בנימינה- גוורצטרמינר,בלנד ארומטי ומוסקטו

בנימינה- גוורצטרמינר,בלנד ארומטי ומוסקטו
בנימינה- גוורצטרמינר,בלנד ארומטי ומוסקטו

שם יקב – בנימינה
שנת בציר – 2010
זני ענבים – לבנים שונים
חודש השקה – ינואר 2011
כשר – כן

בנימינה רזרב גוורצטרמינר 2010
יין לבן חצי יבש

100% גוורצטרמינר מענבים שנבצרו בכפר תבור שבגליל התחתון

הכרם נמצא למרגלות הר תבור, על אדמת סחף חרסיתית שעל מצע גירי. האזור מצטיין בלחות נמוכה ובזרימת רוחות טובה בין שורות הגפנים, בימים שטופי שמש ולילות קרירים.

לקראת סוף יולי 2010, נבצרו ענבי הגוורצטרמינר בבציר לילי. תקופת ההבשלה הארוכה אפשרה התפתחות איטית וצבירת חומרי ארומה עשירים בענבים. עם הגיעם ליקב, עברו הענבים הפרדה משדרות האשכולות והושרו על הקליפות למספר שעות, על מנת לשפר את מיצוי הארומות מהקליפה. בהמשך נסחטו הענבים ולאחר שיקוע טבעי הועבר התירוש הצלול לתסיסה אלכוהולית. התסיסה התרחשה בקצב איטי, בטמפרטורה של10 מעלות צלזיוס. לקראת סוף התסיסה טמפרטורת היין הורדה לכ-0 מעלות במטרה לעצור את התסיסה ולשמר חלק מהמתיקות הטבעית המאוזנת
היטב על ידי החמיצות הרעננה שמקורה בענבים.

היין מתאפיין בארומה אקזוטית עשירה המשלבת בניחוחות אשכולית אדומה, מי ורדים ופרי טרופי. היין בעל מתיקות קלה בלבד מאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת.היין בעל סיומת ארוכה ועשירה בטעמי פרי ורעננות.

מומלץ להגיש צונן, בטמפרטורה של 8-10 מעלות.

כוהל: 13%
3.35 :pH
חומצה כללית: 5.8 גר' לליטר

מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪

 בנימינה "יוגב" בלנד ארומטי 2010
יין לבן חצי יבש

היין מיוצר מהזנים הבאים: פרנץ' קולומבר (45%) ומוסקט אלכסנדרוני (15%) מהכרם של דרור אלירז במושב לכיש. גוורצטרמינר (40%) מהכרם של אלון כהן בכפר תבור.

כל הענבים ליין זה נבצרו בבציר לילי. לאחר סחיטת הענבים עבר התירוש הצללה טבעית. כל זן עבר תסיסה קרה וארוכה בנפרד במיכלי נירוסטה, זאת על מנת לשמר את העושר הארומטי והאופי של כל אחד מהם. סמוך לסיומה, נעצרה התסיסה על ידי קירור מיכל היין, במטרה ליצור איזון בין רעננות היין למתיקות עדינה. לאחר תהליך זה נבנתה התערובת הסופית ממנה מורכב היין.

יין זה מבטא שילוב הרמוני בין רעננותו של הקולומבר, העושר והמבנה של הגוורצטרמינר והארומטיות הנפלאה של המוסקט אלכסנדרוני. היין מפגין ארומות תפוח ירוק, פרי הדר טרי, פרחים ופירות אקזוטיים. בטעימה ניכרת רעננות פרי טרי ואיזון נעים בין חומציות מצוינת ומתיקות עדינה.

יוגב לבן ארומטי הינו יין בעל פירותיות מפתה, מתאים לשתיה כמעט בכל הזדמנות כשהוא מצונן לטמפרטורה של 8-10 מעלות.
מושלם כאפריטיף או כמלווה למנות ראשונות, במיוחד סביצ'ה ומנות מהמזרח הרחוק.

מחיר מומלץ לצרכן: 50 ₪

בנימינה"טבע" מוסקטו 2010
יין לבן מתוק

היין בעל אופי טרופי, המופק מענבי מוסקט אלכסנדרוני.

יין המוסקטו בסדרת טבע הינו יין קינוח לבן מתוק מבעבע, בעל ארומה של פרחים ופירות טרופים. ליין מתיקות נעימה המאוזנת היטב ברעננות טרייה וכן בעבוע קל האופייני ליינות מסוג זה.

מלווה מצוין פירות טריים ויבשים. מומלץ להגישו צונן היטב (בטמפ' של 4-8 מעלות צלזיוס).

מחיר מומלץ לצרכן: 38 ₪

סדרת "טבע" של יקבי בנימינה נולדה מההכרה בקשר הטבעי שבין האדם לפרי האדמה. זו סדרה רחבה של יינות זניים, מהפופולאריים ביותר –הקברנה סוביניון, המרלו והאמרלד ריזלינג ועד הייחודיים יותר – הפינוטאז' והמוסקטו.

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *