25/08/2022

יתיר – יינות חדשים לשולחן החג

כשר

כן

אודות היין

ערן גולווסר, היינן הראשי של יקב יתיר: "בציר 2019 בכרמי יתיר אופיין בחורף קר, עם כמות גשם ממוצעת, אביב קיצוני עם מעט נזקי קרה בלבלוב, וקיץ נוח שתרם להבשלה רציפה ואיכותית. הבציר החל מעט יותר מאוחר מהממוצע, מהשבוע השני של אוגוסט ועד סוף ספטמבר.
בציר 2021 אופיין בחורף פחות קר וגשום מהרגיל עם אירוע שלג באמצע חודש פברואר ומיד אחריו שרב מוקדם בחודש מרץ. מיעוט מנות הקור בחורף השפיע על הפוריות של הגפנים וצמצם במעט את היבול. קיץ נוח יחסית, ללא אירועי חום קיצוניים. הבציר החל שבועיים מוקדם מהרגיל, מאמצע יולי ועד סוף ספטמבר"

הר עמשא 2019
הר עמשא הוא היין הנמכר ביותר של היקב, שכבש את מקומו בחנויות היין ובמסעדות המובילות בארץ, ומקפיד להציג שנה אחר שנה יציבות ועקביות באיכות הגבוהה ביותר.
הנוף הפראי, ההר והצומח של השמורה והר עמשא (+859) נושקים ליער יתיר ולכרמים ומהווים מפגש ייחודי בין אזור ההר והמדבר, השלג והשמש, הסלע והאדמה, המייצגים את אופי יינות היקב. משם נגזר שמו של היין.
הר עמשא 2019 הוא יין אדום יבש ופירותי המשלב בשלות ורעננות. צבעו ארגמני וניחן בארומה המזכירה פטל בשל, מעט עשן ותבלינים. היין ילווה היטב מנות בשר, אומצות ופסטות עם רוטב בשר.
הר עמשא אדום מורכב מ- 59% קברנה סוביניון, 29% סירה, 7% פטי ורדו, 2% מלבק ו- 3% טנאט ממספר חלקות ביער יתיר. היינות מהכרמים השונים התיישנו בנפרד בחביות עץ אלון קטנות וגדולות במשך שנה, לפני יצירת הבלנד הסופי. היין בוקבק בחודש מרץ 2021 והושאר ביקב עוד כשנה להתיישנות בבקבוק. מתאים ליישון של 5 שנים ויותר.
אלכוהול: 14%
מחיר 105 ש"ח

נחל יתיר 2019
ביין אדום זה שואף היקב לבטא באופן הטהור ביותר את הפרי האזורי. היין מופק מ- 75% סירה ו- 25% מלבק ממספר חלקות ביער יתיר. היין התיישן במשך שנה במיכלי עץ גדולים (1200-5400 ליטר) שמעגלים את היין בלי להשרות טעמי עץ כלל. היין בוקבק בחודש ינואר 2021 והושאר ביקב עוד כשנה להתיישנות בבקבוק.
לנחל יתיר 2019 צבע ארגמני וניחן בארומה המזכירה פטל אדום ושחור, מעט מעושן. טעמו פירותי, עסיסי, רענן וארוך. מהווה ביטוי נוסף של אזור הגידול שלנו בדגש על עסיסיות ומינרליות ומתאים להמשך יישון לטווח של חמש עד עשר שנים.
נחל יתיר ילווה יפה מנות בשר, קדרות בשר ואומצות.
אלכוהול: 14%.
מחיר 150 ש"ח

הר עמשא רוזה בציר 2021:
הר עמשא רוזה מורכב מ- 70% גרנאש, 12 ו-30% מורבדר ממספר חלקות ביער יתיר. הענבים נבצרו מוקדם על מנת להעצים את הרעננות ביין. הענבים הושרו עם קליפותיהם למשך 24 שעות במיכלי נירוסטה ואז נסחטו. התירוש תסס בטמפ' נמוכה במכלי נירוסטה וחביות עץ ניטרליות (500 ליטר) ולאחר סיום התסיסה היין הושאר במכל עץ גדול למשך 6 חודשים.
אלכוהול: 12.5%
יין רוזה יבש ומינרלי עם טעמי פרי רענן, מלא וארוך. צבעו ורוד אדמדם, ניחוחו – אפרסק, תות ואשכולית אדומה. הוא משתלב באופן נפלא עם מגוון מנות מהמטבח הים-תיכוני, שילוב היוצר חגיגה אמיתית לחיך.
מחיר 105 ש"ח

יינות לחג מיקב יתיר. צילום איל קרן

כתיבת תגובה