01/03/2022

יקב יינות חדשים מיקב אפוד

היקב מכפר רות

כשר

כן

מידע מיח"צ:
יקב אפוד הוקם בשנת 2015 ע"י איש היין הוותיק דוד סויסה. סויסה בעל ניסיון עשיר של שני עשורים בייצור יינות 'גראן קרו' בבורדו, בצרפת. בשנת 2014 עלה דוד לישראל עם משפחתו ועם חזון לייצר יין ישראלי איכותי, תוך יישום שיטות הייצור המסורתיות שרכש במרוצת השנים בבורדו.
כצעד ראשון החל דוד לחקור את אזורי גידול היין בישראל על מאפייניהם השונים והייחודיים. לאחר שמצא את האזורים, הכרמים, והאנשים המתאימים, הגשים את חזונו, והקים את יקב אפוד בו מיוצרים יינות המבטאים בצורה האופטימלית את אופיו וניסיונו של סויסה, כמו גם את הטרואר הישראלי הייחודי.
כל יינות היקב כשרים.

משמעות השם אפוד מתייחס לפריט הלבוש של הכהן הגדול "וְעָשׂוּ אֶת הָאֵפֹד זָהָב תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן תּוֹלַעַת שָׁנִי וְשֵׁשׁ מָשְׁזָר מַעֲשֵׂה חֹשֵׁב" (ספר שמות, פרק כ"ח, פסוק ו')

כתר –  Ephod Winery Keter
בציר –  2019
אלכוהול  – 13.5%
זני ענבים  – קברנה סוביניון, מרלו
יישון 14 חודשים בחביות עץ אלון
כרמי הענבים נמצאים באזור הרי ירושלים.
לאחר הבציר הענבים מועברים לסחיטה עדינה ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת על מנת לשמר את טעמי הפרי. התבגרות  היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך 14 חודשים.
רשמי טעימה  מהיקב:
צבעו של היין הוא אדום רובי עמוק, והוא בעל ארומות מרשימות של פירות שחורים ואדומים, קליית חבית, קרמל ומעט פלפל. בחיך הרגשת גוף מלא וטעמים עשירים של פירות יער, ומעט פטל וקרמל. היין מאוזן היטב והסיומת שלו ארוכה.
משתדך היטב עם נתחי בשר מובחרים על האש, גבינות קשות ותבשילים בבישול ארוך. מומלץ להגיש בטמפרטורה של 16-18 מעלות.
109 ש"ח

רגש  – Ephod Winery Regesh
בציר –  2019
אלכוהול – 14%
זני ענבים –  קברנה סוביניון
יישון 16 חודשים בחביות עץ אלון
כרמי הענבים נמצאים באזור הרי ירושלים.​
לאחר הבציר הענבים מועברים לסחיטה עדינה ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת על מנת לשמר את טעמי הפרי. התבגרות היין בחביות עץ אלון צרפתי למשך 16 חודשים.
רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין  אדום עם גוונים סגלגלים. היין מורכב ובעל ארומות של פירות שחורים, תבלינים, קליית חבית, טבק ומעט עור. גופו מלא והחך עשיר מאוד בטעמי פרי בשל, קרמל, עץ ותבלינים. הטאנין עשיר ומוביל לסיומת ארוכה.
משתדך היטב עם נתחי בשר מובחרים על האש, גבינות קשות, קדירות ובשר ציד.
מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-18 מעלות.
109 ש"ח

טל רוזה – Ephod Winery Tal Rose
בציר – 2021
אלכוהול – 13%
ענבים פינו – נואר, שרדונה
כרמי הענבים נמצאים באזור הרי ירושלים.​
לאחר הבציר הענבים מועברים לסחיטה עדינה והשרייה קצרה ביחד עם הקליפות על מנת להטמיע את הצבע העדין ביין. ייצור היין נעשה בשיטות המקובלות להפקת יינות רוזה בדרום צרפת.
רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין הוא צבע נחושת עם גוונים ורדרדים עדינים. האף עשיר בריחות בפירות הדר, פרחים לבנים, פטל בשל, תותי בר, ומעט אשכולית. החך נקי עם טעמים עסיסיים של פירות יער ומעט פטל. הסיומת מרעננת.
זהו יין רוזה יבש וחד שמזכיר את סגנון הרוזה מפרובנס.  היין ייטיב ללוות נתחי סלמון, דגים על הגריל, מבחר סלטים, וגבינות צעירות.
מומלץ להגיש בטמפרטורה של 7-9 מעלות.
80 ש"ח

טל לבן – Ephod Winery Tal White
בציר – 2021
אלכוהול –  12.5%
ענבי סוביניון בלאן
הכרמים נטועים בטרואר הייחודי של הר ברכה, בגובה 700 מ' מעל פני הים.
לאחר הבציר הענבים הועברו לסחיטה עדינה ותסיסה בטמפרטורה נמוכה התורמת למאפיינים הרעננים של היין.
רשמי טעימה מהיקב
היין בעל גוף קל ומאוזן. ארומות מבושמות המזכירות גויאבה והדרים, המשתלבות בחיך חד ופריך עם חמיצות רעננה. זהו ביטוי של זן ענבים מאזור גידול גבוה וקר.
80 ש"ח

אביתר – Ephod Winery Ebiatar
בציר – 2018
אלכוהול – 14%
ענבים – קברנה סוביניון, פטי ורדו.
הכרמים ממוקמים ברמת הגולן, הגליל העליון ובנימינה.
לאחר הבציר הענבים מועברים לסחיטה עדינה ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת על מנת לשמר את טעמי הפרי. התבגרות בחביות עץ אלון צרפתי חדשות במשך 18 חודשים.
רשמי טעימה מהיקב
יין  בצבע אטום הנוטה לסגול. האף עשיר בניחוחות של פירות שחורים בשלים, קליית חבית, עור, אדמה ותותי בר. החך עגול ומלא בטעמים אלגנטיים פירות בשלים, אדמתיות, עץ ועשבי תיבול ברקע. הסיומת ארוכה.
היין ייטיב ללוות מגוון נתחי בשר עסיסיים על האש, קדירות בבישול ארוך, גבינות בשלות, בשר ציד, פטריות וצירים עשירים.
מומלץ להגשה בטמפרטורה של 16-18 מעלות.
240 ש"ח

הילה אדום – Ephod Winery Hila Red
בציר – 2019
אלכוהול – 13%
ענבים : מלבק, סירה, קברנה סוביניון
כרמי הענבים נמצאים באזור הרי ירושלים.​
מהבציר הענבים מועברים לסחיטה עדינה ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת על מנת לשמר את טעמיהם. התבגרות בחביות עץ אלון צרפתי במשך 11 חודשים.
רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין סגול-שחור עמוק וכמעט אטום. היין בעל ארומה עשירה, פירותיות ועסיסית, זאת לצד רמזי עץ קלוי ורבדים של אדמה לחה. הגוף מלא והסיומת עשירה, מאוזנת וארוכה.
היין מלווה מצוין למגוון מאכלים מהמטבח הים תיכוני, בשרים או ירקות על הגריל, וטעמי תבלינים בולטים.
80 ש"ח

 הילה לבן – Ephod Winery Hila White
בציר – 2021
אלכוהול – 11.5%
ענבים – שרדונה
יישון ללא יישון
כרמי הענבים באזור רמת הגולן.
ליין צבע צהבהב בהיר, והוא בעל ארומות פירותיות טריות וניחוחות פרחים. בחיך היין חד ובעל חמיצות טובה וסיומת פירותית המזכירה טעמי תפוחים ואגסים.
רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין סגול-שחור עמוק וכמעט אטום. היין בעל ארומה עשירה, פירותיות ועסיסית, זאת לצד רמזי עץ קלוי ורבדים של אדמה לחה. הגוף מלא והסיומת עשירה, מאוזנת וארוכה.
היין נעים, קל לשתייה, ומלווה מצוין לאפריטיפים.
65 ש"ח

כתיבת תגובה