדו, קנינו מהמו"ל של ספרי היין בקליפורניה אליוט מקיי, בכרם שנמצא בהרים שבין נאפה וסונומה. את היין עשינו ביקב "הגפן" של ארני. כל בני המשפחה (אירית, גאיה ויאיר) עסקו בייצור היין כולל דגימות ענבים, בציר ידני, הפרדת גרגרים, תסיסה, טופינג ולבסוף במילוי 600 הבקבוקים בנאפה.

הרכב זני של היין: 80% קברנה סוביניון, 8% קברנה פרנק, ופטיט וורדו .12%

אניגמה נאפה מבטא היטב את הניחוח המיוחד של העמק המדהים הזה.

מחיר מומלץ לצרכן: 600 ש"ח

פרדיגמה 2015  
מאז הקמנו את יקב מרגלית התמקדנו בזני בורדו, כיוון שחשבנו שאלו ענבי האיכות האולטימטיביים.
בזמנו החלטנו כי היין שלנו יופק אך ורק מענבים שאנחנו מגדלים בעצמנו, ולכן במשך שנים רבות

הפקנו יין אך ורק מהזנים שגידלנו כלומר זני בורדו. הדברים השתנו כאשר קנינו את חלקת האדמה בזכרון יעקב (20 דונם),  חלקת אדמה שהיתה ידועה בין איכרי המושבה עוד מתקופת הבילו"יים כמתאימה מאד לענבים איכותיים. החלטנו לטעת בה את זני פרובנס האדומים, סירה, גרנאש ומורודרה, ואת הזנים הלבנים שרדונה, ריזלינג וזן חדש בלתי ידוע – מרגלית-בלאן.
שבע שנים מאז רכישת הקרקע, נטיעה, טיפוח הכרם ולמידה, אנו שמחים להציג את היין האדום פרדיגמה 2015.
יין זה משלים את הכיוון הנוסף של יינות מרגלית – יין אדום שאיננו כבד כמו זני בורדו שלנו, יין ים-תיכוני קל יותר שמתאים לקיץ הישראלי. הרכב זני: 50% ענבי סירה, 30% מורבדרה, 20% גראנש.

זמן התיישנות בחבית: 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. היין נקרא "פרדיגמה" בהמשך ליין הבלנד הבורדולזי "אניגמה" – שמות בעלי משמעות שקל לזכור.

מחיר מומלץ לצרכן: כ- 150 ש"ח

 2016 אופטימה
יין לבן יבש המורכב מענבי "מרגלית בלאן 25% , ענבי שרדונה 75%. 
אופטימה הוא יין שנולד בעקבות מציאתה של גפן אחת עם ענבים לבנים בכרם שלנו של קברנה פרנק בבנימינה. עקבנו אחר התפתחות הגפן הזו לאורך שנים, בדקנו את הרכב הענבים ואף הפקנו יין נסיוני על מנת לדעת מה ניתן לייצר מענבים לבנים אלו שנחתו בכרמנו משום מקום.
הדבר הבולט ביותר בענבים היה החומציות הגבוהה במיוחד בזמן הבציר – חומצה כללית של בין , ערך חריג מאד בענבים בישראל. לכן החלטנו לנסות ולטפח PH = 3.1-3.3 – גרם בליטר ו 10 – 8 את הגפן הזו לכרם.   

את חלקת האדמה בזכרון יעקב, בשולי הגבעה שעליה יושבת המושבה, רכשנו בשנת 2010.
החלטנו לטעת בחלקה הצפוני, גם שלושה זנים לבנים: שרדונה, ריזלינג ואת הזן הבלתי מוכר שגילינו בכרם בבנימינה.
השתלן שעשה את ההרכבות עבורנו מ"עיניים" שזמרנו מהגפנים הלבנות שטיפחנו משך כמה שנים לצורך נטיעה אי פעם בעתיד, קרא להם במשתלה -מרגלית-בלאן, ואנו אימצנו את השם בחום.
​ על מנת לברר מהו הזן הזה הבאנו דגימות עלים לבדיקת  די אנ איי בקליפורניה, במעבדה שמתמחה בכך. בדקנו פעמיים והתוצאות הגיעו שונות בכל בדיקה. הראשונה אמרה שזהו סנג'ובזה (זן אדום), והשנייה שזה קולומבר.
הקושי בזיהוי הראה לנו שכנראה אין את הזן הזה בספריית ה- DNA.
המשכנו לעקוב אחר הענבים בכרם, ועם הזמן שמנו לב שיש שלושה גפנים בתוך הכרם שיש ​ בהם אשכולות שחלקם עם גרגרים לבנים, גרגרים ורודים וגרגרים אדומים, כל אלו  באשכול אחד.
בשלב זה הגענו למסקנה (זמנית) שיש לנו כנראה מוטציה כלשהי של הקברנה-פרנק לזן ענבים לבן חדש. בעתיד נרחיב את הבדיקות לבירור ודאי יותר.
ליין השרדונה החדש ביקב החלטנו להוסיף את הזן החדש שתורם את החומציות הגבוהה וכן את הארומה הפרחונית שלו, כך שברור לטועם שהיין הוא שרדונה אבל לחלוטין שונה. 
היין עבר התיישנות קצרה של כמה חדשים בחביות עץ אלון צרפתי.
 ​ את מעגל שמות היינות הג'נריים של היקב סוגר היין הלבן הזה שקראנו לו אופטימה

מחיר מומלץ לצרכן – ש"ח 150

2016  ריזלינג
יין ריזלינג מאופיין בארומה פירותית של תפוח ירוק, אפרסק, מיני פרי הדר כגון קלמנטינה, לימון, אשכוליות, וארומה פרחונית.
בחלוף הזמן מתעממים הריחות והטעמים הראשוניים ומופיעים ריחות של דבש, מישמש, ופירות יבשים.
טעמו של היין חד, מינראלי ועשיר הודות לחומציות הגבוהה והמרכיבים הארומטיים, המיוחדים שבזן זה.
יש יינות ריזלינג שתוספת של מתיקות עדינה (תלוי בסגנון היין) למול החומציות הגבוהה נותנת איזון נפלא. ניחוח מיוחד נוסף לאחר מספר שנים בבקבוק, הוא ניחוח פטרולי שמאפיין יינות ריזלינג ישנים.

באזורי גידול קרים ניתן לקבל יינות ריזלינג ארומטיים מאד עם יכולת התיישנות טובה. 
בישראל החמה יש ספק אם לזן זה יש לו סכוי סביר להיות יין טוב. אבל בגלל החיבה הרבה שלנו ליין זה (בעיקר לאסף), החלטנו לנסות לטעת אותו ולראות אם אפשר על ידי שיטות גדול אחרות (ללא השקאה ודישון) על קרקע גירית, לקבל יין שיהיה טוב מספיק עבורנו.
הגפנים ניטעו בכרם זכרון-יעקב לפני שבע שנים וביולי 2014  היה הבציר ראשון שלא ענה על ציפיותנו וגם לא הבציר השני ב2015, לבסוף בציר 2016  נראה לנו מספיק טוב שאפשר להוציאו לשוק כבציר הריזלינג הראשון של היקב.
עם זאת בשל הגפנים הצעירות והניסיון המועט שלנו עם זן זה, אנו מחפשים באמצעות ניסוי וטעייה, מתווה מתאים בכרם שלנו לייצר יין ריזלינג ישראלי ראוי.
היין נבצר מוקדם מאד, עם רמת סוכר נמוכה וחומציות גבוהה מאד, תסס בטמפרטורה נמוכה, שהה זמן קצר מאד בחביות אלון ויש בו סוכר שיורי ברמה גבולית.

 מחיר מומלץ לצרכן כ 120ש"ח

צילם ישראל פרקר, בהצגת היינות החדשים בסומלייה 2018:

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *