רמת הגולן-קברנה אל רום 2009 ובלאן דה בלאן 2007

רמת הגולן-קברנה  אל רום 2009 ובלאן דה בלאן 2007
רמת הגולן-קברנה אל רום 2009 ובלאן דה בלאן 2007

שם יקב – רמת הגולן
זני ענבים – שונים
חודש השקה – דצמבר 2012
כשר – כן

  ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 

זהו הבציר השישי שיקב רמת הגולן מוציא את ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום והשלישי ברציפות מאז בציר 2007. ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 מתווסף לסדרת יינות הכרם היחיד (singlevineyard) של היקב, המביאה לידי ביטוי את המאפיינים המיוחדים של טרואר כל כרם וכרם.  לדברי ענת לוי, מנכ"לית היקב: "ההשקה של ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 הופכת את היין למסורת אהובה. היא ממשיכה את הקו השיווקי ותפיסת העולם של יקב רמת הגולן מזה עשור, המחברת את היין למקום ומספרת את הסיפור האישי שלו ואת הסיפור של אזור הגידול יוצא הדופן הזה, רמת הגולן. הזדמנות לברך את אנשי היקב על היצירה ואת צוות הכרם של קיבוץ אל-רום, על שיתוף פעולה ארוך שנים ומוצלח." 
לדברי ויקטור שונפלד, יינן ראשי יקבי רמת הגולן: מתי אנחנו אמורים להפסיק להיות מופתעים מאותו הדבר? אנחנו יודעים שצפון הרמה הקר הוא אזור אידיאלי לזנים שמתאימים לאקלים קר יותר, כמו שרדונה, גוורצטרמינר, סוביניון בלאן ופינו נואר. באופן כללי, אנחנו עדיין חושבים שהאזור הזה קצת קר מדי בשביל האדומים הגדולים כמו קברנה סוביניון, מרלו וסירה… ועדיין, למרות כל זאת, יש כנראה משהו בשילוב של כרם אל רום וקברנה סוביניון שפשוט עובד מצויין. נכון, תמיד יש רמז של עשבוניות ביין שנובעת מהאקלים הקר, אבל זה גם חלק מהקסם שלו כשהוא משתלב במאפיינים של פירות אדומיים ושחורים בשלים, שוקולד ותבלין. הגולן, ממש כמו חבר טוב, מצטיין באישיות מורכבת ונהדרת. קברנה סוביניון כרם אל רום הוא דוגמא מצוינת לעד כמה הגולן – החבר שלנו, אוהב להפתיע אותנו וגם לגרום לנו הנאה.
על היין ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 מציג את המאפיינים הייחודים של הטרואר של כרם אל רום. ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 נוצר כולו מענבים שגודלו בכרמים של כרם אל רום הממוקם בצפון רמת הגולן בגבהים של 1,000 עד 1,100 מטר מעל לפני הים. גפני הקברנה בחלקות אלו ניטעו בין השנים 1983 ועד 2004. היין משקף ביתר שאת את הפילוסופיה והיצירה של יקב רמת הגולן בלימוד ובמיצוי מירב הפוטנציאל הקיים בטרואר הייחודי של ארץ היין, רמת הגולן.
ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 מציג ניחוחות מובהקים של דובדבן, פטל שחור וקסיס, לצד מאפיינים של טבק מקטרת, תבלין ושוקולד. היין, בעל פוטנציאל התיישנות מרשים, הינו עשיר, מורכב ובעל גוף מלא. למרות שירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009  נפלא לשתייה כבר עם צאתו, הוא ישביח לאחר כמה שנות התיישנות בבקבוק, ובתנאי אחסון נאותים יישמר במיטבו כעשור ויותר משנת הבציר. היין יהיה נהדר לצד צלעות טלה צלויות, סטייק אנטריקוט עסיסי, וגם עם נתח נדיב של גבינת גרוייר מיושנת. 
ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 עבר התיישנות של 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, אשר סייעה ליין לפתח באופן מלא את אופיו הייחודי.
נתונים אנליטיים  %אלכוהול15.0 חומצה)גר'/ל' (6.2 pH3.69 מתיקותיבש
על ייחודיות שנת בציר 2009 לקראת סוף 2008 עמדו החקלאים בפני חשש לקיצוץ חמור בהקצאות המים, עקב כמות משקעים הנמוכה במחצית מהכמות השנתית הממוצעת. חודשי פברואר ומרץ גשומים במיוחד החזירו את כמות המשקעים העונתית לממוצע השנתי. חודש יוני החם וכמות הקרקע הרטובה יחסית, גרמו לצימוח מוגבר של הגפן. קיץ בעל טמפרטורות מתונות ולחות גבוהה מהרגיל הוביל לתקופת הבשלה איטית, שהסתיימה במפתיע בסוף ספטמבר עקב מזג אויר יבש יותר. בציר אינטנסיבי המשיך עד לסיומו בסוף אוקטובר. 
על אזור הגידול הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ– 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.   יקבי רמת הגולן ממוקמים בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.   ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום יוצר במהדורה מוגבלת של כ-10,360 בקבוקים בלבד. היין יוצע למכירה בחנויות היין המובחרות  ובחנות היקב ויככב בתפריטי יין של מספר מסעדות יוקרה.  מחיר 194₪.

ירדן בלאן דה בלאן 2007  ירדן בלאן דה בלאן 2007 מיוצר אך ורק מענבי שרדונה שגודלו בצפון רמת הגולן, אזור גידול ענבי היין הקר ביותר בישראל ובעל טרואר יוצא דופן. היין מיוצר בדקדקנות על פי השיטה המסורתית של אזור שמפיין. שיטה זו כוללת בציר ידני, סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שניה בבקבוק. היין עבר יישון של חמש שנים על משקעי השמרים. 
היין הוא תוצאה של תהליך לימוד שהחל עם יצור היין המבעבע הראשון ביקב רמת הגולן, בשנת  1989. כידוע, בכל העולם מקובל לייצר שמפניות ויינות מבעבעים מבלנד המורכב מענבים שנבצרו בשנות בציר שונות. כאשר הבציר טוב במיוחד, מייצר היקב את היין מענבים אלו בלבד ומגדיר אותו בשנת הבציר שלו. כזה הוא ירדן בלאן דה בלאן 2007 וכאלו הם קודמיו שזכו במדליות ופרסים מכובדים בתחרויות יין יוקרתיות בעולם כולו.
על היין ירדן בלאן דה בלאן 2007 מפגין ניחוחות בוהקים של לימון ופרחים, יחד עם מאפיינים של ליים, תפוח ירוק, נגיעה של מינראליות ורמזים לבגט קלוי. היין מורכב, פריך וטעים בעל טקסטורה מעט קרמית.  ירדן בלאן דה בלאן 2007 מיוצר אך ורק מענבי שרדונה שגודלו בצפון רמת הגולן, אזור גידול ענבי היין הקר ביותר בישראל. היין מיוצר בדקדקנות על פי השיטה המסורתית, הכוללת בציר ידני, סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שנייה בבקבוק. היין התיישן על משקעי השמרים בבקבוק במשך חמש שנים. בעוד שירדן בלאן דה בלאן 2007 מוכן לשתייה כעת, הוא יתיישן נהדר עד עשר שנים משנת הבציר.  היין נפלא כשלעצמו כאפריטיף, או כליווי למתאבנים מלוחים ומנות פתיחה עשירות. נסו אותו עם סלמון בר ממימי האוקיינוס השקט, פורל צלוי במחבת ולצידו רוטב הולנדייז לימוני, או טארט פטריות בר.  
נתונים אנליטיים: %אלכוהול    12.0 חומצה(גר'/ל')7.7 pH2.98 מתיקות ברוט
על ייחודיות שנת בציר 2007 החורף היבש לפני עונת הבציר של 2007 הביא עימו רק 81% מן המשקעים הממוצעים. חודשי מרץ ואפריל היו קרים ולאחריהם מזג האוויר התאפיין בחמימות יחסית אשר נמשכה עד לסוף יולי. אוגוסט וספטמבר, בדרך כלל חודשים עם מזג אוויר יציב, לא אכזבו אותנו והטמפרטורה הייתה ממוצעת לעונה וללא גשם – גן עדן לגידול יין. חודש אוקטובר החם האיץ את ההבשלה והביא לבציר קצר יחסית של 13 שבועות. יבולים נמוכים (8% פחות מהמצופה) תרמו לבציר מצוין באיכותו. 
על אזור הגידול הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.  
מחיר מומלץ לצרכן כ- 131 ₪ .
דבר היקב: הבחירה ביקב רמת הגולן, כ'יקב הטוב ביותר לשנת 2012 בקטגורית העולם החדש', בפרס ה- Wine Star הנחשק של מגזין ה – Wine Enthusiast, לא גרמה לנו לקפוא על השמרים. נהפוך הוא, חדוות היצירה רק עולה ובוערת בנו. אנחנו רק בני 30 ויש לנו עוד כל כך הרבה ללמוד וליצור. שנת 2013 היא בסימן שנת ה-30 של יקב רמת הגולן ובשנה זו, נכונים לנו שלל אירועים, פעילויות ומהלכים חדשים. אנו רואים בשנת ה-30 של היקב הזדמנות לעשייה רבה בה נציג לקהל לקוחותינו בשורות חדשות מארץ היין, לייצר נקודות מפגש חדשות ורחבות עם שוחרי יין ולהמשיך להוביל ולפתח את תרבות היין בישראל.
ענת לוי, מנכ"לית היקב : "שתי ההשקות של ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2009 וירדן בלאן דה בלאן 2007, עם קבלת הפרס המרגש היא הזדמנות לברך את אנשי היקב והשותפים שלנו בדרך על תהליך היצירה והשותפות ארוכת השנים בחזון היקב: להוביל את תרבות היין האיכותי בישראל אין ספק ששני יינות אלו המצטרפים למגוון הייחודי והאיכותי של היקב, מחזקים את הדרך ומושקים לאחר זמן רב שחיכינו להם. סיום בציר 2012 מוצלח במיוחד, השקות יינות דגל, פרס מרשים זאת השנה השנייה, בהחלט מתנת יום הולדת אמיתית לאנשים שאוהבים את מה שהם עושים רק… 30 שנה. 

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *