08/06/2012

עגור – שמירה מיוחדת 2008

אודות היין

עגור – שמירה מיוחדת 2008
עגור – שמירה מיוחדת 2008

שם יקב – עגור
שנת בציר – 2008
זני ענבים – קברנה סוביניון (50%), מרלו (30%), קברנה פרנק (10%), פטיט וורדו (5%)
מספר בקבוקים שיוצרו – 6500
חודש השקה – נובמבר 2010
עלות בעת השקה – 115 ש"ח
כשר – כן

בציר 2008 של יקב עגור משקף את ליבו ונשמתו של היקב.

יקב עגור אינו מייצר יינות חד זניים אלא ממסכים המשקפים את האמונה שהיין צריך לשקף את הענבים העסיסיים של אזור הרי יהודה ויחד עם זאת היינן הוא שבונה יוצק ומפסל את היין.

צבעו של שמירה מיוחדת 2008 סגול מלכותי כהה נוטה לאבן אודם. היין מוצק ומרוכז עם טאנינים בעלי נוכחות, עץ מעושן, טעמי פירות שחורים ואדומים וכל זה על רקע עשבי תבלין ומינראלים אדמתיים.

היין הורכב מ- 50% קברנה סוביניון, 30% מרלו, 10% קברנה פרנק ו- 5% פטיט וורדו. מיצוי הפרי היה ארוך והשהייה של 18 חודשים בחביות עץ תרמה לאיזון מושלם.
 

רשמי טעימה אישיים (אבי הלוי)
'שמירה מיוחדת', יין ששמו מהווה את התרגום העברי (והמבורך) של 'Special Reserve' הוא תמהיל של ארבעה זנים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטיט וורדו. אותם זנים משמשים את היקב בהכנת יין אחר של היקב, הוא ה- 'קסם', אלא שלהכנת ה- 'שמירה מיוחדת' משתמש היינן שוקי ישוב בחלקות המובחרות והטובות יותר העומדות לרשותו מהכרמים של עמית ניר ממושב מטע.

ליין צבע אדום כהה עם לב שחור ושוליים סגולים כהים. באף ריח מעורב של פירות אדומים, חלקם צעירים וחלקם בשלים. נעים להריח את היין ולהתענג על הריח זמן מה לפני הלגימה הראשונה. בפה מגע ראשוני טעים ונעים לחיך, גם חמיצות וגם מתיקות המאזנים יפה זה את זה. לכך מתווספים טאנינים טובים, אבל לא כאלו שמטרידים את החיך.
היין נאחז יפה בפה ונעלם לאט לאט תוך שהוא משאיר 'אפטר טייסט' נעים, ארוך וממושך.
בהסתמך על טעימת יינות 'שמירה מיוחדת' משנים קודמות, יש ליין הזה פוטנציאל התיישנות מיטבי עד סוף 2013

     

כתיבת תגובה