רקנאטי ספיישל רזרב 2018 +4 יינות ממרכיבי הבלנד 

יין הדגל של יקב רקנאטי המשך »
שם היקב: רקנאטי
כשר: כן

מידע מהיקב:
ספיישל רזרב הינו יין הדגל האדום של יקב רקנאטי. היין מבטא את המיטב שבכל שנת בציר, ומגלם בתוכו את חלקות הכרם המובחרות ביותר של היקב, מהם יוצרים הייננים את היין האיכותי ביותר בכל שנה ושנה.
חמישה זנים שונים יצרו את יין הספיישל רזרב 2018, והם נבצרו מכרמים הפזורים בארבעה אזורים בארץ: גליל עליון (קברנה סוביניון וסירה), רמת הגולן (מרסלאן), עמק יזרעאל (פטיט סירה) ושפלת יהודה (קריניאן פרא).
לאחר בציר ידני, מדויק, מוקפד וסלקטיבי, מגיעים עם אור ראשון ענבי החלקות הנבחרות ליקב, ומתחילים את דרכם במסע אל יצירת היין המובחר והייחודי ביותר.
במסע מתחיל בתסיסה מבוקרת והשרייה על הקליפות של ענבי כל חלקה בנפרד, וממשיך דרך הפרדת היין מהזגים כנוזל חופשי בלבד "Free Run", במטרה לשמר את איכותו, איזונו ומורכבותו.
יישון היין למשך 20 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי יחודיות בנפח של 3000 ו-500 ליטר אשר הוסיפו לעידונו, לעושר טעמיו ולהרמוניות שלו. על מנת לשמר את טעמיו הייחודיים, בוקבק היין לאחר סינון גס בלבד והוא מוכן לשתייה כבר עם השקתו, אולם יתיישן היטב בבקבוק וימשיך להתפתח במהלך העשור הקרוב ויותר.
ספיישל רזרב אדום 2018 הוא יין בעל גוף מלא ועשיר, המתאפיין בריכוז פרי יוצא דופן לצד אלגנטיות אצילית וקטיפתית.
מחיר מומלץ לצרכן: 189 ₪

רקנאטי ספיישל רזרב אדום – צילום עמרי מירון

במטרה לבטא את האזוריות ומאפייני המקום של כל אחד ממרכיבי יין הדגל שלנו, בחרו  אנשי יקב רקנאטי להציג בפניכם 4 יינות המייצגים כיאות כל זן ואזור גידול אשר מחלקות הכרם שלהם הופק יין זה, כולם מבציר  2018 ויוצרו במהדורה מוגבלת.

מרסלאן 2018 – קדמת צבי
מרסלאן הינו זן ענבים ייחודי אשר פותח בתחילת שנות ה-60 בדרום צרפת. הכלאה יוצאת דופן זו, נוצרה משני זני ענבים, מהידועים והמוכרים ביותר בעולם. מחד, זן ה"קברנה סוביניון" האציל והמלכותי ומאידך ה"גרנאש" הפראי והאדמתי.
בשנת 2012 זכינו להיות בין הראשונים בעולם, לייצר מרסלאן זני –הראשון שיוצר כאן באדמת המקום, בישראל. כיקב פורץ דרך בעשייה "הים תיכונית", בחרנו באופן טבעי לייצר יין המבטא מאפייני פרי ופרחוניות, טאנינים רכים וסיומת הרמונית ועדינה.
יין המרסלאן התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו, באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

פטיט סירה 2018 – כרם יזרעאל
כרם יזרעאל הוותיק נטוע על אדמת עמק כהה. גפניו אשר התעבו והעמיקו שורשים לאורך השנים, מפיקות ענבים בצבע סגול-שחור עמוק, עם גרגרים מרוכזי ארומות וטעמים.
יין זה מבטא "עוצמה מאופקת" ואמירה ייננית טהורה. היא מביאה את החיבור הישיר לבית הגידול של הכרם, לאדמת העמק העשירה ולביטוי יאות של מאפייני זן ייחודי זה.
המנעד הארומטי של היין רחב מאוד ונע בין טקסטורה קטיפתית של פירות יער אדומים וסגולים, לעשבוניות ים תיכונית וסיומת ארוכה וקרירה.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

קריניאן "פרא" 2018
כרם הקריניאן ממוקם במורדות הרי יהודה, על גבי קרקע גירית ומנוקזת. הגפנים הוותיקות גדלות ללא השקיה, בשיטת גידול "גביע" עם מראה קדום, מוצלל ופראי.
יין ייחודי זה מממש את הקו הים תיכוני של היקב בדגש על הבלטת פרי עם מאפיינים מקומיים, גידול מותאם סביבה וייננות רגישה ומאופקת.
עם אור ראשון נבצרים ענבי הכרם באופן ידני וסלקטיבי ובהגיעם ליקב עוברים הפרדה עדינה משזרותיהם ומשם ממשיכים לתסיסה מבוקרת במכלים קטנים.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.
זהו יין עוצמתי המתאפיין בריכוז פרי יוצא דופן ובתיבול ארץ ישראלי, שורשי ופראי.

סירה 2018 – כרם דישון
כרם דישון שוכן למרגלות קרן נפתלי בגליל העליון. חלקה ייחודית זו המשלבת שיטת גידול השמה דגש על הדלייה מוצללת ומאווררת, מעניקה תנאים אידיאליים להבשלת ענבי הסירה.
כרם זה מפיק יין בעל צבע אדום-סגול עז וארומה אופיינית של פרחי סיגליות, לבנדר, פרי אדום ופלפל שחור.
היין משקף את הגישה הים תיכונית של היקב במיטבה, תוך דגש על ביטוי מאפייני פרי ופרחוניות, טאנינים רכים וסיומת ארוכה ועדינה.
ליצירת יין זה נבצרו ענבי הסירה באופן ידני וסלקטיבי וזאת לאחר שנבחרו מתוך שורות הגפנים האיכותיות ביותר בחלקת הכרם. בהגיעם ליקב ולאחר מעיכה עדינה של הגרגרים, תססו הענבים במכלים קטנים בשילוב שזרותיהם.
השימוש בשזרות תורם לעשיית יינות סירה אותנטיים, מתובלים, פרחוניים ואלגנטיים, המבטאים את טוהר הזן, מאפייניו והמקום בו גדל.
היין התיישן 12 חודשים בחביות 500 ליטר המיוצרות במיוחד עבורנו באזור בורגונדי שבצרפת ובוקבק לאחר סינון גס בלבד.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.