08/06/2012

יקב יקב אמפורה-בלאן דה נואר 2012

מסדרת יינות מדיטרניאן

סדרת יינות מדיטרניאן של יקב אמפורה היא מסע ההיכרות הראשון עם יינות האיכות של היקב, מד רד הוא השער ליינות העילית המיוצרים על ידי יקב אמפורה אך שומר על מחיר שווה לכל נפש ומהווה תמורה יוצאת דופן למחירו. יינות אלו מאופיינים במרקם חלק ורך, תוך הדגשת טעמי הפרי ואיזון הרמוני בין המרכיבים.Amphorae Winary

בלאן דה נואר 2012 הוא יין בחצי הדרך בין לבן לרוזה, המיוצר מבלנד ענבים אדומים בלבד, קברנה סוביניון ומרלו המעודנים קלות במעט קברנה פרנק. היין שצבעו השקוף נוטה לוורוד,  מאופיין בטעמי פירות מרעננים ובעל בעל גוף מלא ורך.

 טעמיו הייחודיים והאיכותיים של היין התקבלו הודות להפרדה המידית של התירוש מהקליפות  ומעבר לתסיסה קרה וארוכה במכלי נירוסטה. השרייה מינימאלית של הקליפות עם הנוזל מוסיפה ליין עומק ונוכחות. זו השנה השנייה שהיקב מוציא את היין, בעקבות ביקוש הקהל ולאור הצלחתו אשתקד.

הרכב הזנים:
50% קברנה סוביניון, 40% מרלו, 10% קברנה פרנק.

אזור גידול:
בלנד משני כרמים- האחד בגליל העליון- בחלקו הצפוני של עמק קדש, קרוב לגבול עם לבנון נטוע כרם מנרה בשיטת קורדון כפול, בצפיפות של 220 גפנים לדונם. כרם בגובה 650 מטר מעל פני הים, על קרקע הכרם טרה רוסה, עשירה בגיר. השני מכרם שעל הממוקם במדרונות הצפוניים
של רמת הגולן, קרקע כמעט מישורית, רובה קרקע געשית, בזלתית מאווררת וטוף, עשירה במינראלים. האזור מאופיין בהבדלי טמפרטורה קיצוניים בין יום ולילה. הכרם נטוע בשיטת קורדון יחיד, בצפיפות גבוהה של 530 גפנים לדונם ובגובה 900 מטר מעל פני הים.

תהליך ייצור: בציר ידני סלקטיבי, תסיסה במכלי נירוסטה קטנים, יישון של כ 3 חודשים בבקבוק.

נתוני היין:
אלכוהול: 13.3%, PH: 3.18, TA:7.95 גרם לליטר.

מחיר מומלץ לצרכן:  65 ₪

כתיבת תגובה