תשבי – יינות אסטייט

תשבי - יינות אסטייט
תשבי – יינות אסטייט

שם יקב – תשבי
זני ענבים – שונים
חודש השקה – מרץ 2013
עלות בעת השקה – 85 ש"ח
כשר – כן

 תשבי אסטייט, קברנה סוביניון 2007
הכרמים בגליל והרי יהודה

הרכב: 92% קברנה סוביניון, 4% פטי וורדו, 2% קברנה פרנק, 2% מרלו גליל – האקלים בגליל העליון מתאפיין במנות קור רבות. אדמת אדומה, עשירה מאוד, אוורירית ומצטיינת ביכולת ספיגה מעולה. האווריריות שבאדמה מושגת באמצעות חלוקי הנחל הפזורים בה, בדומה לאזור ה- "הוט מדוק" שבבורדו או ה- "קוט רוטי" שבאזור נהר הרון שבצרפת. עושר במינרלים ועוצמה, הן התכונות המאפיינות את היינות המיוצרים מענבים שנבצרו בגליל.  הרי יהודה – הכרמים בהרי יהודה נטועים בגובה של 800-900 מטר מעל פני הים. האזור נמצא מתאים באופיו לגידול זן ייחודי זה. באזור שטחים פתוחים הפונים לכיוון מערב ורוחות אחה"צ מאפשרות בציר מאוחר בין אמצע לסוף אוקטובר. האדמה סלעית שחורה ובסביבה צומחים עשבי פרא בניחוחות מנטה וזעתר המשרים מניחוחותיהם על הענבים שהם בעלי ליבה מאוד דחוסה של טעמים.

היין יוצר מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים שנבצרו בשעות בוקר מוקדמות באופן ידני. הוא עבר תסיסה הדרגתית ומבוקרת במיכלי נירוסטה במשך שלושה שבועות, מתוכם שבועיים עם הקליפות. היין יושן בחביות עץ אלון במשך 12 חודשים ובוקבק ללא סינון והצללה. 

 היין ניחן בארומה אלגנטית של שזיף, פטל, קסיס ופירות יער שחורים, יחד עם טעמים עדינים של מוקה, וניל ודבש הנובעים מהיישון בחביות. ליין מרקם קטיפתי וסיומת מתקתקה וצבעו עמוק ועז. היין לא עבר סינון והצללה והוא טוב לשתייה מעתה וכן בעל פוטנציאל יישון ארוך במקום חשוך וקריר. אחוז אלכוהול: 13%

תשבי אסטייט, מרלו 2007 הכרמים בשדה בוקר וכפר יובל הרכב: 88% מרלו, 8.5% קברנה סוביניון, 3.5% קברנה רובי שדה בוקר – בזכות הליווי והפיקוח המקצועי של משפחת תשבי, הצליח קיבוץ שדה בוקר לגדל ולטפח כרם משובח וייחודי של ענבי מרלו. בכרם זה הונחה מערכת השקיה מתוחכמת המספקת לגפנים מים בצורה מבוקרת ומדויקת במינון ובאיכות הרצויים. המיקרו-אקלים השורר באזור, שמש חזקה המלווה ברוחות במהלך היום ולילות קרירים בשילוב אדמת הלס, תורמים את חלקם ביצירת הטרואר הייחודי לאזור זה. ענבי בכרם קטנים, בעלי קליפה עבה וטעמים עשירים. 
כפר יובל – האקלים בגליל העליון מתאפיין במנות קור רבות. אדמת הכרם בכפר יובל אדומה ובעבר נשקה למי אגם החולה. האדמה עשירה מאוד, אוורירית ומצטיינת ביכולת ספיגה מעולה. האווריריות שבאדמה מושגת באמצעות חלוקי הנחל הפזורים בה, בדומה לאזור ה- "הוט מדוק" שבבורדו או ה- "קוט רוטי" שבאזור נהר הרון שבצרפת. עושר במינרלים ועוצמה, הן התכונות המאפיינות את היינות המיוצרים מענבים שנבצרו בכפר יובל.

זהו יין אדום יבש אשר יוצר מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים. היין תסס במיכלי נירוסטה במשך שלושה שבועות, מתוכם שבועיים עם הקליפות, תוך שמירה מבוקרת על הטמפרטורה וקצב התסיסה, על מנת לקבל קשת טעמים רחבה מהטבע. כל יין מכל כרם עבר תסיסה במיכלים נפרדים (כסינגל ויניארד) ואף אוחסן בחביות עץ אלון נפרדות. רק במהלך תהליך היישון בוצע הבלנד. היין יושן בחביות עץ אלון במשך כ-12 חודשים ובוקבק ללא סינון או הצללה. ליין ברק וצבעים חזקים ועוצמתיים ועם זאת הוא מעודן ואלגנטי. הטעמים הבולטים ביין הם של שזיף בשל, לקריץ, תה שחור, קסיס, פסיפלורה, דובדבן מתוק וניחוחות וניל ושוקולד הנובעים מהיישון בחביות עץ האלון. יין זה הרמוני ומהנה, טוב לשתייה מעתה וכן בעל פוטנציאל יישון ארוך במקום קריר וחשוך. אחוז אלכוהול: 13%

סירה אסטייט 2009  הכרמים בזכרון יעקב .  100% ענבי סירה הכרמים בזכרון יעקב נבחרו על ידי המומחים של הברון רוטשילד לפני כמאה שנה במקום הגידול לכרמי הבית של משפחת תשבי.  הכרמים ממוקמים למרגלות רכס הכרמל, בקרקע המורכבת מאדמת סחף אדומה ושחורה ואדמת סיד לבנה וחשופה לבריזות מהים התיכון. גובה הכרם: עד 50 מטר מעל פני הים. יין  אדום יבש, עשיר קטיפתי ובעל איזון בין ארומות וטעמים של פטל, דובדבנים, שזיפים בשלים, טופי מתוק וניחוח של פולי קפה ומוקה. היין יוצר מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים וכן מתוצרי הסחיטה העדינה, עבר תסיסה הדרגתית ומבוקרת במשך כשנה, כשבשבועיים הראשונים תסס עם הקליפות, לאחר מכן, עבר תסיסה מלולאקטית.  היין יושן בחביות עץ אמריקאיות חדשות לתקופה של כשנה, בוקבק ללא סינון או הצללה וימשיך להשביח בשנים הבאות.
יין עשיר קטיפתי ובעל איזון בין ארומות וטעמים של פטל, דובדבנים, שזיפים בשלים, טופי מתוק וניחוח של פולי קפה ומוקה.
אחוז אלכוהול:14%   מחיר היינות 85 ש"ח 

     

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *