08/06/2012

יקב יפו – קריניאן ושרדונה

יפו - קריניאן ושרדונה
יפו – קריניאן ושרדונה

שם יקב – יפו
שנת בציר – 2009-2010
זני ענבים – קרעניאן ושרדונה
חודש השקה – מרץ 2011
עלות בעת השקה – 79-89 ש"ח

יפו קריניאן 2009
מקורו של הזן הוא ליד העיר קריננה באזור מקסים בשם אראגון שבצפון מזרח ספרד. זן הקריניאן הוא אחד הנטועים ביותר בעולם, ואחד הותיקים ביותר בארץ. גפן הקריניאן מתאימה עצמה היטב לתנאי שטח כמעט בכל סוגי הקרקע ועולה יפה בגבעות שאין בהן אפשרות לגדל כל עץ מלבד הגפן. האקלים הישראלי מתאים מאוד לגידול גפן הקריניאן, שורשיה העבים ועמוקים חודרים היטב לקרקע ומוצאים מים במקומות שאף זן אחר לא היה מוצא.

לקריניאן טעם וניחוח מתוק ומיוחד המתאים לתקופה זו של האביב. יפו קריניאן מורכב מ 100% ענבי קריניאן שגדלו בחלקה בת 30 שנה מאזור רמות מנשה.

מחיר- 89 ₪

יפו שרדונה 2010
יפו שרדונה מורכב מ100% ענבי שרדונה.
היין משלב טכנולוגיית עשייה של עולם ישן ועולם חדש יחדיו, הענבים הופרדו מהשדרות ונסחטו מייד עם קבלתם ביקב והופרדו למחרת מהמשקעים. תהליך התסיסה הקרה ארך חודש ימים ולאחריו התיישן היין בשיטת sur lie
30% מהשרדונה התיישן בחביות למשך 3 חודשים.

ליין שילוב מרשים של ניחוחות טרופיים כמו אגס ומלון יחד עם ריחות הדרים ונגיעות של ווניל ועץ אלון.

מחיר- 79 ₪

יקב יפו מציעים חידוש לא רק ביין עצמו אלא גם בתוויות החדשות המשלבות את שיטת ה- QR Code (Quick Response- תגובה מהירה). שיטה זו היא בעצם בר קוד דו מימדי, המקודד על מוצרים שונים וניסרק ע"י מכשירים סלולאריים "חכמים" המצוידים במצלמה ובממשק קריאת קידוד וכך הוא מתורגם באופן מיידי למידע מעמיק אודות המוצר.

יקב יפו, הינו יקב בוטיק משפחתי שנוסד בשנת 1998 ע"י משפחת צלניקר ביפו. לאחר מספר שנים הועתק היקב למושב נווה מיכאל שבעמק האלה, אזור בעל היסטוריה עשירה בתחום היין ותעשיית יין חדשה ההולכת ומתפתחת. בשאיפה ליצור יין ייחודי לאזור וליקב, עשיית היין ביקב יפו משלבת מסורת וידע ומתמקדת בענבים הגדלים באזור וברובם מכרמי היקב.

     

כתיבת תגובה