כרמל- Single Vineyard כרמל מרלו, שעל 2009

כרמל- Single Vineyard כרמל מרלו, שעל 2009
כרמל- Single Vineyard כרמל מרלו, שעל 2009

שם יקב – כרמל
שנת בציר – 2009
זני ענבים – מרלו
מספר בקבוקים שיוצרו – 5009 בקבוקים של750 מ"ל ו-300 בקבוקי מגנום
עלות בעת השקה – 110 ש"ח
כשר – כן

 
יקבי כרמל גאים להשיק את כרמל מרלו, שעל 2009, יין מסדרת Carmel Single Vineyard, המופק במהדורה מוגבלת וממוספרת. בבציר 2009 הופקו 9,500 בקבוקים של 750 מ"ל ו-300 בקבוקי מגנום בלבד. להפקת היין היוקרתי נבחרות חלקות הכרם המצטיינות ביותר של יקבי כרמל, שהניבו את הפרי האיכותי ביותר, תוך דגש על אלגנטיות והרמוניה בין כל המרכיבים.

כרמל מרלו, שעל 2009 – יין אדום יבש, שהופק מענבי מרלו שנבצרו בכרם שעל. לאחר תסיסה והשריה על הקליפות, התבגר היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 10 חודשים. על מנת לשמר את מירב הפוטנציאל הגלום ביין, בוקבק היין בלא תהליכי הצללה ולאחר סינון גס בלבד, ועל כן עשוי לפתח משקע טבעי במהלך ההתיישנות בבקבוק. אלכוהול – 14.5%.

אזור הגידול
כרם שעל נמצא בצפון מערב רמת הגולן, ברמה שנישאת לגובה 780 מטר מעל פני הים. הכרם נטוע באזור מהקרים בישראל ומקבל שלג כמעט מדי חורף. הקרקע בזלתית אך מנוקזת היטב. בקיץ הטמפרטורות נמוכות יחסית ומאפשרות הבשלה איטית וביטוי מלא של בשומת הענבים.

הבציר
החורף שקדם לבציר 2009 היה מעט חם מהממוצע והביא להתעוררות מוקדמת של הכרמים. האביב וראשית הקיץ היו נוחים בלא אירועים מיוחדים. אך, לקראת סוף אוגוסט ותחילת ספטמבר נעצרה ההבשלה בחלק מן הכרמים וכתוצאה מכך נדחה המשכו של הבציר.
עקב הקדמת הלבלוב החל הבציר בשנת 2009 מוקדם במספר ימים ביחס לשנים קודמות, אך נמשך עד לסוף חודש אוקטובר. הבציר הביא ליצירת יינות מאוזנים ובעלי מאפיינים זניים בולטים

רשמי טעימה
היין בעל גוון ארגמני עמוק ובשומת של שזיף בשל, אוכמניות ומעט מנתה. היין בעל גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. ניתן ליהנות מהיין כיום, אך הוא ימשיך ויתפתח בבקבוק בשנים הבאות.

יינן – ליאור לקסר – יינן ראשי יקבי כרמל

מחיר מומלץ – 110 שקלים

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *