כרמל – יינות כרם קאיומי 2007

כרמל - יינות כרם קאיומי 2007
כרמל – יינות כרם קאיומי 2007

שם יקב – כרמל
שנת בציר – 2007
זני ענבים – קברנה סוביניון ושיראז
חודש השקה – ספטמבר 2010
עלות בעת השקה – 120 ש"ח
כשר – כן

יקבי כרמל חונכים את קברנה סוביניון כרם קאיומי 2007 ושיראז כרם קאיומי 2007.
יינות כרם קאיומי זכו לאחרונה בפרסים בתחרות היין היוקרתית של מגזין Decanter האנגלי. כרמל קאיומי שיראז 2006 זכה בגביע העולמי בקטגוריית 'היין האדום מזני הרון' (מעל 10 לירות שטרלינג) הגבוה ביותר. דהיינו, פרס ראשון לשיראז הישראלי, שהיה טוב יותר מהשיראז האוסטרלי, הסירה הצרפתית ושאטונף דו פאפ, שהיו באותה קטגוריה. כמו כן זכה היין בפרס הגביע האזורי (מעל מדליית זהב).
התוצאה מצוינת לא רק ליקבי כרמל שחוגגים השנה 120 שנות בציר, אלא גם תוצאה מפוארת המביאה כבוד רב ליינות ארץ ישראל בכלל.

קברנה סוביניון קאיומי 2007
יין אדום יבש שהופק מענבי קברנה סוביניון מכרם קאיומי שבגליל העליון. הכרם נטוע על מדרון דרום מזרחי, בין מושב מירון לקדיתא, בגובה של כ–750 מטר מעל פני הים. האקלים קר במהלך כל השנה ומתאפיין ברוחות צפון מערביות ובשלג במרבית השנים. הקרקע רדודה, ברובה מסוג טרה רוסה ממוצא גירני ומכילה אחוז גבוה של אבן.

לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התבגר היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 14 חודשים.
על מנת לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום ביין, בוקבק היין בלא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך ההתיישנות בבקבוק.

היין בעל גוון ארגמני עמוק ובשומת של גרגרי יער, קפה קלוי וטבק. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. מכיל 13.5% אלכוהול.
היין ילווה היטב מנות כגון, צלעות טלה, בשרים צלויים וביף בורגיניון.

שיראז, קאיומי 2007
יין אדום יבש שהופק מענבי שיראז מכרם קאיומי שבגליל העליון. הכרם נטוע על מדרון דרום מזרחי, בין מושב מירון לקדיתא, בגובה של כ–750 מטר מעל פני הים. האקלים קר במהלך כל השנה ומתאפיין ברוחות צפון מערביות ובשלג במרבית השנים. הקרקע רדודה, ברובה מסוג טרה רוסה ממוצא גירני ומכילה אחוז גבוה של אבן.

לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 14 חודשים. על מנת לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום ביין, בוקבק היין בלא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך ההתיישנות בבקבוק.

היין בעל גוון ארגמני עמוק ובשומת של דומדמניות, שזיף מיובש ווניל. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. מכיל 13.5% אלכוהול.
היין ילווה היטב מנות כגון, תבשילי קדרה, בשר ציד וגבינות צאן קשות.

 יינן: ליאור לקסר – יינן ראשי יקבי כרמל
מחיר מומלץ: 120 שקלים


בציר 2007

החורף שקדם לבציר 2007 היה קר יחסית והתברך במנות קור רבות, אך כמות המשקעים הייתה נמוכה ב–25% מהממוצע הרב שנתי. חודש פברואר היה חם מהרגיל דבר שהביא להתעוררות מוקדמת של הגפנים.
עקב הקדמת הלבלוב החל הבציר בשנת 2007 מוקדם במספר ימים ביחס לשנים קודמות ונמשך עד לחודש נובמבר. זהו אחד הבצירים הארוכים בתולדות יקבי כרמל והוא נמשך על פני למעלה משלושה חודשים. היבולים היו נמוכים מאלה של בציר 2006 ואיכות הענבים הייתה טובה מאד והביאה ליצירת יינות עשירים ומאוזנים.

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *