23/03/2024

יקב רקנאטי – פרנץ בלנד 2023, מרסלאן 2020

יינות לפסח

כשר

כן

רקנאטי פרנץ בלנד 2023
סדרת יינות fresh&young מביאה לידי ביטוי היבט מרכזי בסגנון היינני של יקב רקנאטי. יינות צעירים, בעלי מאפייני פרי טהורים, חמיצות רעננה וארומטיות מהפנטת. יינות נהדרים לשתייה IS AS וגם לליווי קולינרי של מטבח ים תיכוני צעיר ותוסס.
בציר 2023 הגיע בעקבות חורף ואביב ממוצעים מבחינת טמפרטורות ומשקעים שהובילו ליבולים נמוכים מהממוצע, ובכך לריכוז טעמי פרי וליצירת יין ארומטי והרמוני להפליא.
כרמים: כפר-תבור (גפנים ותיקות, 1986), גליל תחתון ותל פארס , רמת הגולן.
זנים: קולומבר, סוביניון בלאן ומוסקט קנלי.
בציר ידני סלקטיבי, הפרדה עדינה מהשזרות, תסיסה ויישון בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה.
רשמי טעימה מהיקב: יין עם מתיקות מובחנת ועשירה המאוזנת על ידי חומציות רעננה. ארומות של פירות טרופיים ושזיף צהוב עם בשומת פרחונית עדינה
מחיר מומלץ לצרכן: 80 ₪

צילום אייל קרן

רקנאטי מרסלאן 2020
סדרת כרם יחידני הינה ביטוי ייחודי לטרואר מדויק. סדרה השמה במרכז הבמה את חלקת הכרם ומיקרו האקלים הייחודי לה, סוג הקרקע, זן הענבים, שיטת הגידול והפילוסופיה הייננית שלנו. פילוסופיה זו גובשה במהלך שנים רבות בהתאם למגוון אזורי הגידול בישראל. כל אלו נרקמו מתוך מטרה להנגיש יינות אלגנטיים, גסטרונומיים, מוקפדים, איכותיים ויוצאי דופן.
בציר 2020 היה חורף גשום מאוד וקר מהממוצע, שהוביל לצימוח אחיד ויפה בכרמים. האביב והקיץ היו חמים מהממוצע. הקפדה על בציר בעיתוי אידיאלי והימנעות משיא הקיץ הובילו ליצירת יין הרמוני עם מאפייני פרי בולטים.
כרם: קדמת צבי, רמת הגולן.
זן: מרסלאן
בציר ידני וסלקטיבי. השריה קרה ודימום על מנת להעלות עושר וריכוז פרי, המלווה בטמפרטורת תסיסה מתונה ונוזל חופשי בלבד (Run Free)ללא סחיטה כלל. יישון במשך 18 חודשים בחביות אלון צרפתי גדולות.
רשמי טעימה מהיקב: יין בעל ארומות פרחוניות, אוכמניות, עשבי תיבול ים תיכוניים ומבנה טאני רך ועגול.
מחיר מומלץ לצרכן: 129 ₪

כתיבת תגובה