הרודיון – יין yossi

אודות היין

יין חירות אמיתי: יין yossi – היין הראשון בעולם שהורכב ע"י אדם עיוור וחירש ובקבוקו מונגש באמצעות כתב ברייל.

שיתוף פעולה יוצא דופן בין יקב הרודיון ליוסי סמואלס, עיוור, חירש ונכה, בנם של מייסדי ארגון 'שלוה' קלמן ומלכי סמואלס – הביא ליצירת היין המונגש הראשון בעולם.

יוסי אהב יין, לאורך השנים ולאחרונה החליט לממש את אהבתו למשקה באופן מקצועי. באופן מעורר השראה, שום דבר לא עצר בעדו מלממש את חלומו ולהיות יינן. הוא למד בישראל, לאחר מכן בצרפת וחזר לארץ כשהוא נחוש לייצר יין עליו יהיה חתום.

בעקבות חלומו של יוסי, נוצר קשר בין ארגון שלוה ליקב הרודיון ויוסי החל במלאכת הרכבת "בלנד" היין הייחודי שלו. חושי הטעם והריח של יוסי חדים יותר בעקבות עיוורונו וחירשותו. לאחר ניסיונות, טעימות, שינויים והרכבות, נוצר היין הראשון בישראל וייתכן בעולם שהורכב ע"י אדם עיוור וחירש שבקבוקו מונגש באמצעות כתב ברייל וטעמו ייחודי.

לקראת חג הפסח הושק מארז יינות מהודר המורכב מיין לבן ויין אדום בטעמים ייחודיים ואריזה חגיגית.
המארז נמכר ב-Gift Shop של מרכז שלוה בירושלים ובאתר "שלוה-שופ".

מייסד ונשיא ארגון שלוה קלמן סמואלס, אביו של יוסי: "יוסי הוא מודל לחיקוי לאנשי הארגון ולעולם כולו, ממנו אנו ממשיכים ללמוד שאין חלומות גדולים מדי, והשאיפה של כולנו היא שילוב של אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים. ייצור יין זה הוא עוד חלום שהתגשם ע"י יוסי. הקשר של יוסי לסביבה, באמצעות חוש הטעם והמישוש ובהיותו סומלייה, מתבטא בטעמי היין ובעיצוב הבקבוק".

לרכישת היין המיוחד

כתיבת תגובה