בנימינה – B

בנימינה - B
בנימינה – B

שם יקב – בנימינה
שנת בציר – 2011
זני ענבים – קרניאין
מספר בקבוקים שיוצרו – 9000
חודש השקה – נובמבר 2011
עלות בעת השקה – 29.90 ש"ח
כשר – כן

 יקבי בנימינה חונכים זו השנה השביעית את יין הביכורים שלהם- "B"- Baby בנימינה. היין מושק בגאווה רבה, בסיומו של בציר מוצלח מאד, ומצטרף אל חגיגות הבוז'ולה העולמיות. יין הביכורים מיוצר בהשראת השיטה המסורתית הנהוגה באזור בוז'ולה ובהתאם להיותו יין קליל ופירותי- הוא מתאים לליווי מגוון רב של מאכלים.

יין B- 2011
היין מורכב מ- 100% ענבי קריניאן – זן ענבים שמקורו בספרד.
הדגש לאורך תקופת גידול הכרם, הוא על קבלת ענבים בעלי מאפיינים פירותיים, ארומאטיים ומלאי צבע ארגמן- סגול צעיר. מקור הענבים ממספר כרמים של יקבי בנימינה, המיועדים מראש ליין זה. רוב הכרמים ותיקים, והייננים ליוו אותם משלב הזמירה ועד לבציר- להבטחת קבלת התוצאה הרצויה.
הענבים שנבצרו בבציר ידני, עברו הפרדת שזרות ללא מעיכת הגרגירים, ולאחר השרייה קרה על הקליפות במשך מספר ימים, החלה תסיסה קרה יחסית ששמרה על מבנה פירותי ועושר ארומטי. לאחר הסחיטה, הופרד ליין זה רק הנגר החופשי, על מנת להמשך תהליכי תסיסה מלולקטית, הצללה וייצוב לקראת מילוי מוקדם יחסית.

היין מיועד לשתייה בצעירותו, כשהוא מצונן מעט. הוא מפגין אופי פירותי ופירחוני קליל, בעיקר ארומת תות אדום. "B" 2011 יהווה מלווה נפלא למנות פתיחה קלות ולמאכלים אסיאתיים. כמו כן, על-מנת ליהנות מהיין במיטבו, יש ללגום ממנו בחצי השנה הקרובה, ומומלץ להגישו בטמפרטורה של 15-18 מעלות צלסיוס.

זן הענבים- 100% קריניאן. רמת אלכוהול- 12.0% Ph: 3.55 גופרית חופשית- 25 מ"ג לליטר היין בוקבק בנובמבר 2011 יבול הבציר- 9,000 בקבוקים.

מחיר מומלץ לצרכן:29.90 ש"ח

בוז'ולה
בוז'ולה הוא שמו של אזור יין הנמצא מדרום לחבל בורגון בצרפת- אזור גבעות יפהפה עליו נאמר ש"יש בו יותר גפנים מאנשים". ייצור יינות הבוז'ולה נעשה תוך תסיסה מיוחדת הנקראת "השריה קרבונית" – "תסיסה פחמתית". לכן, יינות הביכורים הללו, מיועדים לשתייה מידית ולא יאוחר ממספר חודשים מיום חשיפתם.

חגיגות הבוז'ולה החלו בצרפת בשנת 1954, ומאז הן נחגגות בכל רחבי העולם. חגיגות אלו מציינות פסטיבל הבא לפאר את שמו של יין הביכורים, היין הראשון המופק מענבי הבציר החדש. מועד החגיגות קבוע: הלילה שבין יום רביעי ליום חמישי, בשבוע השלישי של חודש נובמבר. אז, בדיוק בחצות, נפתחים מיליוני בקבוקים של יין ביכורים, המעוטר תמיד בתוויות רעננות וצבעוניות.

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *