דלתון-קברנה ושיראז רזרב 2008

דלתון-קברנה ושיראז רזרב 2008
דלתון-קברנה ושיראז רזרב 2008

שם יקב – דלתון
שנת בציר – 2008
זני ענבים – קברנה סוביניון ושיראז
חודש השקה – נובמבר 2010
עלות בעת השקה – ש"ח 119

קברנה רזרב 2008 "דלתון"

היין מורכב מענבים שנבצרו ב- 6 חלקות שונות, כולן באזור מרום הגליל בין עלמה בצפון לכפר שמאי בדרום. החלקות הינן חלקות מצטיינות שנבחרות שנה אחר שנה ליצירת קברנה רזרב.
בציר 2008 התאפיין ביבולים נמוכים משמעותית מן הממוצע ובהקדמת הבשלה של כשבועיים בממוצע. לאורך העונה היה מזג אויר יציב עם טמפרטורות מעט חמות מהממוצע הרב שנתי.
כל כרם נבצר במועד המתאים לו ותהליך הכנת היין נעשה בנפרד.

הענבים הובלו ליקב בתוך דקות ספורות מרגע הבציר. עם הגעתם הם רוסקו והועברו למיכלי התסיסה. התסיסה נמשכה כ-10 ימים שבהם עורבב היין עם הקליפות מספר פעמים ביום. ערבוב זה מאפשר מיצוי צבע מירבי ושומר על רעננותו של היין המתהווה. היין היבש מועבר לתקופת יישון של כשנה בחביות צרפתיות, ברובן חדשות. לאחר מכן נבחרים היינות המובחרים לסדרת הרזרב. היינות מעורבבים ומועברים שוב לשהייה של 4 חודשים נוספים בחביות.

היין בעל צבע אדום עמוק. על האף מורגשים ניחוחות של שזיפים, ציפורן, וניל ומנטה. בפה מורגשת קטיפתיות וסיומת ארוכה. זהו יין המתאים ליישון ארוך טווח.

היין מתאים לליווי מנות עשירות כגון קדירות בשר, סטייק פילה או גבינות קשות.

אנליזה:
אלכוהול = 13.8
pH = 3.59
TA = 5.85

מחיר: 119 ש"ח

שיראז רזרב 2008 "דלתון"

ענבי הסירה ליין זה גדלים בגובה של כ- 740 מטר בכרם בן זמרה. לאורך העונה ישנה הקפדה רבה על ריסון הכרמים והגבלת היבולים. בציר 2008 התאפיין ביבולים נמוכים משמעותית מן הממוצע ובהקדמת הבשלה של כ- 3 שבועות. הבציר התקיים בשבוע השלישי של אוגוסט.

הענבים הובלו ליקב בתוך דקות ספורות מרגע הבציר. עם הגעתם הם רוסקו והועברו למיכלי התסיסה. בשנת 2008 הוספנו למיכל התסיסה כ- 5% ענבי ויונייה לתסיסה משותפת. התסיסה נמשכה כ-10 ימים שבהם עורבב היין עם הקליפות מספר פעמים ביום. ערבוב זה מאפשר מיצוי צבע מירבי ושומר על רעננותו של היין המתהווה. לאחר הסחיטה הועבר היין לחביות עץ אלון צרפתי, ברובן חדשות, להתיישנות של כ- 14 חודשים.

ליין צבע אדום אטום, כמעט שחור. באף עולים ניחוחות של פלפל שחור, סיגליות ומעט בשר מעושן.
ליין גוף כבד, טנינים מוצקים וסיומת ארוכה.

יין זה מתאים למאכלי קדירה, צלעות טלה או לליווי גבינות קשות.

אנליזה:
אלכוהול: 14.7%
pH : 3.64
חומצה כללית: 5.30

מחיר: 119 ₪

 צילום: יגאל עמר

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *