04/06/2022

׳יקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית׳

סדרת היינות החדשה Windmill Project

כשר

כן

במרכז המבקרים של 'יקבי ירושלים' הושקה סדרת Windmill Project החדשה. הפרויקט כולל נבחרת של 6 כורמים ו–10 חלקות כרם מהם הופקו היינות.

בעלי היקב, עופר גואטה: ״התרגשתי מאוד מהשקת הסדרה החדשה, אין ספק שזהו אחד מרגעי השיא של היקב הירושלמי הוותיק והיחיד. אני סמוך ובטוח כי השקעתנו הרבה תהיה ערבה לחך של כל מי שיבחר לטעום ולהתענג על היינות המשובחים שלנו״.

מנכ״ל יקב ירושלים, ליאור לקסר: ״אנו מפיקים את המיטב ממה שהכרם ושנת הבציר העניקו לנו. זהו חיפוש מתמיד אחר זהות מקומית, מורכבות ואלגנטיות. הפילוסופיה שמנחה אותנו בייצור היינות היא כזו המושפעת מ"העולם הישן", כאשר הפרי ומאפייניו עומדים במרכז והשפעתו של היינן והתהליך היא משנית״.

SPECIAL RESERVE

וינדמיל פרוג'קט ספיישל רזרב 2017
יין אדום יבש שהופק מענביי קברנה סוביניון, מרלו ופטי ורדו מכרמים נבחרים בהרי ירושלים. כול כרם עבר תהליכי ויניפקציה והתיישנות בנפרד למשך 8 חודשים, לאחר מכן נקבע הבלנד הסופי והיין הוחזר לחביות לתקופת התיישנות נוספת של 7 חודשים.
היין בעל גוון ארגמני עמוק ומתאפיין בארומות של שזיף בשל – קסיס, סיגליות, מנטה וקופסת סיגרים. בעל גוף מלא ועשיר, הסיומת ארוכה ומאוזנת.
ניתן ליהנות מהיין כיום, אך, הוא ימשיך ויתפתח בבקבוק בשנים הבאות.

צילום: ארנון בוסאני

SINGLE VINEYARD

וינדמיל פרוג'קט קברנה סוביניון כרם יחידני 2018
יין אדום יבש, שהופק מענבי קברנה סוביניון שנבצרו בכרם יחידני בהרי ירושלים. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 15 חודשים.
היין בעל גוון ארגמני עמוק וארומות של פירות יער אדומים ושחורים, ווניל, ומנטה. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

וינדמיל פרוג'קט פטי ורדו כרם יחידני 2018
יין אדום יבש, שהופק מענבי פטי וורדו מכרם יחידני בהרי ירושלים. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 15 חודשים.
היין בעל גוון ארגמני עמוק וארומות של פטל שחור – אוכמניות, לקריץ ועור. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

וינדמיל פרוג'קט פטיט סירה גפנים בוגרות, כרם יחידני 2018
יין אדום יבש, שהופק מענבי כרם פטיט סירה יחידני מאזור הכרמל. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון במשך 15 חודשים. היין בעל גוון ארגמני עמוק וארומות של דובדבנים, פטל וקפה. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

וינדמיל פרוג'קט שיראז מחוזק כרם יחידני 2019
יין אדום מחוזק, הופק מענבי שיראז שנבצרו בשיא הבשלתם בכרם יחידני בהרי יהודה.
במהלך התסיסה האלכוהולית הוסף ברנדי למיכל ולאחר יממה, נסחטו הענבים והיין הועבר ליישון במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון.
היין בעל גוון ארגמני עמוק וארומות של פטל שחור, פירות יבשים ושוקולד מריר. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

RESERVE

וינדמיל פרוג'קט רזרב קברנה סוביניון 2018
יין אדום יבש, שהופק מענבי קברנה סוביניון מכרמים בהרי ירושלים. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התיישן היין בחביות עץ אלון במשך 12 חודשים והמשיך והתיישן בבקבוק במשך שנה נוספת.
היין בעל גוון ארגמני עמוק וארומות של דומדמניות, שזיף שחור ועלי טבק. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת.

וינדמיל פרוג'קט רזרב שרדונה 2021
יין לבן יבש, שהופק מענבי שרדונה מהרי ירושלים. לאחר סחיטה עדינה תסס חלק מהתירוש בחביות עץ אלון צרפתיות בהן המשיך והתיישן במשך שישה חודשים על משקעיו (Sur Lies) ומקצתו תסס בטמפרטורה נמוכה במכלי נירוסטה.
היין בעל גוף מלא ומתאפיין בארומות של תפוח עץ ירוק, הדרים ואגוזי לוז, הסיומת ארוכה ומאוזנת.

מסדרת היינות החדשה The Windmill Project וממגוון היינות של יקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית אפשר ליהנות במרכז המבקרים הממוקם בטחנת הרוח של מונטיפיורי, בשכונת משכננות שאננים שבירושלים.

ימין משה 4, ירושלים
02-6646062

כתיבת תגובה