15/03/2023

פלדשטיין – רוסאן, בציר 2021

תסס היין בחביות צרפתיות רכות

זני הענבים

רוסאן

בציר

2021

מחיר בהשקה בשקלים

110 שח

כשר

כן

רוסאן של 'יקב פלדשטיין' נוצר מענבי רוסאן שנבצרו בגליל העליון המזרחי בשני כרמים שונים, בשתי דרגות הבשלה, לשילוב אופי זני ונפח. עשיית היין מזן אחד אך מענבי שני טרוארים שונים איננה מקרית.
הרצון למצוא ביטוי זני מוכל בעצמו, שחוקר את עצמו ואיננו מסתמך על זן אחר להשלימו (כמו שקורה לפעמים גם עם רוסאן), מוביל לשילוב זה, שבו במקום לתבל בזן אחר, מתובל הזן מתוך ובתוך עצמו, רוסאן מתובל ברוסאן.

היין עם גוף רענן אך איתן, עם נימת יערת דבש אופיינית ובריוש קלוי בטעם הנותר.
כדי לחקור את הפן המתיישן תסס היין בחביות צרפתיות רכות טעם מבורגון, מקצתן חדשות, ובהן גם התיישן 12 חודשים תמימים על מלוא משקעיו, מוגן מתסיסה מאלו-לקטית, בטרם ביקבוק.

מחיר מומלץ לצרכן: 110 ₪
כשר לפסח בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.
היין נמכר בחנויות היין ונקודות השיווק המתמחות ברחבי הארץ.

ישנן מספר סיבות לעשיית רוסאן ישראלי; הראשונה היא סדר היום המקומי של היקב, המתבטא בין השאר בבחירת זנים מקומיים, או זנים מאזורי אקלים מקבילים.
סיבה נוספת היא סגנונית. רוסאן מתמסר בקלות לרצון ליצר יינות שקטים שאינם נשענים על פירותיות מתפרצת אלא על מבע מודגש של היבטים אחרים של יין, כמו מינראליות או "ייניות", מבע שנמצא צעד אחורה, ומבקש מן הלוגם לבוא אליו.
סיבה שלישית קשורה לכך שכמעט כל היינות הלבנים ביקב מיוצרים כיינות ליישון, מתוך אמונה שיינות לבנים ישראלים יודעים וצריכים להתיישן. בעולם שבו יין לבן עובר אל מרכז הזירה, חשוב לתת ביטוי לא רק לאופן הצעיר והטרי של יין לבן, אלא גם לאופן המתיישן. רוסאן הוא זן מאפשר, ולפעמים ממש מבקש את ההזדמנות להיטעם בהשהיה. לבן השואף לגיל.

מקורו של זן הרוסאן הינו בעמק הרון שבדרום צרפת והוא נחשב לזן הלבן האייקוני של דרום צרפת. גם בישראל, הרוסאן הולך וכובש את מקומו בשנים האחרונות. בפלדשטיין עושים רוסאן כיין לבן מרכזי כבר מהבציר הראשון, (2014).

'יקב פלדשטיין'
היקב מתמקד בזנים מקומיים כערך מרכזי. הוא מכין יינות הן מענבים מקומיים (ארגמן, מכלוא ישראלי לחלוטין), והן מענבים שכור מחצבתם מזכיר באקלימו את שלנו (זנים "דרומיים").
חיפוש המקומיות והזהות של היין באה לידי ביטוי לא רק בזני הענבים, אלא גם בסגנון. הבחירה הסגנונית המובהקת של היקב היא העדפת יינות מאופקים ושתיים שרוצים לחפש אלגנטיות, דווקא באפשרות להשאיר מקום להרהור בוחן והיכרות איטית.
יש כאן בחירה שמהווה בחלקה מענה לאקלים.

כתיבת תגובה