הרי גליל – גליל אלה ואלון

הרי גליל – גליל אלה ואלון
הרי גליל – גליל אלה ואלון

שם יקב – הרי גליל
זני ענבים – שונים
חודש השקה – ינואר 2013

 ט"ו בשבט, חג האילנות וחג הטבע, בו נהוג לנטוע עצים ובדומה לעץ הקשור לשורשיו, כך גם האדם. יקב הרי גליל הנמצא בגליל העליון הוא מקום ואנשים. החיבור לאדמה, להיסטוריה ולאופי הגלילי הוא מקור ההשראה לעשייה ויצירת יינות היקב. כל כרמי היקב נטועים בהרי הגליל העליון ואנשי ביקב רואים בכרמים ובכורמים המטפחים אותם, אבני יסוד במהותו של היקב.

בשני כרמים גדולים של יקב הרי גליל, מצויים עצים מפוארים, שלא נעקרו. הגפנים נשתלו סביב להם. האלה המפוארת והוותיקה הצומחת באמצעו של כרם ועצי האלון בכרם אחר.

אלון ואלה, הינם שני עצים הנפוצים בגליל העליון ובלתי נפרדים מהנוף. האלון המצוי, עץ חזק, גבוה ובעל צבע ירוק עד, עליו חלקים ומבריקים. האלה הארצישראלית, גדלה באזור ההר, ברוב המקומות נראית כשיח אך במקומות מסוימים שלא ניזוקה בידי אדם ובהמה הינה עץ מפואר שיכול להגיע עד 8 מטרים. האלה הארצישראלית פורחת בחודשים מרץ-אפריל.

מיכה ועדיה, יינן ראשי של יקב הרי גליל, ביראון אומר, כי השמות מאחורי שני היינות, אלון ואלה טמון בהיותם שני העצים הנפוצים בגליל הנמצאים בלב הכרמים של יקב הרי גליל ביראון. "בתהליך היצירה של היינות לא כבלנו את עצמנו לתבניות הזניות הקלאסיות אלא ניסינו לתת ביטוי, באמצעות היינות, למאפיינים הגלילים".

היינות:
גליל אלון- הינו בלנד של קברנה סוביניון, סירה, פטיט ורדו וקברנה פרנק. ליין צבע סגול עמוק כהה, ארומות בולטות של שזיף סגול, תותי עץ, אוכמניות וריבת פטל, ברקע ניחוחות מתובלים של קקאו, פלפל אנגלי, דבש, נגיעה של מנטה ועץ אלון קלוי. ליין גוף מלא, טעמים מאוזנים היטב, סיומת נעימה ומתמשכת.
גליל אלה- בלנד של סירה, ברברה, פטיט ורדו וקברנה פרנק. ליין צבע אדום כהה עם ניחוחות של שזיף, דובדבן חמוץ, פיטנגו, פריחת סיגליות ועשבי תיבול לצד ניחוח עץ אלון ורמז לחמאה.
ליין גוף-בינוני עד מלא, חמיצות מורגשת וסיומת ארוכה, נעימה ומתמשכת.

כל יינות "יקב הרי גליל" כשרים למהדרין מן המהדרין, לכל ימות השנה. הענבים נקיים מחשש ערלה, טבל ושביעית והופרשו מהם תרומות ומעשרות כדת וכהלכה. בהשגחת הרב ד. אויירבך רב ואב"ד לעיה"ק טבריה.

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *