רמת הגולן – יינות מבציר 2011

רמת הגולן - יינות מבציר 2011
רמת הגולן – יינות מבציר 2011

שם יקב – רמת הגולן
שנת בציר – 2011
זני ענבים – זנים שונים
חודש השקה – ינואר 2012
כשר – כן

ירדן הר חרמון אדום 2011
מהפעם הראשונה שיצא לשוק בשנת 1989 ועד היום, ממשיך יין ירדן הר חרמון אדום להיות הפופולארי שביינות ישראל.

היין מצטיין בטעם פירותי עשיר, המשלב ניחוחות של גרגירי יער, שזיף, תבלין ודובדבן. היין מתאפיין בגוף בינוני וטעם רב.

גם ירדן הר חרמון 2011, כמו קודמיו, הינו יין ממסך המורכב מחמישה זני ענבים בורדולזיים מסורתיים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, מלבק ופטיט ורדו, שנבצרו בכרמים שונים ברמת הגולן הקרירה ובכרם יחיד של היקב בגליל העליון.

היין סיים תסיסה מאלולאקטית ובוקבק ללא סינון סטרילי.

החל מבציר 2007, כל בקבוקי ירדן הר חרמון אדום נושאים על גבי התווית האחורית כיתוב בכתב ברייל, אשר מתאר את שם הסדרה, היין ושנת הבציר. זהו בקבוק היין הישראלי הראשון שנושא את כתב הברייל עבור אוכלוסיית העיוורים.

ירדן הר חרמון אדום מוכן לשתייה וניתן יהיה ליהנות ממנו עד כשלוש שנים לאחר הבציר.
יין זה יתאים למגוון רחב של מאכלים, וכדאי לנסותו לצד קורנביף בייתי, סטייק טרטר, המבורגר טוב, או לצד נתח גבינת קממבר.

מחיר מומלץ לצרכן כ-39 ₪.

ירדן הר חרמון לבן 2011
ירדן הר חרמון לבן 2011 הינו יין ממסך צעיר ויבש, המורכב מענבי סוביניון בלאן ושרדונה אשר גדלו בכרמים הממוקמים בחלק הצפוני והקר של רמת הגולן. התסיסה הקרה שעבר היין שימרה את החיות והרעננות האופייניות לזנים אלה.

ירדן הר חרמון לבן 2011 מציג ניחוחות פירותיים של לימון ארומטי, ליים, תפוח ואפרסק, המושלמים במאפיינים פרחוניים ומנטה טרי ומעודן. הרעננות הרבה, החיות והגוף הבינוני של היין, הופכים אותו לאידיאלי לשתייה יומיומית.

מומלץ לשתות את ירדן הר חרמון לבן 2010 תוך שנתיים משנת הבציר. היין יתאים מאוד לצד מאכלי עוף, כמו עוף בקארי תאילנדי או עוף בליים, וגם למאכלי דג כמו סלמון בגריל או מקרל בלימון.

גם ירדן הר חרמון לבן נושא מאז בציר 2007 את כתב הברייל על גבי התווית האחורית שלו, אשר מתאר את שם הסדרה, היין ושנת הבציר בדומה לירדן הר חרמון אדום.

מחיר מומלץ לצרכן כ-37 ₪.

ירדן גוורצטרמינר 2011
ירדן גוורצטרמינר 2011 מיוצר כולו מענבי גוורצטרמינר, שנטעו לראשונה ב- 1995 בצפון הקר של רמת הגולן בכרמים של מרום גולן ואל רום. תנאי האקלים והקרקע באזור גידול זה הוכחו כאידיאלים לגידול ענבי גוורצטרמינר עם מאפיינים זניים.

היין מפגין שילוב נפלא של ניחוחות טרופיים, ליצ'י, מנדרינה, תבלין ופרחים. ירדן גוורצטרמינר מציג מאפיינים זניים קלאסיים נהדרים: ארומאטיות, מתיקות מעודנת וגוף בינוני.

ירדן גוורצטרמינר 2011 יהיה נהדר כאפריטיף וכן כליווי לארוחה טובה. מומלץ ליהנות לצד מאכלים כמו פהיטס, מנות בסגנון מוקפץ, כמו גם לצד נקניקים משובחים בעבודת יד.

היין מוכן לשתייה כעת וימשיך להשתפר ולהתפתח במהלך 18 חודשים מהבציר. היין צפוי לשמור על איכותו עד כשלוש שנים ממועד הבציר.

מחיר מומלץ לצרכן כ-63 ₪.

גמלא סוביניון בלאן 2011
גמלא סוביניון בלאן 2011 מציג ניחוחות פירותיים מלאי חיות של ליים, גויאבה וקיווי, לצד מאפיינים פרחוניים מהנים. זהו יין בעל גוף בינוני וטעם מושך.

גמלא סוביניון בלאן מוכן לשתייה כעת ויהיה במיטבו כשנתיים ממועד הבציר. נסו את היין לצד קערה מהבילה של מרק דגים ים תיכוני, סושי, דגים בגריל, או לצד גבינת עיזים טרייה.

גמלא סוביניון בלאן 2011 עשוי כולו מענבי סוביניון בלאן הגדלים בכרמים הממוקמים בצפון הקר של רמת הגולן, אזור אשר מניב באופן עקבי איכות פרי מצוינת של ענבי סוביניון בלאן. בזכות התסיסה הקרה אותה עבר היין, נשמרו המאפיינים המרעננים הטבעיים של הזן.

היין עבר תסיסה איטית וקרה לשימור הניחוח האופייני לזן זה.

מחיר מומלץ לצרכן כ-43 ₪.

ייחודיות שנת בציר 2011
שנת בציר 2011 הייתה הקרה והרטובה ביותר שלנו מאז 1997, עם כמות משקעים שנעה סביב ה130% מהממוצע הרב שנתי. האביב הקריר מנע צימוח גפן מוגבר שהיה יכול להיווצר כתוצאה מהקרקע הרטובה.

הבציר עצמו החל כשבועיים מאוחר מהרגיל, עם אוקטובר קר מהרגיל שבסיומו נותרו לבצור מעל ל-25% מכמות הפרי. לאחר המתנה לסיום הגשמים שפקדו אותנו בתחילת נובמבר, הצלחנו לבצור את יתרת הפרי עד אמצע החודש, ממש דקות לפני כניסתה של מערכת גשמים סוערת בת 6 ימים רצופים. הטמפרטורות הקרות שליוו אותנו לאורך כל העונה, הובילו לבציר עם כמות יבול ממוצעת וליינות באיכות טובה מאוד

 הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ – 400 מטר ועד 1200 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.

 

 

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *