08/06/2012

יקב יקב תשבי – יינות לפסח

יקב תשבי - יינות לפסח
יקב תשבי – יינות לפסח

שם יקב – תשבי
שנת בציר – 2007 2011
זני ענבים – שונים
חודש השקה – מרץ 2012

 
קברנה סובניון 2007 מסדרת אסטייט 92% קברנה סובניון, 4% פטיט ורדו, 2% קברנה פראנק, 2% מרלו- ענבי יין נבצרו בבציר ידני. היין הופק מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים. שהה במשך כ- 12 חודשים בחביות עץ אלון. ניחן בהרמוניה של טעמים אלגנטיים של שזיף, פטל, קסיס ופירות יער שחורים יחד עם טעמים עדינים של מוקה, וניל ודבש הנובעים מהיישון בחביות. בעל מרקם קטיפתי, סיומת מתקתקה וצבע עמוק עז. היין לא עבר סינון והצללה. טוב לשתייה מעתה וכן בעל פוטנציאל יישון ארוך במקום חשוך וקריר (85 ₪).

קברנה סירה 2011 מסדרת תשבי, מענבי קברנה סוביניון וסירה – יין הבית של יקב תשבי! יין אדום, צעיר, קל ופירותי. היין ניחן בבשומת פירותית בעלת ארומת תותים ועשבי תיבול.(32 ₪)

גוורצטרמינר 2011 מסדרת תשבי, 85% גוורצטרמינר , 15% סוביניון בלאן- יין פירותי, עסיסי ופרחוני בעל ניחוחות של אננס ,ליצי, אפרסק לבן, פסיפלורה ויסמין. יין חצי יבש.(55 ₪)

קברנה סוביניון 2011 מסדרת תשבי, 100% קברנה סוביניון – זהו יין שיוצר מענבי קברנה סוביניון, בשיא בשלותם. יין צעיר אך עשיר בניחוחות של גרגרי יער בשלים עם רמז של עשבי תיבול טריים (48 ₪).

האמרה "העבר הוא הנביא הטוב ביותר של העתיד" תואמת את התפיסה המסורתית- חדשנית בה פועל יקב תשבי והיינן, גולן תשבי.

יחד עם היות תשבי יקב מסחרי ומודרני, הוא שומר בקפדנות על אשכולות הענבים המופקים מכרמים בבעלות המשפחה, באופן ידני. כמו כן, הפיזור הגיאוגרפי של הכרמים מתוכנן בקפידה לאזורים האופטימאליים לגידול גפני יין משובחים, משדה בוקר בדרום ועד רמת הגולן בצפון, ומקנה לכל יין ייחודיות ומרקם מעניין כתוצאה מהשוני האקלימי ואופי הקרקע של כל איזור ואיזור.

היינות מיושנים בחביות עץ אלון מיערות שונים בצרפת ובארה"ב ואלה מוסיפים טעמים וניחוחות האופיינים לאזורי גידול עצי האלון. כך הלקוח נהנה מיינות בעלי טעמים שונים ותכונות שונות, להנאת הלוגם.

     

כתיבת תגובה