דלתון – GIN , BRUT , VERMOUTH

כשר

כן

אודות היין

DALTON HAND FORAGED GIN
לאחר ליקוט המרכיבים בוטניים המקומיים מהכרמים הגליליים של יקב דלתון, ערבבנו אותם עם צמחים ותבליני ג׳ין קלאסיים. בסך הכל 11 צמחים בוטניים. הזיקוק נעשה בשילוב של השיטה המסורתית, והשריה של התבלינים, עם זו של ״לונדון דריי ג׳ין״, שבה עוברים אדי האלכוהול דרכם. הזיקוק כולו בוצע בדוד Pot still על מנת ליצור ג׳ין מבושם וארומטי להפליא.

רשמי טעימה מהיקב:
מהאף עולים ניחוחות ערער, לימונים פרחים והדרים מלווה ברמזים של אורן הדסים וצמחיים ים תיכוניים.

אלכוהול: 43%
150 ש"ח
כשר לפסח

DALTON Brut N.V
Traditional Method (Champagnois) Sparkling Wine
יין מבעבע "ברוט" של דלתון מופק על ידי ענבי גליל עליון מובחרים ונעשה בשיטה המסורתית "שעל פיה עובדים במחוז שמפניה" ואזורים אחרים בעולם. זהו יין נהדר לאירועים המיוחדים והשמחות הגדולות ביותר שלכם. כל התהליך מתבצע בעבודת יד מוקפדת ופרטנית. סה"כ יוצרו כ 1,000 בקבוקים.

הבלנד הנוכחי, הראשון של יין מבעבע זה, עשוי מענבי פינו גרי מבציר 2017 ומעט מבציר 2016

הענבים מגיעים מכרם משגב עם שבאצבע הגליל, הם נבצרו ידנית, ובסוכר יחסין נמוך כדי להתאים לצרכים של יין מבעבע. ב 2017 חשבנו שנרצה לייצר כמות קטנה של יין לכן כל הבציר התבצע בארגזים. אם הגעת הענבים ליקב הוכנסו למסחטה ועברו סחיטה של יין מבעבע, תהליך איטי כאשר המכבש אינו מסתובב בכדי לשמור על התירוש מפני מגע עם הקליפות.

היין עובר תחילה תסיסה במכלי נירוסטה, ללא תוספות ביסולפיט, היין מסיים תסיסה ועובר תהליך של יציבות. ליין אנו מוספים יין בסיס שהתיישן בחביות משנים קודמות (2016) בכדי לתת מורכבות ליין. בחורף אנו מכינים את היין לקראת "טיראז" הכנסה לבקבוקים ותסיסה שניה בבקבוק.
היין תסס בבקבוק ומתיישן בבקבוק כ 3.5 שנים לפני שאנו חולצים את הפקקים ומחליפים אותם בפקק שעם של יין מבעבע.

אנליזה:
אלכוהול 11.0 %
pH: 2.9
חומצה כללית 6.0 גר'/ליטר

רשמי טעימה  מהיקב:
יין מבעבע ואלגנטי. יש לו באף ארומה של מאפים טריים ולחמנית בריוש. היין צלול מאוד ובעל טעם נקי של פרי ירוק וסיומת ארוכה עם מעט טעם של שמרים.

המלצת הגשה:
מקורר(קר קר קר) או בשמפנירה על קרח. היין מתאים מצוין לליווי מאכלי ים, פלטות גבינות ופירות העונה.

יינן : גיא אשל
220 ש"ח

דלתון וורמוט DALTON VERMOUTH
הגליל, שבליבו אנחנו נמצאים, תמיד מתווה את דרכינו. בוורמוט דלתון יצאנו לטיול בין הכרמים, וליקטנו עשבי בר מהחלקות השונות של היקב: צתרה ורודה משמורת מתלול צורים, ערער ארזי מהר מירון, לענה שיחנית מבית לחם הגלילי, ואחרים. השריית העשבים לאחר מכן נמשכת ארבעה שבועות. בבסיסו, היין לורמוט עשוי ענבי סמיון בבציר ידני.

סרקנו את הכרמים שלנו בגליל עם מזמרה וכפפות וליקטנו מבחר מיוחד של צמחי בר: צתרה ורודה, פרחי קלנדולה, ערער ארזי ועוד. קטפנו פירות הדר אשר קילפנו וייבשנו תחת השמש בחודשי הבציר. השרינו את עשבי הבר באלכוהול וייצרנו תמציות ארומטיות מדויקות אשר נועדו להעשיר את הארומה של הוורמוט ולתרום למורכבות פרי בטעימה.
היין שאתם מחזיקים בכוס הינו פרי יצירה ומחקר של צוות הייננים שלנו אשר עמל להביא אליכם את המיטב של הגליל מתומצת לכוס וורמוט.

תהליך הייצור של הוורמוט מורכב ממספר שלבים – לשם הכנת הוורמוט צוות היקב יצא ללקט עשבים, שורשים ופירות ברחבי חלקות הענבים בגליל וסביבתם הקרובה, מהעשבים שלוקטו יצרנו תמציות ארומטיות אשר הוספו בסוף התהליך.
הוכנסו ליין מרכיבי עשבים ארומטיים וקליפות תפוז להשריה לאחר טעימה יומיומית הוחלט להסיר את העשבים לאחר 4 שבועות. היין עבר חיזוק אלכוהולי, המתקה, וסונן לפני מילוי בבקבוקים.

אנליזה:
אלכוהול: 17%
סוכר : 22 גרם לליטר
PH : 3.17
TA : 4.6

רשמי טעימה מהיקב :
מהאף עולים ניחוחות מורכבים של תפוז, קלמנטינה, זעתר, שיבא, פרחי קלנדולה ועוד תבלינים ים-תיכוניים. בפה היין מתקתק ועגלגל בעל הלימה לארומות ההדריות ועם סיומת מרירה מעט. זהו יין מחוזק, מתובל ומורכב בעל שפע של טעמי פירות הדר ועשבי תבלין.
יין זה מתאים במיוחד לשתייה עם קוביית קרח בערב קייצי או כבלנדר בקוקטייל האהוב עליכם.
טמפרטורת הגשה מומלצת c 8-10 עם קוביית קרח.

יינן : איתי ביי
145 ש"ח

המשקאות ניתנים לרכישה במרכז המבקרים ביקב, בלבד.

כתיבת תגובה