11/08/2023

יקב בזלת הגולן – עמליה רוזה

מענבי שיראז

זני הענבים

שיראז

בציר

2022

מחיר בהשקה בשקלים

199 שח

על הרעיון ועיצוב הבקבוק והתווית אחראית זוגתו של יואב, מנהלת תחום האירועים ומרכז המבקרים של היקב, יעל פיודיק אשר בחרה להקדיש את שמו ועיצובו של הרוזה החדש לזכרה של סבתו של יואב, עמליה ז"ל אשר עלתה מסוריה והייתה דמות משמעותית עבורו ועיצבה את דמותו.

לראשונה ביקב בזלת, יין מענבי שיראז, חצי יבש, פירותי ובעל טעמים עמוקים כמו השורשים אותם קבע יואב בגולן.

רוזה 'עמליה' מופק מענבי שיראז משובחים, שגדלו בצפון רמת הגולן, בגובה של 700 מטר מעל פני הים. יין חצי יבש, סמוק, בעל ארומת פטל ודובדבנים ונוכחות בועטת בחך, חומציות גבוהה, רענן וקיצי ומותיר סיומת מפתיעה.
יואב לוי יינן ובעלים של יקב בזלת הגולן: "לראשונה מזה 25 שנות הקמת שאני מייצר יין חצי יבש. "רוזה עמליה", יין שמאוד קרוב לליבי, נוצר כמחווה מרגשת לזכרה של סבתי עמליה ז"ל, שעלתה בקשיים רבים לארץ ישראל מסוריה. במהלך תהליך ההכנה והייצור של הרוזה, התמלאתי השראה מזיכרונות הילדות לצדה של סבתא. כמותה, גם אני ציוני המחובר לארץ ישראל ולאדמת הגולן שאותה כל כך אהבה סבתי וממנה הגיעה. הבחירה המרגשת של יעל זוגתי, להקדיש לזכרה את היין, ריגשה אותי עד מאוד"

מחיר 199 ש"ח.

מיקה פיודיק – צילום

מרכז המבקרים של היקב, מוקף בטבע יפה, שילוב של נופי הבזלת והירק מול נוף הכנרת משרה אווירת רוגע ושלוה בכל באי המקום. במקום זורם  מפל מי מעיינות וחצר רחבה שטופת פרחים ועצים. מומלץ להגיע לביקור במקום, לא לוותר על טעימת יינות היקב ולצפות בסרטון המתאר את סיפור היקב. את טעימת היינות ניתן ומומלץ לעשות בהזמנת כוס או בקבוק מיינות היקב. בחצר היקב ממוקמת חבית יין ענקית – 'פודטרק' שנבנה בהזמנה מיוחדת, וממנו יוצאות אל מרכז המבקרים מנות חלביות משובחות לצד היינות.
בחנות היקב הצמודה למרכז המבקרים של היקב ניתן להתרשם ממיטב יינות היקב, ביניהם גם "רוזה עמליה"
ביקור ביקב כולל טעימות לפי בחירה: 3/5/7 סוגי יינות היקב בעלות של 50/70/100 ₪
משך הביקור והטעימות אורך כשעה. בסופי שבוע ביקורי טעימות מתקיימים לקבוצות בתיאום מראש.

את מהדורת "רוזה עמליה" החדשה ואת מגוון יינות היקב ניתן להשיג בחנות היקב וברשת חנויות "יין בעיר" וקארפור.
שעות פעילות: א'-ה' משעה 10:00 ועד 17:00 , ו'-ש' משעה 10:00 – 18:00.
לפרטים נוספים: 04-6965010
אתר: יקב בזלת הגולן – הסוד טמון בקרקע (bazelet-hagolan.com)
אינסטגרם: Bazelet.hagolan.winery

מידע מהיקב

כתיבת תגובה