מוני–גווירצטרמינר וקולומברד 2010

מוני–גווירצטרמינר וקולומברד 2010
מוני–גווירצטרמינר וקולומברד 2010

שם יקב – מוני
שנת בציר – 2010
זני ענבים – גווירצטרמינר וקולומברד
חודש השקה – מאי 2011
עלות בעת השקה – 59 ש"ח 39 ש"ח
כשר – כן

יין ה Gewurtztraminer-2010 של יקב מוני, אשר ענביו נבצרו בשעות הלילה, תוסס במיכלי נירוסטה בטמפרטורה של 12 מעלות. יין מרענן, חצי יבש, לבן ארומטי, רווי ניחוחות הרים עשירים של ורדים, אשכוליות ופירות טרופים עם גימור ארוך ואלגנטי. (59 ₪)

יין ה  Colombard-2010   של יקב מוני אשר ענביו נבצרו בשעות הלילה תוסס במיכלי נירוסטה בטמפרטורה של 12 מעלות. יין לבן יבש בגוון חיטה בהירה, טרי, פירותי, ארומטי ומרענן, רווי ניחוחות לימון וגויאבה. שזור בפרי עשיר המאוזן עם חומציות וסיומת מרעננת ואלגנטית. (39 ₪)

בליבם של הרי יהודה, על גבעות שטופות השמש של עמק שורק שוכן יקב מוני של משפחת ערטול. היקב שעלה לקרקע בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת נוסד על ידי שכיב ערטול, אב המשפחה וסוחר זיתים שהגיע לאזור קסום זה מכפר מרר שבגליל העליון. סוחר הזיתים שהתאהב במדרונות הירוקים והשופעים של עמק שורק, החליט לחכור את האדמה החקלאית ולשתול כ 650 דונם של גפנים מתוך התחשבות בטרואר המיוחד של האזור.

היקב שנקרא על שמו של ד"ר מוני ערטול, בנה של המשפחה, הוקם בשנת 2000, והינו יקב מודרני ומשוכלל. היין של היקב מתיישן בחביות עץ השוכנות במערת גיר ציורית המספקת את התנאים האידיאליים ליישונו של היין: טמפרטורה טבעית של 17 מעלות ו 62 אחוזי לחות.

יחודו של היקב הוא לא רק בזני היין המשובחים הגדלים למרגלות עמק שורק, אלא באנשים המיוחדים המייצרים אותו: משפחת ערטול, משפחה נוצרית – ערבית מהגליל שעברה להתגורר בהרי יהודה, ויינן היקב סם סורוקה אשר עלה מקנדה לישראל בשנת 2003 שלאחריו רזומה מרשים מיקבים מכל העולם (קנדה, צרפת ואוסטרליה) שימש כיינן של יקבי הבוטיק של יקבי כרמל בין השנים 2003- 2009 .אנשים אלו מצליחים ליצור יין ישראלי ייחודי, מפתיע וכשר למהדרין.

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *