ארזה-אוטר (Auteur) פיליפ ליכטנשטין קב"ס

ין במסורת הסגנון האירופאי הקלאסי המאפיין את יינות בורדו המשך »
כשר: כן

ארזה-אוטר (Auteur) פיליפ ליכטנשטין קב"ס
ארזה-אוטר (Auteur) פיליפ ליכטנשטין קב"ס

שם יקב – ארזה
שנת בציר – 2009
זני ענבים – קברנה סוביניון
חודש השקה – ינואר 2012
עלות בעת השקה – 150 ש"ח
כשר – כן

 יקב ארזה חונך את יין הדגל Auteur (אוטר) קברנה סוביניון 2009 ומעניק את הכבוד ליוצר, היינן הראשי פיליפ ליכטנשטיין. זהו מהלך יוצא דופן בענף היין – היקב שם את היוצר במרכז ומציג את חתימת היינן ותמונת הפרופיל על התווית הקדמית.

אוטר פיליפ ליכטנשטיין הוא יין במסורת הסגנון האירופאי הקלאסי המאפיין את יינות בורדו. זהו יין מענבי קברנה סוביניון מבציר 2009 מכרם בן זמרה בגליל העליון. היין התיישן 14 חודשים בחביות עץ מצרפת ואחר כך יושן כ- 9 חודשים בבקבוקים.היין בעל צבע אדום ארגמני עז ועמוק, ניחוח זני של פירות כחולים (קסיס ואוכמניות) ופלפל עם רמז של וניל וגוף מלא ועשיר. 

אלחנן שור, מנהל השיווק של יקב ארזה: "היין הוא יצירה של פיליפ ליכטנשטיין. היינן מחליט על הזנים בהם ישתמש, האזורים מהם הענבים יגיעו, פרוטוקול הגידול, מועד הבציר, תהליכי התסיסה והיישון ועוד עשרות החלטות קטנות בכרם וביקב. היינן הוא בעצם היוצר של היין ולפיכך החלטנו לקרוא ליין Auteur – יוצר בצרפתית. כדי להדגיש את הרעיון גם העברנו את חתימת היינן מהתווית האחורית לתווית הקדמית והטבענו את הפרופיל של פיליפ על התווית. בחוגי היין הישראלים מדברים הרבה על השפעת מיקום הכרמים, הטרואר, על אופי היין. בישראל שלנו, עם היסטורית יין צעירה ואיזורי גידול ענבים לא מובחנים, אנחנו רואים את המוקד ביינן ולא באיזור."
 
פיליפ ליכטנשטיין, יינן ראשי : "הזרמים העכשוויים בתעשיית היין בצרפת נותנים לענבים להגיע להבשלה מקסימאלית ולאחוז כהל גבוה. באוטר העדפתי לבצור במועד אופטימלי לפני הבשלה מקסימלית כדי ליצור יין המזכיר לי את היינות שהכרתי כשהייתי צעיר בצרפת. לעומת זאת, בניגוד למסורת הצרפתית, העדפתי להעביר את היין לחביות מייד לאחר התסיסה כדי שהיין יעבור ממגע עם הקליפות למגע עם העץ".

פיליפ ליכטנשטיין נולד בצרפת ולמד אגרונומיה עם התמחות ביין באוניברסיטת מונפלייה. עם ניסיון של קרוב ל-30 שנה בצרפת ובישראל, הצטרף ליכטנשטיין למשפחת ארזה כיינן ראשי, ובשנים האחרונות הוא מוביל את תנופת הפיתוח המרשימה של יקבי המשפחה, כדי להביא לאוהבי היין את הטעם והארומה הייחודיים לכל בציר וכרם.

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *