12/07/2023

יקב רקנאטי ספיישל רזרב בציר 2019

יין הדגל של יקב רקנאטי

בציר

2019

מחיר בהשקה בשקלים

205 שח

כשר

כן

מידע מהיקב:
רקנאטי ספיישל רזרב
, יין הדגל האדום של יקב רקנאטי, מבטא את המיטב שבכל שנת בציר ומגלם בתוכו את חלקות הכרם המובחרות ביותר של היקב, מהם יוצרים הייננים את היין האיכותי ביותר מדי שנה.
את יין הספיישל רזרב 2019 יצרו מחמישה זנים שונים שנבצרו מכרמים הפזורים בארבעה אזורים בארץ:
גליל עליון (קברנה סוביניון וסירה), רמת הגולן (מרסלאן), עמק יזרעאל (פטיט סירה) ושפלת יהודה (קריניאן פרא).
עונת גידול 2019 התאפיינה בחורף גשום מעל הממוצע עם טמפרטורות מתונות החל מחודשי האביב ועד למועד הבשלת הענבים. תנאי אקלים אלה הובילו לבציר בחלקו המתון של הקיץ.

רקנאטי ספיישל רזרב אדום – צילום איל קרן

לאחר בציר ידני וסלקטיבי לכל זן בנפרד, הועברו הענבים להשריה קרה ודימום במטרה להגדיל את יחס הקליפה ולהעלות את עושר היין וריכוז הפרי. התסיסה לוותה בטמפרטורות מתונות ולאחר מכן, תנועת נוזל חופשי בלבד (Free Run) ללא סחיטה. במשך תקופת היישון וההבגרה בחביות אלון צרפתי גדולות למשך 20 חודשים, עבר היין סדרת טעימות בהן נקבע הבלנד הסופי מתוך רצון לשקף את הטוב ביותר משנת הבציר.
השילוב של תנאי האקלים המתונים והקרירים בעונת גידול זו לצד התאמה של כל זן לאזור הגידול האידיאלי עבורו, הובילו לקבלת יין המציג הרמוניה מושלמת: יין עם מורכבות, עומק ואין ספור רבדים אשר מקנים עוצמתיות, רעננות, תיבלון ויכולת התיישנות רבת שנים.
רשמי טעימה מהיקב: יין עשיר ומורכב, בעל גוף מלא וחמיצות מאוזנת. ליין ארומות של פירות יער שחורים, טבק, פלפל שחור ותבלון ים תיכוני.
מחיר מומלץ לצרכן: 205 ₪

במטרה לבטא את האזוריות ומאפייני המקום של כל אחד ממרכיבי יין הדגל שלנו, בחרו אנשי יקב רקנאטי להציג 4 יינות המייצגים הייטב זן ואזור גידולו, אשר מחלקות הכרם שלהם הופק יין זה.
כולם מאותו בציר – 2019 ויוצרו במהדורה מוגבלת.

מרסלאן 2019 – קדמת צבי
מרסלאן הוא זן ענבים ייחודי אשר פותח בתחילת שנות ה-60 בדרום צרפת. הכלאה יוצאת דופן זו נוצרה משני זני ענבים, מהידועים והמוכרים ביותר בעולם. מחד, זן הקברנה סוביניון האציל והמלכותי ומאידך הגרנאש הפראי והאדמתי.
בשנת 2012 זכינו להיות בין הראשונים בעולם, לייצר מרסלאן זני – הראשון שיוצר בארץ ישראל. הכרם, בקדמת צבי שברמת הגולן, ממוקם בגובה של 500 מטרים מעל פני הים, על קרקע בזלת וטוף בלוי.
כיקב פורץ דרך בעשייה הים תיכונית, בחרנו באופן טבעי לייצר יין המבטא מאפייני פרי ופרחוניות, טאנינים רכים וסיומת הרמונית ועדינה. יין המרסלאן התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו, באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

פטיט סירה 2019 – כרם יזרעאל
כרם יזרעאל הוותיק נטוע על אדמת עמק כהה. גפניו, אשר התעבו והעמיקו שורשים לאורך השנים, מפיקות ענבים בצבע סגול-שחור עמוק, עם גרגרים מרוכזי ארומות וטעמים.
יין זה מבטא עוצמה מאופקת ואמירה ייננית טהורה. כזו המביאה את החיבור הישיר לבית הגידול של הכרם, לאדמת העמק העשירה ולביטוי יפהפה של מאפייני זן ייחודי זה. המנעד הארומטי של היין רחב מאוד ונע בין טקסטורה קטיפתית של פירות יער אדומים וסגולים, לעשבוניות ים תיכונית וסיומת ארוכה וקרירה.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

צילום איל קרן

קריניאן "פרא" 2019 – הרי יהודה
כרם הקריניאן ממוקם במורדות הרי יהודה, על גבי קרקע גירית ומנוקזת. הגפנים הוותיקות גדלות ללא השקיה, בשיטת גידול "גביע" עם מראה קדום, מוצלל ופראי. יין ייחודי זה מממש את הקו הים תיכוני של היקב בדגש על הבלטת פרי עם מאפיינים מקומיים, גידול מותאם סביבה וייננות רגישה ומאופקת.
ענבי הכרם נבצרים באופן ידני וסלקטיבי עם אור ראשון, ובהגיעם ליקב הם עוברים הפרדה עדינה משזרותיהם ומשם ממשיכים לתסיסה מבוקרת במיכלים קטנים.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר, המיוצרות במיוחד עבור היקב באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.
זהו יין עוצמתי המתאפיין בריכוז פרי יוצא דופן ובתיבול ארץ ישראלי, שורשי ופראי.

סירה 2019 – כרם דישון
כרם דישון שוכן למרגלות קרן נפתלי בגליל העליון. חלקה ייחודית זו, המשלבת שיטת גידול השמה דגש על הדלייה מוצללת ומאווררת, מעניקה תנאים אידיאליים להבשלת ענבי הסירה.
ענבי כרם זה מפיקים יין בעל צבע אדום-סגול עז וארומה אופיינית של פרחי סיגליות, לבנדר, פרי אדום ופלפל שחור. היין משקף את הגישה הים תיכונית של היקב במיטבה, תוך דגש על ביטוי מאפייני פרי ופרחוניות, טאנינים רכים וסיומת ארוכה ועדינה.
ליצירת יין זה נבצרו ענבי הסירה באופן ידני וסלקטיבי, זאת לאחר שנבחרו מתוך שורות הגפנים האיכותיות ביותר בחלקת הכרם. בהגיעם ליקב, ולאחר מעיכה עדינה של הגרגרים, תססו הענבים במכלים קטנים בשילוב שזרותיהם. השימוש בשזרות תורם לעשיית יינות סירה אותנטיים, מתובלים, פרחוניים ואלגנטיים, המבטאים את טוהר הזן, מאפייניו והמקום בו גדל.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. אביב כהן

    שופט בתחרויות יין? ובחיים שלך לא כתבת חוות דעת או ביקורת פרי עטך על יין כלשהו. מה החכמה להעתיק פוסט מטעם היקב. זה מעליב.

  2. Israel

    אביב, כשאני קורא תגובה של מבין מעט או כלום בנושא, אני לא יודע אם לבכות או לצחוק.
    עדיף לצחוק ולשאול לא מבינים או אלה החושבים שהם מבינים, כמה אנשים קונים יין ע"פ תיאור דימוי של מישהו לטעמו או ריחו של היין לצמח זה או אחר.
    😄

כתיבת תגובה