רמת הגולן -ירדן T² 2008

רמת הגולן -ירדן T² 2008
רמת הגולן -ירדן T² 2008

שם יקב – רמת הגולן
שנת בציר – 2008
זני ענבים – טוריגה נסיונל וטינטה קאו
חודש השקה – פברואר 2012
עלות בעת השקה – 190 ש"ח
כשר – כן
עוד על היין – יין מתוק מחוזק בסגנון פורט.

 יקבי רמת הגולן חונך, לראשונה בתולדות היקב, את ירדן T², יין אדום מתוק ומחוזק בסגנון פורט.

ירדן T2 2008 נוצר משני זני ענבים פורטוגזיים מסורתיים מעמק הדואורו (Douro) – טוריגה נסיונל וטינטה קאו, המפורסמים ביצירת יינות מצוינים, יבשים ומתוקים. היין חוזק על-ידי ברנדי בזמן התסיסה, וכך משמר חלק מהמתיקות הטבעית של הענבים. הפרי, ממנו יוצר ירדן T² מגיע מכרם עינות יונתן, הממוקם בגובה של 700 מטר מעל פני הים.

לירדן T2 2008 שילוב ארומטי של דובדבנים בשלים, פטל שחור, לפתן שזיפים, תבלינים חמים, אדמתיות עשירה ושוקולד מריר עם גוף מלא וטעם מרוכז.

ענת לוי, מנכ"לית יקבי רמת הגולן: "כיקב המוביל בישראל, אנחנו ביקבי רמת הגולן דואגים לעמוד בחזית היצירה והחדשנות. השקת ירדן T² היא צעד נוסף בפריצת גבולות חדשים. כיקב מוביל ומתווה דרך, איקלום הזנים הפורטוגזיים מהווה חלק מובנה וחשוב בתהליך למידה ארוך שנים של הטרואר שלנו. לא רק שמצאנו, לשמחתנו, שזנים אלו התבררו כמתאימים מאוד לאקלים ברמת הגולן, אלא שהניסיון שאנו חווים בשנים האחרונות בקליטת זנים אלו מניב טעמים חדשים ומעניינים, שבהחלט מאוד מתאימים לחיך הישראלי והים תיכוני. עבורנו, ירדן T בריבוע הוא עוד יין מחייך ומפתה בסגנון פורט המתבקש בזנים אלו."

ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן: "לפני שנים רבות התחלנו לחשוב שישנם כמה זנים פורטוגזיים שעשוי להיות להם פוטנציאל לאקלום מוצלח בתנאי אזור הגידול שלנו ברמת הגולן. כיום אנחנו שמחים לראות עד כמה האינסטינקטים שלנו היו נכונים. שתילת זני ענבי יין פורטוגזיים ויצירת יין מפירותיהם, הם סוגיה מאוד חדשה עבורנו ואנו מתלהבים מרמת האיכות. לשמחתנו, קיבלנו פידבקים נהדרים על הבלנד היבש שיצרנו מהם – הירדן 2T 2008. את ההחלטה ליצור יין אדום מתוק מחוזק קיבלנו רק לאחר שהצלחנו להשיג את זני ענבי היין האותנטיים, בעלי רקורד מוצלח מוכח ליצירת יין בסגנון זה. אנחנו חושבים שההמתנה הארוכה השתלמה, וכעת אנו מקווים כי אוהבי היין ייהנו גם מהכיוון החדש, המתוק, של ירדן T² 2008."

ירדן T² הוא יין נוסף מבציר 2008, שנחשב לבציר יוצא דופן באיכותו, והניב בין היתר גם את ירדן 2T, ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום וירדן רום.

ניתן ליהנות כבר עכשיו מירדן T2  2008, אך הוא ימשיך להשתבח בבקבוק בשנים הבאות, ויישאר מצוין לשתייה לעוד שנים רבות. היין ישתלב נפלא לצד גבינות קשות או כחולות, אגוזים טריים קלויים ומתובלים, פירות יבשים, וגם לצד שוקולד משובח.

נתונים אנליטיים
%אלכוהול 18.0
חומצה(גר'/ל') 4.4
pH 3.81
מתיקות מתוק
יישון 26 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי

מחירו המומלץ לצרכן הינו 190 ₪.

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *