08/06/2012

עין תאנה – יינות 2010

אודות היין

עין תאנה - יינות 2010
עין תאנה – יינות 2010

שם יקב – עין תאנה
שנת בציר – 2010
זני ענבים – אדומים ולבנים
חודש השקה – פברואר 2012

 
אנשי יקב עין תאנה מספרים על יינותיהם

בציר 2010: שנת בציר יוצאת דופן במידות החום. הצטמקויות בגרגרים ואחוזי סוכר גבוהים גרמו ליקבים לבצור מוקדם מדי פרי בבריקס נכון אבל לא מספיק בשל, ולאחרים לבצור פרי מוכן אך עם עודפי סוכר גבישי שגרמו להרבה תסיסות תקועות ויינות ריבתיים ואלכוהוליים בזמן הבציר זו נראתה שנה איומה. למרבה המזל כרמינו גבוהים, ואכן במהלך היישון ובמיוחד לאחר הביקבוק הכל התהפך לי

האדומים
קברנה סוביניון 
כרם מירון וכרם מרום גולן. ריחות שאפשר לכנות "העולם הישן". מיני תבלינים ועשבים. מזכיר איזה מרתף צרפתי טחוב. בפה מבנה טוב, חלק וטעים (12 חודשים בחביות)

קברנה-סירה
הקברנה מגיע מכרמים בדרום ומרכז הרמה, הסירה ברובו מכרם שאטו גולן. נוסף על שניהם 3% ויונייה שמחזק את הברק בצבע, ונותן רעננות ופרחונית באף ובפה. גם מי שלא מומחה ירגיש בערך המוסף של כמות כה זעירה של ויונייה ביין. סגנון: נגיש מיד, כאשר כמה דקות דקנטציה יוציאו ממנו אפילו יותר. ריח טוב של מיני גרגרים שחורים משתלבי יפה בניחוחות עץ. בפה – חיוני וחומצי יותר (13 חודשים בחביות).

סירה
בציר ראשון של סירה מתל פארס. הענבים עברו תסיסה ספונטנית לחלוטין על שמרי פרא ועורבבו עם 4% גרנאש באדיבות יצחק ריבק. 15 חודשים בעץ חדש למחצה. יין סמיך, מאד חלק בפה, נתמך בתוי עץ מורגשים באף ובפה ובאפטרטייסט. יין "מיצי" אך עמוק, ואחד האהובים עלי השנה. אגב, בשנה העוקבת חלקו הותסס בשמר מתורבת וזו תהיה הפעם האחרונה. שמרי הבר תפורים על הכרם הזה.

סיראז' 
מה זה השם הזה? ענבי סירה ושיראז, (בעצם כולם נקראים סירה) שהוצאו משני כרמים שונים, והשילוב בין השניים הוליד משהו יוצא דופן. 2 חביות סירה עם 10% פטיט ורדו בבלנד. יין "כבד" מה שנקרא, פחות חומצי מאחיו, ריחות קרמל וניל ועץ ובפה טעמים אדמתיים. צבע חזק ומרוכז. 16 חודשי חבית

בלנד טליה
השילוב הקדוש קברנה-מרלו שעבד מדהים ב 2009 (גם לי נגמרו הבקבוקים)
בגלל האקלים תפס כיוון חדש, אחרי הרבה נסיונות הגענו לנוסחה שבה אחוז גבוה יחסית של פטיט ורדו וסירה. היין מורכב, אלגנטי ולא מתלהם. בפה חומציות גבוהה שתעזור לו להתיישן ולהתפתח בשנים הקרובות.

גייל 
בלנד חדש. מוקדש במידה שווה לגייל ולשנת 2010 שפשוט דרשה ערבוב אחר. לקחנו פטיט סירה מעולה, סירה משובח, קברנה ופטיט ורדו ויצרנו איזה פיתוח מקומי קטן. יין מלא שתוכנן לנגן על כל תווי הטעם והניחוח. אולי הטוב השנה ובטוח המעניין שבה. הטאניני שבחבורה (במונחים של עין תאנה, שזה אומר שכמעט לא תרגישו עפיצות) 16 חודשים בחביות, חלקן בנות שנה שהגיעו היישר מבורדו.

פטיט ורדו
חבית אחת, 290 בקבוקים של הזן המדהים הזה שעתידו פה עוד לפניו. אז מה אם הצרפתים שמים ממנו רק4%. מגיע לו קרוב ל- 100% עם השלמה קטנה מזנים אחרים שנתנו לו טוויסט מיוחד. ענבים מכרם בן זמרה מגפנים שנטועות בשיפוע כמעט ורטיקלי. הכרם נראה כמו אסופה של שיחים על מצוק, אבל לא לטעות בקנקן. 15 חודשים בעץ, יין מעולה שילך וישתבח.

הלבנים:
ויונייה
הותסס בחבית, סגנון פחות כבד ואלכוהולי השנה

סובניון בלאן
חד, נמוך אלכוהול, רענן וחומצי, יין שתפור לאוכל

רוזה גרנאש
92% גרנאש בתוספת מוסקט קנלי (3.5%) סובניון בלאן (3.5%) וסירה (1%). פרחוני ועשיר

רוזה פינו נואר
כולל 6% מוסקט ו 1% סירה. חד, חומצי ורזה יותר.

         

 

     

כתיבת תגובה