11/04/2022

רמת הגולן – ירדן גוורצטרמינר 20, גולן רוזה 21

אחוז אלכוהול

11.5%

זני הענבים

גוורצטרמינר

בציר

2020

מחיר בהשקה בשקלים

50

כשר

כן

אודות היין

מידע מהיקב:

ירדן גוורצטרמינר | 2020
יין לבן יבש מענבי גוורצטרמינר.
בציר 2020 היה באמת היסטורי, תודות למגפת נגיף הקורונה שהכתה בנו במקביל לבציר הקדחתני ביותר שהיה לנו אי פעם. לפחות מזג האוויר התייחס אלינו יפה רוב העונה, כאשר בחורף ירדו כמויות משקעים של% 151 מהממוצע ועונות האביב והקיץ שלאחרמכן היו קרירות יחסית.
גל חום ללא תקדים הכה ב-29 באוגוסט. חודש ספטמבר, היה החודש החם ביותר שנרשם בתולדות ישראל, עם טמפרטורות יומיות של 3.9 מעלות מעל הממוצע וכתוצאה מכך נרשמו שיאי בציר של השבועות השני, השלישי והרביעי הגדולים ביותר.
הבציר הסתיים לאחר שמונה שבועות בלבד והיה לבציר הקצר ביותר שלנו שנרשם מאז לפחות שנת 1994.  בסה"כ האיכות הייתה גבוהה, דבר שמוכיח שוב שיש לנו אזור יין יוצא מן הכלל, גם תחת תנאים קיצוניים.

ירדן גוורצטרמינר 2020 עשוי כולו מענבי גוורצטרמינר הגדלים בצפון הקר של רמת הגולן, אזור שהוכח כאידיאלי לגידול גוורצטרמינר באיכות יוצאת מן הכלל.
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 200,1 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.

אלכוהול 14%
חומצה כללית 6.6 גרם \ל'
PH 2.98

ירדן גוורצטרמינר 2020 מציג ניחוחות פרי של ליצ'י, מנגו, לימון ואגס, יחד עם רמזים לתבלינים, פרחים ומנטה. זהו יין בעל גוף בינוני, מורכב, יבש ומלא טעם.
היין  מוכן לשתייה כעת, ימשיך להשתפר ולהתפתח בבקבוק במהלך 18 חודשים מהבציר וצפוי לשמור על איכותו עד כשלוש שנים ממועד הבציר.
היין ילווה נהדר עוף בסגנון תאילנדי על מצע אורז יסמין, עגל עם רוטב לימון וצלפים, או ניוקי עם שמנת ותרד.

גולן רוזה | 2021
יין רוזה יבש מענבי טמפרניו ופינו נואר.
בציר 2021 היה עוד בציר ראוי לציון בצילה של מגפת הקורונה, והצוות הנהדר שלנו נענה לאתגר בשנית. החורף שקדם לבציר היה מאופיין בכמות משקעים ממוצעת, עם  טמפרטורות חמות מהממוצע, גם לחורף וגם לאביב. כחודש לאחר תחילת הבציר, שהחל ב-1 באוגוסט, השבוע שסיים את חודש אוגוסט ופתח את ספטמבר היה השבוע הרביעי הגדול ביותר שלנו אי פעם ב–39 שנות בציר.
סיימנו לבצור את כל הענבים באמצע אוקטובר לאחר בציר קצר יחסית של 11 שבועות. היבולים שהיו מעט נמוכים, 7% מתחת לממוצע, היו מאוזנים באיכות גבוהה מאוד.
בסיכומו של דבר, בציר 2021 הראה תוצאות מרשימות בכל הזנים שלנו.

גולן רוזה 2021 מיוצר מענבי טמפרניו ומעט פינו נואר הגדלים בכרמים שלנו ברמת הגולן.
זוהי הפעם הראשונה ליצירת גולן רוזה.
הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין.
בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים
באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 200,1 מטר
מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף.

אלכוהול 11.5%
חומצה כללית 6.0 גרם\ל'
3.08 PH

גולן רוזה 2021 מציג מאפיינים ארומטיים של תות שדה, אפרסק, אבטיח ואשכולית, לצד רמזים לפרחים רעננים. זהו יין בעל גוון צבע רוזה בהיר, רענן ומהנה לשתייה.
גולן רוזה מוכן לשתייה עם צאתו ויישמר במצב מצוין במשך מספר שנים מן הבציר.
היין ילווה נהדר טאקו דגים עם סלסת מנגו, עוף בגריל משוח במרינדה, או פיצה מרגריטה בעלת בצק דק.

יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

כתיבת תגובה