22/11/2013

עין נשוט – 4 יינות חדשים

אודות היין

קברנה סובניון 2012
יין קברנה סוביניון בנטל מסגיר מיד את מיקומו של הכרם השוכן למרגלות הבנטל בצידו המערבי. הכרם בן 9 שנים. השורות נטועות מצפון לדרום והכרם עצמו ממוקם במרכז מטע תפוחים.

שיח הקברנה גדל בכל מקום בארץ, הוא הפופולרי בין כל היינות האדומים ורוב הכורמים מגדלים אותו. זהו זן שיכול גם בזקנה טובה לתת פרי. ובכל מקום יתן הזן הזה את התמורה הנאותה. אך קברנה השוכן בגובה של כמעט 1000 מטר מעל פני הים שונה בתכלית מכרם הנמצא בגובה פני הים. בכרם גבוה במיוחד נותן הקברנהסובניון טעמים מופלאים . תהליך התסיסה הראשונית הארוך במיוחד בערך 38 ימים, הנוזל נשאר עם הקליפות 50 יום בסה"כ למרות שהתסיסה הראשונה הסתיימה לפני כן.כלומר הוא החל כבר את התסיסה המלולקטית עם הקליפות. לאחר הסחיטה היין הוכנס לחביות עץ אלון צרפתי למשך שבעה חודשים. במשך כל תקופת היישון עבר היין שפיות, בתהליך השפייה נחשף היין לאור יום ולחמצן עשיר, דבר שסיגל ליין טעם של יין בוגר, למרות שהוא צעיר.

אין ביין סולפיט או חומרים משמרים אחרים, לא נעשו תיקוני חומצה. והיין הוא 100% זני מכרם יחידני.

מרלו 2012
מרלו זהו ענב יפה במיוחד. האשכולות בוהקים ועבים. צבעם שחור והם גדולים יחסית לאשכולות של זנים אחרים. אשכולות הענב משוחררים ואינם קמוצים (כמו אחי הזן הגדול – קברנה סוביניון).

כרם מרלו ניתן לזהות מרחוק בשל האצילות שלו, השריגים הזקופים. כרם מרלו ניחן בריחות מופלאים שמועברים במהלך הקיץ לענבים. חזירי הבר בגולן. מזמן כרתו ברית אהבים עם זן זה. עם התחלת הבוחל באשכולות מתחילה מלחמת המוחות בין הכורם לחזיר הבר אשר מעדיף את המרלו משאר הזנים.

המרלו ריחני כמו פרחי הבר באביב הגולני, ריח פריחה עדין התוקף אותך עם התקרבותך ומשאיר שובל ריח וטעמים מיוחדים.

המרלו בבקבוק זה מכיל ענבי מרלו בלבד מכרם שנטע לפני כשבע שנים למרגלות הבנטל.בגובה 920 מטר מעל פני הים. הטרוואר של המרלו מושלם: אדמה בזלתית עם מילוי של אבק וולקני, בצבע וורוד אדמדם הגולש מהבנטל עם זרימות הגשם.

טמפרטורות החורף בגובה זה נותנות את מנות הקור הרצויות לכרם. האביב האיטי מאפשר לכרם  להתפתח באיטיות , אביב שמחובר יותר לחורף מאשר לקיץ ומאפשר לשיחי הכרם להתארגן לקיץ חם ותאורה מלאה. השורות הנטועות מצפון לדרום תורמות לתאורה מרבית. הפריחה בכרם אחידה, מלאה, שני אשכולות לשריג ,דבר המאפשר פיתוח של אשכולות גדולים ואחידים עם ציפה עבה של ענב האוחזת בצבע כהה.

מרלו זה עבר יישון בשבבי יין צרפתיים במשך ארבעה חודשים בלבד וזה כדי לאפשר לטעמי הענב לשלוט בטעם המלא והעגול שזן זה יודע לתת.יין זה מיועד לאנשים האוהבים טעם מתמשך בפה עם טעמים מפתיעים של פריחה וצוף של דבש.

היין הותסס במשך 38 יום בטמפרטורה של 18 מעלות צלזיוס , ועוד כשבועיים הוא נשאר עם הקליפות עד שהן שקעו. את יתרת התסיסה המלולקטית עשה היין לאחר הסחיטה.היין לא עבר סינון, אך עבר ארבע שפיות בהן נחשף היין לחמצן ואור יום בצורה אמוקדמת.אין ביין סולפיט, חומר משמר או חומרי תיקון חומצה .

פטי וורדו
זהו ענב שכל כורם מיד מתאהב בו. שיח נמרץ היכול לצמוח מעל לחמישה מטר בעונה, אם לא מפקחים עליו. זן זה אוהב גבולות ונענה לפיקוח כמו חומר ביד היוצר.

על כל שריג פורחים עד שלושה אשכולות בהפרש של שתים עשרה יום בלבד. זן זה רץ לטווחים ארוכים. אין לשפוט את הזן פטי וורדו על פי טעמו בזמן הטעימה. כי בכל יום שעובר הוא ממציא לנו טעמים חדשים. בקבוק שפתחנו ביום ראשון לא נזהה את טעמו ביום השלישי מיום הפתיחה. זהו זן שכל כך מרוכז ומורכב שניתן ממש "ללעוס" אותו. הצבע שלו כהה  ובוהק כצבעו של חציל בלאדי. הציפה של הענב עבה וסרוגה בנימים של טעמים של פירות אקזוטיים הגדלים במזרח הרחוק. זהו הזן היחיד שניתן לשתות ממנו מיד לאחר הסחיטה והוא צלול.

הכרם נטוע צפונית למושבה קדמת צבי בגובה של 538 מטר מעל הים, באדמה בזלתית מנוקזת דבר המאפשר לשלוט בצמוחים ולא לרוץ אחריהם.

זן זה אוהב שמש ויום ארוך, הוא לא "מבזבז זמן ", אם הצמוחים מרוסנים כל כובד משקלו עובר לטיפוח אשכולות הענבים והם מגיעים להבשלה מושלמת.

היין הותסס במשך 28 יום ונשאר עם הקליפות עוד כשלושה שבועות. לאחר הסחיטה היין התיישן במכלי נירוסטה ללא עץ אלון. היין לא עבר סינון אך עבר חמש שפיות ובפעולה זו הוא נחשף בצורה אקטיבית לחמצן ואור יום, לצורך זירוז התבגרותו ומיצוי הטעמים שיש בו. החשיפה לחמצן מאפשרת ליין להתחמצן ולעבור לשלב הבא. אין ביין סולפיט או כל חומר משמר או חומצה מתקנת

סירה 2012
סירה זהו זן ענבים שיש לדעת לרסן את כמות הצימוחים והאשכולות שלו. השיח נמרץ כמו בן דודו הפטי וורדו. יש לנטוע אותו בשטחים מנוקזים היטב כי שורשיו מגיעים בקלות למאגרי מים עמוקים. צבע העלים של כרם סירה ירוקים מאוד ובסתיו הם הופכים לצבע אדום וחום כהה והם מרשימים מאוד ביופיים.

לסירה יש ענב גדול , ציפה בוהקת ומלאה . בתחילה הוא מסתיר את טעמו כמו סוד כמוס. אך עם הבשלתו הוא מצטיין בצבעים וטעמים נפלאים שניכרים כבר בטעימה הראשונה בבציר. ההרגשה היא של אכילת  סלט ירקות אקזוטי.

יין סירה השוהה בבקבוק שנה הופך להיות יין מעודן , עגול ומלא טעמים מפתיעים. הוא בולט בצבעו החזק. ובהחלט ניתן לומר עליו סוף טוב הכל טוב!

יין הסירה עבר תסיסה ארוכה ולאחר הסחיטה הוכנס למכלי נירוסטה עם שבבי עץ אלון לתקופה קצרה ביותר. וזאת כדי שעץ האלון לא "יגנוב" את ההצגה מסדרת הטעמים שהסירה יודעת להפיק בעצמה.

ליין זה לא הוספו חומרים משמרים ולא נעשו תיקוני חומצה.

היין זני ונבצר מכרם יחידני.

יין בעין נשוט

יקב עין נשוט:

יקב עין נשוט נקרא על שם הכפר היהודי מתקופת התלמוד הממוקם במרכז רמת הגולן, לא רחוק מקצרין. כמו הרבה יהודים שחיו באותה תקופה, גם בכפר זה הכינו הרבה יין ושמן זית, ושמם בנושא יצא למרחוק בכל האימפריה הרומית של אותה תקופה. היקב ממוקם בישוב קדמת צבי, בתוך חוות התיירות         בל עפרי.

ביקב עין נשוט  מבקבקים כ-10,000 בקבוקים בממוצע בעונהמזני קברנה סובניון, מרלו, סירה, שירזופטי וורדו ובקרוב גם יינות לבנים.

הענבים באים מכרמים שבבעלות המשפחה ומטופלים על ידי היינן עצמו שהוא כורם יותר משלושים שנה, והם הנמצאים בטרוואר שונה הכולל סוג אדמה, אקלים, גבהים ומסלע שונים בצפון רמת הגולן.

היינות של יקב עין נשוט כולם זניים, (100% ) ומכרם יחידני. היין בשלביו הראשונים מותסס בטמפרטורה של 18 מעלות צלזיוס, תסיסה איטית שנמשכת יותר מחודש ימים. וזאת כדילשמר את טעמיו העמוקים של היין.

ככלל, היינות ביקב עין נשוט אינם מתיישנים בחביות אלון, זנים מסויימים מתיישנים במיכלי נירוסטה עם שבבי אלון הנכנסים לנוזל לזמן קצוב וקצר וזאת כדי לשמר את הטעמים המקוריים של הענבים. ורוב הזנים כמו השירז והפטיט וורדו, כלל לא פוגשים את האלון.

היינות של יקב עין נשוט אינם מכילים סולפיט או חומר משמר אחר, ביקב לא מבצעים תיקוני חומצה והיין אינו מסונן.

אודות הינן-בבי

את הכרם הראשון הוא נטע בשנת 1982בשטחי המושבה קדמת צבי, זה היה הכרם הראשון בצפון ומרכז רמת הגולן שניטע ככרם מודרני לבציר מכאני באדמה בזלתית  .הנטיעה לא הייתה פשוטה באותם הימים ובעזרת שיטות עבודה מיוחדות הוא הצליח להתגבר על קשיי הקרקע הבזלתית. הכרמים הפתיעו את כולם בטעמם והתאמתם לטרוואר המיוחד לגולן.

תפיסת העולם שלו כיינן היא להיות מחובר לכרם מתוך אמונה שהיין מקבל את טעמו וגופו בעודו בכרם. מהכרם הוא עובר תהליך של עיבודו לנוזל המאוחסן בחביות ובבקבוקים.על פיו , לא ניתן לאלץ את היין להיכנס לנוסחאות כימיות המותאמות לתיאוריות הנקבעות במעבדה.

בבי נטע במשך 32 שנותיו ככורם מאות דונמים של כרמי יין, לאחרונה נטע כרמים חדשים בגבהים שונים במגוון אדמות וולקניות.

את היין הראשון של יקב עין נשוט הכין היינן בשנת 2000 , יין בתולי שהפתיע בטעמו ויצר בו את הערגה להכנת היין. מאז ובהמשך הבצירים החליט ומיסד את דרכו בעשיית היין.

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

כתיבת תגובה