אור הגנוז – אילמה 2010

אור הגנוז – אילמה 2010
אור הגנוז – אילמה 2010

שם יקב – אור הגנוז
שנת בציר – 2010
זני ענבים – קברנה סוביניון וקברנה פרנק
חודש השקה – פברואר 2012
עלות בעת השקה – 90 ש"ח
כשר – כן

 יין אילמה 2010 מיקב אור הגנוז הינו יין ייחודי המיוצר בשיטה חדשנית ופורצת דרך של ד"ר ארקדי פפיקיאן מומחה בינלאומי לתורת היין והגפן. יין אילמה שבנוסף ליתרונות המוכרים ביין אדום, מיוצר תוך הימנעות מוחלטת מהוספת ביסולפיט-גפרית {חומר משמר}.

היין אילמה עבר מיצוי ארוך של קליפות ענבי קברנה סוביניון וקברנה פרנק, מחלקות וותיקות של כרם בהר מירון. תסיסה קרה ואיטית והשתבחות בחביות עץ אלון צרפתיות. השם "אילמה" מייצג את החיבור המרתק עם מכללת אילמה – מכללה ללימודי רפואה משלימה, ותורת הגוף והנפש היהודית, הממוקמת ביישוב אור הגנוז.

יין איכותי הוא תמיד תוצאה של מרכיבים מעולים ויינות "יקב אור הגנוז" מבוססים על גפנים הגדלים בכרמים ותיקים באזור אור הגנוז, הר מירון ודלתון. הכרמים נהנים מאקלים ייחודי של מרום הגליל, האופטימלי למגוון זני הענבים האיכותיים, בגבהים של 780-870 מטר מעל פני הים. כרמים אלה גדלים בחלקות, שניתן לשרטט את ההיסטוריה שלהן אחורה במשך מאות שנים.

לדברי יינן היקב יהודה כמיסה:" במהלך ההריון והלידה של יין אילמה נוסף ילד מיוחד במשפחת יינות יקב אור הגנוז, אשר בנוסף ליתרון הבריאותי הגלום בו, הינו ניחן בסגנון מבודל של ניחוחות וטעמים נפלאים, אני מרגיש שליין אילמה יש "נשמה" ולא רק גוף מלא".
מחיר אילמה: 90 ש"ח

פרופ' עמוס הדס
יין זה החסר את החומר המשמר בי-סולפיט, יוצר בשיטת ייצור חדשנית שפותחה ונוסתה במיוחד לצורך ייצורו של יין זה, כדי לענות על דרישת השוק ליינות אורגניים טהורים ונקיים מכל חומר משמר, וכן לענות לצורכי שוק היינות הבריאים שאינם פוגעים בצרכנים בעלי רגישויות (אלרגניים) לחומרי שימור כבי-סולפיט או נגזרותיו.

היין יוצר בשיטה מיוחדת המאפשרת את קיום כל שלבי ייצור היין מבציר וכלה בביקבוקו ללא תוספות בי-סולפיט, בין אם לצורך הבטחת שלבי הייצור ובין אם לצורך שימורו לאחר בקבוקו. שלבי הליך הייצור כולו דומים כמעט בכל להליך המקובל בייצור יינות כלומר: בציר ענבים בשלים (קברנה סוביניון, קברנה פרנק ופטיט וורדו), הפרדה וייצור התירוש, העברה למיכלים בהם מתקיימות תסיסות התירוש האיטיות (כוהלית ומאלו לקטית) ובטמפרטורה נמוכה מהמקובל תוך שמירה על משך השרייה ממושכת של הזגים בתירוש וביין, שפיות עוקבות, הרחקת השיירים, הבגרת היין ויישונו בחביות עץ צרפתי. בשונה מהמקובל כול אלה בוצעו ללא תוספי ביסולפיט ותוך הקפדה יתרה על מניעת חדירת אוויר, או חמצן ליין מתחילת הייצור וכלה בבקבוק.

בבחינה כללית היין מאד פירותי, עוצמתי (רב כוהל) ומאוזן, אך שונה מעט בטעמו מיינות שולחן אדומים מאותם זנים שיוצרו עם בי-סולפיט. היין נשא חן בעיני בני ביתי ולכן היין הוכנס לאוסף היין הפרטי שלי. היין אינו מבושל ולכן מתקיימים בו תהליכים של התיישנות בבקבוק כצפוי. מאחר והיין חסר הגנה מחמצון אפשרי (בשל העדר בי-סולפיט), יש לשמור על היין במקרר ביתי רגיל בטמפרטורות נמוכות (130 – 60) בניגוד למקובל ליינות רגילים (בהם מצוי בי-סולפיט) הנשמרים במקרר יינות (180 – 140).

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *