רמת הגולן – גמלא בלנקו, ירדן סוביניון בלאן, ירדן פינו גרי 2020

אודות היין

גמלא בלנקו 2020
גמלא בלנקו 2020 הוא יין ממסך המורכב מענבי סוביניון בלאן, הגדלים בכרמים בצפון רמת הגולן ומענבי מוסקט קנלי, הגדלים בכרמים בדרום רמת הגולן. במשך השנים, רמת הגולן הפכה להיות ידועה כאזור המייצר יינות איכותיים מזנים אלה. גמלא בלנקו 2020 הינו הראשון אי פעם ליצירת יין זה.
נתונים אנליטיים
% אלכוהול 13.5
חומצה(גר'/ל') 6.4
pH 3.04
מתיקות יבש

גמלא בלנקו 2020 מציג מאפיינים ארומטיים מאוד של פג'ויה, הדרים, פרחים ותבלין. זהו יין ממסך נפלא בעל גוף בינוני וקל מאוד לשתייה.
היין מוכן לשתייה כעת, וניתן ליהנות ממנו כשנתיים ממועד הבציר. הוא ילווה נהדר עוף פהיטס עם ליים ופלפל, פורל על הגריל עם סלסת מנגו, או סלט חומוס פיקנטי.
59 ש"ח

ירדן סוביניון בלאן 2020
ירדן סוביניון בלאן 2020 יוצר כולו מענבי סוביניון בלאן שנבצרו מכרמים הממוקמים בצפון הקריר של רמת הגולן. אחוז קטן מהיין תסס בחביות עץ אלון צרפתיות ותרם מעט מורכבות ונפח ליין.
נתונים אנליטיים
אלכוהול % 13.5
חומצה כללית (גרם/ל') 6.4
pH 3.07
מתיקות יבש

היין מציג ניחוחות גויאבה, אגס, פומלה וליים, לצד מאפיינים של מינרלים ותבלין. זהו יין רענן ומלא טעם המציג גוף בינוני.
בעודו מוכן לשתייה כעת, ירדן סוביניון בלאן יישאר במיטבו בשנתיים שלאחר הבציר.
היין ילווה נהדר דג בשלמותו על הגריל עם סלסה ורדה, עוף צלוי בניחוח הדרים עם אגסים ותאנים או ריזוטו עם לימון ובזיליקום.
76 ש"ח

ירדן פינו גרי 2020
ירדן פינו גרי 2020 הופק מענבי פינו גרי הגדלים בשני כרמים בצפון רמת הגולן. פינו גרי גדל בעיקר באלזס, צרפת ובצפון מזרח איטליה, שם מוכר יותר בשם פינו גריג'יו. כמחצית מהיין תסס בחביות עץ אלון גדולות. ירדן פינו גרי 2020 יוצר בכמויות קטנות מאוד.
נתונים אנליטיים
%אלכוהול 13.5
חומצה(גר'/ל') 6.8
pH 2.93
מתיקות יבש

היין מציג ניחוחות מענגים של תפוחים, פיג'ויה, מלון ודומדמניות, יחד עם מאפיינים ארומטיים של מינרלים, ג'ינג'ר מיובש ופרחים. זהו יין בעל גוף בינוני וחמיצות טובה, מלא טעם ומרענן.
היין מוכן לשתייה כעת וצפוי לשמור על איכותו עד כשנתיים ממועד הבציר.
מומלץ ללגום מהיין לצד טאקו דגים על הגריל, עוף צלוי עם תמרים, זיתים וצלפים, או סלט שומר עם גבינה כחולה.
76 ש"ח

צילום חגית גרין

אזור הגידול
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 1,200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.
יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

ייחודיות שנת בציר 2020
בציר 2020 היה באמת היסטורי, תודות למגפת נגיף הקורונה שהכתה בנו במקביל לבציר הקדחתני ביותר שהיה לנו אי פעם. לפחות מזג האוויר התייחס יפה רוב העונה, כאשר בחורף ירדו כמויות משקעים של 151% מהממוצע ועונות האביב והקיץ שלאחר מכן היו קרירות יחסית.
גל חום ללא תקדים הכה ב-29 באוגוסט. חודש ספטמבר, היה החודש החם ביותר שנרשם בתולדות ישראל, עם טמפרטורות יומיות של C3.9º מעל הממוצע וכתוצאה מכך נרשמו שיאי בציר של השבועות השני, השלישי והרביעי הגדולים ביותר.
הבציר הסתיים לאחר שמונה שבועות בלבד והיה לבציר הקצר ביותר של היקב שנרשם מאז לפחות שנת 1994.
בסה"כ האיכות הייתה גבוהה, דבר שמוכיח שוב שיש לנו אזור יין יוצא מן הכלל, גם תחת תנאים קיצוניים.

כתיבת תגובה