ססלוב-קברנה רזרב 2007 וקדיתא קינוח

ססלוב-קברנה רזרב 2007 וקדיתא קינוח
ססלוב-קברנה רזרב 2007 וקדיתא קינוח

שם יקב – ססלוב
שנת בציר – 2007
זני ענבים – קברנה סוביניון
מספר בקבוקים שיוצרו – 2000 + 1800
חודש השקה – מרץ 2011
עלות בעת השקה – 139 ש"ח, 160 ש"ח

ססלוב קדיתא – יין קינוח גלילי

יקב ססלוב מציג את יין הקינוח החדש, "קדיתא", יין קינוח גלילי, מכרם בגידול אורגני, בקדיתא.

ברי ססלוב היינן הראשי של היקב, נתן לבתו רוני, שטח של דונם מהכרם האורגני בקדיתא, לעשות בו כרצונה.
רוני בחרה לייצרר יין קינוח ישראלי. כנהוג באירופה, שמו של היין הוא על שם האזור ממנו הגיע, הכרם הממוקם בקדיתא, שבגליל העליון.

הענבים מייצגים את הזן האציל בארץ, הקברנה סוביניון. תנאי הסביבה בגליל מושלמים לגידול פרי עשיר ומרוכז בטעמים, עם סוכר ברמה רצויה וחומצות מרעננות.

ייצור היין נעשה בהשראת יינות קינוח מחוזקים בעולם: הפסקת התסיסה על ידי חיזוק באלכוהול המשמרת את המתיקות הטבעית של הענבים. כך מתקבל יין עשיר, סמיך, ומרוכז בטעמים, ברמת אלכוהול של 17% ומתיקות נעימה.

יישון היין נעשה במשך שלוש ועד חמש שנים בחלל היקב על מנת לשמור על ארומות הפרי: שזיפים, דובדבנים ופטל שחור בתוספת תבלינים של שוקולד מריר, סילן, ליקריץ, וניל וקרמל.

לקראת סוף שנת 2010 נטעמו כל החביות על מנת להרכיב את הבלנד הרצוי. בעקבות הטעימה הוחלט על יצירת בלנד של חביות משנת 2005-2007 ושני יינות קינוח נוספים שיוצרו מחבית יחידנית: 300 בקבוקים משנת 2005, מחבית אמריקאית CANTON ו-300 בקבוקים משנת 2007, מחבית אמריקאית BOSWELL.

להנאה מרבית מומלץ לשתות צונן קלות, בכוס קטנה ובחברה טובה.

2000 בקבוקים בלבד. 500 מ"ל
מחיר: 139 ₪

ססלוב רזרב קברנה סוביניון 2007

יין הדגל של יקב ססלוב, 'רזרב קברנה סוביניון' מבציר שנת 2007 עשוי מענבי קברנה סוביניון ממבחר כרמים איכותיים מהגליל העליון. היין התיישן במשך 20 חודשים בחביות מארבעה סוגים שונים כשכל אחת מהחביות מעצימה את היין ומתבלת אותו בשלל תבלינים.

חביות Taransaud מעץ אלון שגדל ביערות Allier בצרפת העשירו את היין בניחוחות של ציפורן, וניל, מנטה וקופסת סיגרים. חביות Vernou צרפתיות השלימו בניחוחות מוסקט וקינמון, חבית אחת אמריקאית של Boswell הוסיפה סיומת ארוכה של קרם ברולה, קפה ושוקולד כהה וחבית ה- Saury הצרפתית העצימה את ארומות הפרי.

לאורך תקופת ההתיישנות בחביות, טועמים הייננים ברי ססלוב ורוני ססלוב את כל החביות ומתוכן בוחרים את ששת החביות האיכותיות ביותר על פי הקריטריונים הבאים : חביות בעלות מגוון עשיר של ארומות, בעלות עצמה ואלגנטיות וטעם שארי מתמשך.

היין בעל פוטנציאל התיישנות של 10 שנים לפחות.

1800 בקבוקים בלבד.
מחיר מומלץ לצרכן : 160 ₪

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *