תבור – מבעבעים

תבור - מבעבעים
תבור – מבעבעים

שם יקב – תבור
זני ענבים – שונים

לקראת סילבסטר 2012 מציע יקב תבור ארבעה יינות מבעבעים.
המבעבעים של תבור מיוצרים בשיטת Charmat בתהליך של תסיסה קרה. תהליך זה גורם לאצירת בועות CO2 עדינות וקלילות ביין, אשר מוסיפות גוון מקורי וחדש לטעמם של זני הענבים ומדגישות את הארומה הייחודית להם. היינות מגיעים בבקבוקים מעוצבים עם סגירה ספרדית מסורתית ונפתחים בעזרת כפית.

562
הסדרה 562 נקראת על שמו של הר תבור המתנשא לגובה של 562 מטרים. בסדרה זו שני יינות מבעבעים יבשים (Brut). האדום מופק מ-100% ענבי ברברה. הלבן מופק מענבי שרדונה (80%) וקברנה סוביניון (20%) ענבי הקברנה סוביניון טופלו בשיטת בלאן דה-נואר.

562 של יקב תבור הינו יין מבעבע בטעם וניחוח המותאם במיוחד לחיך הישראלי: פירותי ורענן. 562 אדום BRUT, יין אדום מבעבע יבש המופק מענבי Barbera, בעל טעמי פטל ותות שדה. 562 לבן BRUT, יין לבן מבעבע יבש המופק מענבי שרדונה (80%) וקברנה סוביניון (20%) – הרכב קלאסי של בלאן דה-נואר. 562 לבן BRUT בעל טעמים פירותיים מעודנים.
טמפרטורת הגשה מומלצת: 4 מעלות
11% אלכוהול
מחיר מומלץ לצרכן: 53 ₪

פנינים
בסדרה יין אדום ויין לבן מתקתקים ומבעבעים קלות (semi-sparkling). היינות מיוצרים בתסיסה קרה, המביאה לאצירת בועות CO2 עדינות וקלילות ביין, אשר מוסיפות גוון מקורי וחדש לטעמם של הענבים מהם מופקים היינות ומדגישות את הארומה הייחודית להם. פנינים אדום מופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון. פנינים לבן מופק מ-60% ענבי גוורצטרמינר ו-40% ענבי ויונייה.

פנינים 2010
פנינים מגיע בבקבוק חדש ומרהיב עם סגירה ספרדית מסורתית הנפתח בעזרת כפית. פנינים אדום, מיוצר מ 100% ענבי קברנה סוביניון ופנינים לבן מיוצר כבלנד המורכב משילוב של 40% ענבי גוורצטרמינר ו-60% ענבי ויוניה. "פנינים" הם יינות מתקתקים ומבעבעים קלות (semi sparkling).
טמפרטורת הגשה מומלצת: 4 מעלות.
פנינים לבן: 10.2% אלכוהול
פנינים אדום: 11.7% אלכוהול
מחיר מומלץ לצרכן: 45 ₪

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *