דלתון – פטיט סירה וזינפנדל 2009 מסדרה D

דלתון - פטיט סירה וזינפנדל 2009 מסדרה D
דלתון – פטיט סירה וזינפנדל 2009 מסדרה D

שם יקב – דלתון
שנת בציר – 2009
זני ענבים – פטיט סירה וזינפנדל
חודש השקה – פברואר 2011
עלות בעת השקה – 65 ש"ח
כשר – כן

יקב "דלתון" חונך שני יינות חדשים בסדרת D הסדרה האהובה של היקב.
אלו שני היינות הראשונים בסדרת D אשר יוצאים לשוק עם התווית החדשה והאלגנטית שעיצבה ורד שפירא.

פטיט סירה 2009 סדרה D– נעמה מועלם, יננית יקב "דלתון": "אנחנו גאים במיוחד ביין זה כיוון שהוא משקף עבודה מאומצת בכרם במשך מספר שנים שהניבה תוצאה משובחת. על מנת לקבל את מירב האיכות מחלקה זו הקפדנו לשמור על רמת יבול נמוכה ביחס לזן ולעשות דילולים חוזרים ונשנים לאורך השנה. בנוסף חילקנו את הכרם ל- 3 תת חלקות והקפדנו לגדל כל אחת מהן באופן המתאים לה".

הכרם נמצא באזור השפלה, סמוך למושבה גדרה, ניטע בשנת 2000 והחל משנת 2007 הוא מעובד עבור יקב דלתון.

הבציר ב- 2009 היה באמצע חודש ספטמבר. הענבים רוסקו והותססו על הקליפות במשך 7 ימים שלאחריהם הם נסחטו. עם סיום התסיסה המלולקטית עבר היין להתיישנות בחביות אמריקאיות למשך 10 חודשים. ליין צבע עמוק, כמעט שחור. באף עולים ניחוחות של לבנדר זיתים שחורים ווניל. ליין גוף כבד ומרקם קטיפתי.
בעל טאנינים מוצקים וסיומת ארוכה. מתאים במיוחד לליווי בשרים על האש, קבאב, צלעות טלה או סינטה.
מחיר- 65 ש"ח

זינפנדל 2009 D– ענבי הזינפנדל מגיעים מכרם ספסופה אשר למרגלות הר מירון. הכרם ניטע בשנת 2000 ומעובד על ידי היקב.

נעמה מועלם: "למרות שבקליפורניה מהוה הזינפנדל את הזן השני הנפוץ ביותר אחרי קברנה סוביניון (היו תקופות שהוא גם היה הראשון), בארץ המצב שונה. יקב דלתון מייצר זינפנדל זני משנת 2005 מחלקה קטנה שנטעה בשנת 2000. הטיפול בחלקה דורש מיומנות רבה בעיקר בטיפול בריקבון ושליטה בהשקיה ועדיין כל שנה שהענבים מבשילים היא מבחינתנו הישג גדול. ניסיונות אחרים שנעשו בארץ באזורי גידול שונים לא צלחו".

הכרם נמצא בגובה כ- 770 מ' מעל פני הים. בכרם אקלים ייחודי הנובע מקרבתו הרבה להר מירון הגורמת לשעות אור מעטות אחר הצהריים ולפיכך למזג אויר קריר יחסית לאזור. בכרם אדמת טרה רוזה (אדומה) ורדודה עם אבניות רבה. על מנת לקבל ריכוז טוב של טעמים והבשלה מהירה נערכו בכרם דילולי פרי רבים.
הבציר ב- 2009 נערך ב- 1 לספטמבר.

מיד עם קבלת הענבים ביקב הם רוסקו והתסיסה החלה במיכלי נירוסטה. לאחר 10 ימים היין נסחט ועם סיום התסיסה המלולקטית הועבר להתיישנות בחביות עץ אלון אמריקאי למשך שנה. לפני המילוי בבקבוקים הוספנו לבלנד 13% פטיט סירה.

זינפנדל דלתון מתאפיין בניחוח של פרחים וריבת תות עם מעט וניל. בפה מורגשים היטב טעמי אוכמניות. ליין גוף בינוני והוא עגול ונעים. מתאים במיוחד לליווי מנות בשר קלות כגון ממולאים, קבאב או סינייה.
מחיר- 65 ₪

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *