1848 – שלושה יינות פרימיום חדשים

מיקב הפרמיום המשך »

1848 – שלושה יינות פרימיום חדשים
1848 – שלושה יינות פרימיום חדשים
 

 יקב הפרימיום 1848 שבבעלות משפחת גלינא-שור (דור 8 למשפחת ייננים) עם יינות פרימיום חדשים:

ספיישל רזרב – 2009
יין הדגל של יקב 1848 נוצר מבחירה קפדנית מתוך הפסיפס הרחב של יינות היקב.
בכל שלב היינות הטובים ביותר סומנו ולאחר יישון של שנה החביות המבטיחות ביותר אוחדו לקבלת יין יחיד באיכותו.
בכל שנה כמות הבקבוקים והרכב יין זה משתנים להבטיח את הרמה הטובה ביותר ואת ההנאה המרבית. תכונותיו הייחודיות של יין זה יאפשרו לו להשתבח שנים.
יין בורדו אטום, עם אף עשיר שופע בשומת של טבק ושוקולד מריר. בפה היין מאוזן ועגול עם טעמי פרות אדומים, קוקוס וגרגרי יער כהים . גוף היין צפוף ומלטף עם סיומת אצילה ארוכה במיוחד.

נתונים אנאליטיים:

 צבע: אדום
 % כוהל: 13.8
 pH: 3.72
 חומצה כללית: 5.3
 מתיקות: יבש
 יישון בחבית: 28 חודשים
 הרכב זנים: 63% קברנה סוביניון / 20% מרלו / 17% פטיט סירה

על הכרם:
ענבי הקברנה סוביניון מגיעים מכרם בוגר באזור הרי ירושלים, ימים שטופי שמש ולילות קרירים בתקופת ההבשלה מניבים ענבים מרוכזים בטעמים. מקור ענבי המרלו והפטיט סירה מהגליל הגדלים על קרקע בזלתית רדודה, מהיותם כרמים וותיקים ובעזרת דילול שריגים ואשכולות מתקבלים מכרמים אלה יבולים נמוכים המאופיינים באיכויות וטעמי פרי מודגשים.

על עשיית היין:
כל זן הגיע ליקב במועד שונה בהתאם להבשלתו. לאחר תסיסה קרירה וארוכה במיכלים מבוקרים היינות הועברו בנפרד ליישון בחביות צרפתיות חדשות. לאחר שנה כל החביות נטעמו ומתוכם נבחרו החביות הטובות ביותר ואוחדו. הבלנד שנוצר חזר לחביות ליישון של 16 חודשים נוספים. 28 חודשי היישון בחביות ושנה בבקבוק תרמו לקבלת יין מרוכז עוצמתי ואציל.
מחיר מומלץ לצרכן- 240 ש''ח.

רזרב קברנה סוביניון- 2009
יין בורדו עמוק בעל אף עוצמתי עם ארומות של קפה קלוי ואיקליפטוס. בפה היין מפגין טעמי פירות מצומקים, וניל ופטל שחור. גוף היין מרוכז ומלטף עם סיומת ארוכה ומרשימה.

נתונים אנאליטיים:

 צבע: אדום
 % כוהל: 14.0
 pH: 3.70
 חומצה כללית: 5.1
 מתיקות: יבש
 יישון בחבית: 24 חודשים
 הרכב זנים: 85% קברנה סוביניון
10% מרלו
5% סירה

על הכרם:
ענבי הקברנה סוביניון מגיעים מכרמים בוגרים מאזור הרי ירושלים ומאזור הגליל. יבולים נמוכים של כ- 750-850 ק"ג לדונם בשילוב תנאי האקלים המיוחדים של אזורים אלו, המתאפיינים באוויר יבש ולילות קרירים בתקופת ההבשלה, מאפשרים לענבים להגיע לבשלות מלאה ולצבירה ממושכת של טעמים.

על עשיית היין:
הענבים שנבצרו ידנית עם שחר הגיעו ליקב בשעות הבוקר הקרירות והועברו למיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר מעיכת הענבים בוצע דמוע ( (Saignéeוהשרייה קרה של 3 ימים. התסיסה האלכוהולית נמשכה 13 ימים בטמפרטורה של 22-24 מע"צ תוך כדי מיצוי מלא על ידי מספר תהליכי Delestages. ערבובים עדינים של התירוש התוסס והשריה נוספת של היין הצעיר על הקליפות לאחר התסיסה במשך 10 ימים הניבו יין צפוף ועוצמתי. בתום התסיסה המלולקטית הועבר היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתי לתקופה של 12 חודשים. לאחר תקופה זו אחוזים קטנים של מרלו וסירה שולבו לאיזון יין זה. היין הוחזר לחביות להשתבחות נוספת של 12 חודשים נוספים. ליין זה יכולת התיישנות ארוכה.
מחיר מומלץ לצרכן- 180 ש''ח.

דור 7 קברנה סוביניון – 2009
יין בורדו סגלגל כהה עם רמזים של פרי אדום בשל, ליקריץ, שושן אדום, פירות שחורים מצומקים, איקליפטוס וטבק מלווה בעץ קלוי. היין בעל גוף מלא ומרוכז עם סיומת מתובלת ומתמשכת.
נתונים אנאליטיים:

 צבע: אדום
 % כוהל: 14.3
 pH: 3.67
 מתיקות: יבש
 יישון בחבית: 18 חודשים
 הרכב זנים: 86% קברנה סוביניון
8% פטיט סירה
6% מרלו

על הכרם:
ענבי הקברנה סוביניון מגיעים מכרם רם און באזור התענכים ומכרמים בוגרים מהגליל התחתון. כרם רם און מתאפיין באדמה חרסיתית, אויר יבש השומר על בריאות הפרי והפרשי טמפ' יום-לילה גדולים תורמים לקבלת ענבים מרוכזים בטעמים. אדמת הכרמים מהגליל התחתון מורכבת מפסיפס ייחודי של אדמת בזלת בה משולבים חלקי סלע גיר מפוררים. יבול מתון של עד 1,050 ק"ג לדונם ומעקב אגרונומי רצוף מבטיחים קבלת פרי ייחודי.

על עשיית היין:
הענבים שנבצרו ידנית עם שחר הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והועברו דרך ה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה קרה התירוש הותסס בטמפרטורה של 22-24 מע"צ עם שמרים BDX שפותחו במיוחד לקבלת יינות מלאים. התסיסה האלכוהולית נמשכה 13 ימים תוך כדי מיצוי עדין על ידי REMONTAGES יומיים. שבסיומה התקבל יין צפוף עם פרותיות שמורה. בתום התסיסה המלולקטית הועבר היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתי (70%) ואמריקאי (30%) לתקופה של 18 חודשים אשר במהלכן בוצע הממסך הסופי בין הזנים (BLENDING). יין מוכן לשתייה עם הוצאתו לשוק אך ימשיך להשתבח בשנים הקרובות.
מחיר מומלץ לצרכן- 110 ש"ח

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *