רמת הגולן-ירדן בלאן דה בלאן 2005

רמת הגולן-ירדן בלאן דה בלאן 2005
רמת הגולן-ירדן בלאן דה בלאן 2005

שם יקב – רמת הגולן
שנת בציר – 2005
זני ענבים – שרדונה
חודש השקה – דצמבר2010
עלות בעת השקה – 125 ש"ח
כשר – כן

ירדן בלאן דה בלאן 2005 מיוצר אך ורק מענבי שרדונה שגודלו בצפון רמת הגולן, אזור גידול ענביי היין הקר ביותר בישראל. היין יוצר בדקדקנות על פי השיטה המסורתית של אזור שמפיין. שיטה זו כוללת בציר ידני, סחיטת אשכולות שלמים ותסיסה שניה בבקבוק. היין עבר יישון של חמש שנים על משקעי השמרים. הבועות העדינות, ביחד עם חמיצותו המודגשת של היין, מובילים לסיומת נעימה ואלגנטית.

היין הוא תוצאה של תהליך לימוד שהחל עם יצור היין המבעבע הראשון ביקבי רמת הגולן, בשנת 1989.
כידוע, בכל העולם מקובל לייצר שמפניות ויינות מבעבעים מ- BLENDהמורכב מענבים שנבצרו בשנות בציר שונות. כאשר הבציר טוב במיוחד, מייצר היקב את היין מענבים אלו בלבד ומגדיר אותו בשנת הבציר שלו. היינות משנים קודמות ובמיוחד ירדן בלאן דה בלאן 2001 זכו במדליות ופרסים מכובדים בתחרויות יין יוקרתיות בעולם כולו.

ירדן בלאן דה בלאן מבציר 2005 מציג ניחוחות בוהקים של קליפת לימון ופריחת ליים, לצד רבדים של מינראליות עדינה ואופי קלוי. זהו יין מבעבע מורכב אך מעודן, בעל טקסטורה מעט קרמית.
ירדן בלאן דה בלאן 2005 מוכן לשתייה כעת ויתיישן בחינניות עד עשר שנים מהבציר. היין נפלא כשלעצמו כאפריטיף, או לצד מתאבנים חגיגיים. בזכות היות היין מלא טעם, הוא יתאים לצד מרבית מנות הדגים, או אפילו לצד מנות עוף או עגל חופש.

 ייחודיות שנת הבציר 2005
החורף לפני בציר 2005 התחיל עם חודש נובמבר קר וגשום אך עם משקעים נמוכים מן הרגיל בהמשכו, כך שבסיכום עונתי המשקעים היו ממוצעים. החורף הסתיים בחודשי מרץ ואפריל חמים יחסית אשר הביאו להתעוררות פקעים מוקדמת בכרמים בדרום הגולן. במאי חזר אלינו מזג האוויר הקר שהביא לדחייה של תחילת הבציר בשבוע. סוף אוקטובר החם זרז את התקדמות הבציר אך גשמים שהגיעו בתחילת נובמבר דחו את סיום הבציר שנמשך פרק זמן טיפוסי של 14 שבועות.

 איזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.
יקבי רמת הגולן ממוקמים בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

נתונים אנליטיים:
% אלכוהול: 12.0 חומצה(גר'/ל'): 8.0 pH: 3.10 מתיקות: ברוט

מחיר המומלץ לצרכן כ- 125 ₪ .

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *