בנימינה-גוורצטרמינר, שיראז ומרלו רזרב

בנימינה-גוורצטרמינר, שיראז ומרלו רזרב
בנימינה-גוורצטרמינר, שיראז ומרלו רזרב

בנימינה רזרב גוורצטרמינר 2011
יין לבן חצי יבש  – 100% גוורצטרמינר

איזור גידול:
גליל תחתון – כפר תבור

תנאי גידול ואקלים:
הכרם נמצא למרגלות הר תבור, על אדמת סחף חרסיתית שעל מצע גירי. האזור מצטיין בלחות נמוכה ובזרימת רוחות טובה בין שורות הגפנים, בימים שטופי שמש ולילות קרירים.

תהליך ייצור היין:
לקראת סוף 2011, נבצרו ענבי הגוורצטרמינר בבציר לילי. תקופת ההבשלה הארוכה והמאוחרת בבציר זה אפשרה התפתחות איטית וצבירת חומרי ארומה עשירים בענבים. עם הגיעם ליקב, עברו הענבים הפרדה משדרות האשכולות והושרו על הקליפות למספר שעות, על מנת לשפר את מיצוי הארומות מהקליפה. בהמשך נסחטו הענבים ולאחר שיקוע טבעי הועבר התירוש הצלול לתסיסה אלכוהולית. התסיסה התרחשה בקצב איטי, בטמפרטורה של10 מעלות צלזיוס. לקראת סוף התסיסה טמפרטורת היין הורדה לכ-0 מעלות במטרה לעצור את התסיסה ולשמר חלק מהמתיקות הטבעית המאוזנת היטב על ידי החמיצות הרעננה שמקורה בענבים.

רשמי טעימה:
בציר 2011 יירשם כבציר יוצא דופן מבחינות רבות ומאופיין בטמפרטורות קרירות יחסית. הבשלה מאוחרת ואיטית הביאה לצבירת חומרי ארומה רבים תוך שמירה על רמת חומציות גבוהה עם רמת אלכוהול מאוזנת.
מילות המפתח של יינות בציר זה, ובראשם היינות הלבנים, הן איזון ועוצמה ארומתית. בנימינה רזרב גוורצטרמינר מפגין ארומות ברורות טיפוסיות לזן, עם איזון מצויין בין רמת המתיקות, החמיצות והארומות.

היין מתאפיין בארומה פירחונית של מי ורדים, משולבת עם מאפיינים טרופיים טיפוסיים כמו ליצ'י וכן ניחוחות אשכולית אדומה טריה. היין בעל מתיקות קלה בלבד מאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת., בעל סיומת ארוכה ועשירה ורעננות בטעמים ברורים ונקיים.

המלצת הגשה: מומלץ להגיש צונן, בטמפרטורה של 8-10 מעלות.

כוהל: 13%
3.33 :pH
חומצה כללית: 5.9 גר' לליטר
מחיר מומלץ לצרכן: 65 ₪

 

בנימינה רזרב שיראז 2008
יין אדום יבש – 98% שיראז, 2% ויונייה

אזור גידול
רמת הגולן ומרום הגליל

תנאי גידול ואקלים
בגולן – אדמה בזלתית עמוקה, מנוקזת ועשירה במינרלים.
בגליל – שילוב של קרקע בזלתית עם אדמת טרה רוסה, קרקע בעלת אוורור יעיל לבית השורשים. אקלים קריר- במהלך הקיץ הלילות קרירים והימים חמים, האזור מצטיין ברמת לחות נמוכה באוויר. תנאים אלו מאפשרים הבשלה ארוכה והתפתחות טובה של רכיבי צבע הענב וחומרי הארומה והטעם.

תהליך ייצור היין
הענבים נבצרו בבציר לילי באמצע חודש ספטמבר 2008 והובלו ליקב במכלי בציר גדולים. לאחר הפרדת הענבים משדרות האשכולות, תססו הענבים בנוכחות הקליפות במשך שבועיים. במהלך תסיסת יין השיראז הוספו כ 2%- ענבי ויונייה, תהליך אותו נהוג לעשות באזור צפון עמק הרון בצרפת ולאחרונה גם בעמק בארוסה באוסטרליה. בתהליך זה של הוספת יין לבן לאדום יש שיפור בקיבוע ושימור הצבע של היין לאורך השנים.
לאחר הסחיטה היין עבר הצללה קלה בטרם הועבר לחביות עץ אלון אמריקאי וצרפתי. היין שהה בחביות במשך 12 חודשים ובסיומם נבנה הממסך בין החלקות השונות והוא הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון והצללה.

רשמי טעימה
ליין צבע אדום רובי עמוק, ארומות בולטות של פירות יער בשלים, פלפל לבן בשילוב עם עישון קל וניחוח שוקולד וקפה.הוא בעל מבנה מלא, מאוזן ברעננות טובה, בעל מאפייני פרי שחור בשל, עשבי תיבול וסיומת מאוזנת וארוכה.

פוטנציאל יישון: 4-6 שנים
כוהל: 13.5%
pH: 3.60
חומצה כללית: 5.10 גרם לליטר

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪

בנימינה רזרב מרלו 2008
יין אדום יבש – 100% מרלו

אזור גידול
רמת הגולן ומרום הגליל

תנאי גידול ואקלים
בגולן – אדמה בזלתית עמוקה, מנוקזת ועשירה במינרלים.
בגליל – שילוב של קרקע בזלתית עם אדמת טרה רוסה, קרקע בעלת אוורור יעיל לבית השורשים. אקלים קריר- במהלך הקיץ הלילות קרירים והימים חמים.
האזור מצטיין ברמת לחות נמוכה באוויר. תנאים אלו מאפשרים הבשלה ארוכה והתפתחות טובה של רכיבי צבע הענב וחומרי הארומה והטעם.

תהליך ייצור היין
הענבים נבצרו בסוף ספטמבר 2008, רובם בבציר לילי. לאחר הפרדת הענבים משדרות האשכולות, הם הועברו למיכלי תסיסה קטנים לתהליך התסיסה ומיצוי הטעמים. בזן המרלו, על מנת לשמר את ארומות הפרי העדינות, התסיסה קרה יחסית. היין שהה במגע עם הקליפות קרוב לשלושה שבועות עד הסחיטה.
לאחר הסחיטה היין עבר הצללה קלה בטרם הועבר לחביות עץ אלון צרפתי, בנפח 225 ליטר. היין שהה בחביות האלון במשך 14 חודשים ובסיומם נבנה הבלנד בין החלקות השונות והוא הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון והצללה.

רשמי טעימה
היין בעל צבע אדום עמוק וניחוחות עזים של פטל אדום, שזיף בשל,תבלינים מתוקים וניחוח עדין של קפה קלוי.
ליין מבנה מלא, מאוזן בין רעננות לבשלות עם טעמי פרי שחור ארומטי, תבלינים ומעט מינרליות וסיומת ארוכה ומהנה.

פוטנציאל יישון: כ 5-7- שנים.
כוהל: 14%
pH: 3.70
חומצה כללית: 5.25 גרם לליטר

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪

 

 

 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *