ויתקין – שורשים ו', בציר 2016

השישי בסדרת שורשים, המשך »
שם היקב: ויתקין
מחיר בהשקה: ₪450.00
כשר: כן

ויתקין שורשים ו', 2016– השישי בסדרת שורשים, מורכב, כמו קודמיו, בעיקר מענבים שנבצרו בכרמים ותיקים המעוצבים בהדליית גביע האופיינית לאזור הים התיכון מזה אלפי שנים.
הדליה זו מאפשרת פריסת אשכולות מאווררים, ומאידך הצללה של העלווה על האשכולות כמעיין "מטריה" המונעת צריבות שמש וטעמים "מבושלים" ושומרת בכך על רעננות הפרי הנבצר. עומסי היבול בכל הכרמים היו נמוכים מאוד, בין 300-400 קג' לדונם.

קריניאן מאזור זיכרון יעקב ופטיט סירה מאזור מורדות הרי יהודה, המרכיבים את עמוד השדרה ליין זה, וכן נגיעה של קולומברד התוסס ביחד עם הקריניאן ותומך באחוזים בודדים את הממסך כזן לבן, גדלים בכרמי הארץ מזה עשורים רבים ומעוצבים בכרם בשיטה זו.
את הממסך משלים פטי ורדו – זן חדש יחסית בארץ, שנבצר בכרמים במרום הגליל בהם מוקפדים משטרי השקיה מאופקים, דילול פרי וטיפולי עיצוב העלווה, המשלבים בשלות מיטבית עם רעננות שנשמרה הודות לאזור ומשטר הגידול וכן ליבולים הנמוכים.

יין זה מבטא נאמנה את זני הענבים בשלושת אזורי גידול היין של הענבים המרכיבים אותו וכן את אופי הבציר: הבשלה ארוכה יחסית עזרה לצבירת חומרי ארומה וצבע והיבולים הנמוכים בשילוב שיטות הגידול הביאו ליצירת רעננות מצוינת.
בציר 2011 ייזכר ביקב ויתקין כבציר יוצא דופן בזכות הקיץ הקריר יחסית שהפיק יינות בעלי רעננות מצוינת וארומטיות עשירה. המעקב הצמוד לאורך השנה ובעיקר בתקופת ההבשלה עזרו לבחור מועד בציר מדויק לכל הענבים המרכיבים יין זה

התבגרות של כשנתיים לפחות בחביות עץ אלון צרפתי חדשות הוסיפו עומק, מורכבות ועוצמות של טעמים ליין. לאחר המילוי בבקבוקים החלטנו באופן יוצא דופן להמשיך וליישן את היין בבקבוקים כ-4 שנים נוספות במרתפי היקב. ההחלטה על שחרור מאוחר כל כך של היין יין מתבססת על טעימות תקופתיות שלו והחלטה עקרונית לפיה היין יצא רק כאשר הוא מוכן לשיווק. ובהתאם רק לאחר שהיין מראה איזון והרמוניה כתוצאה מהיישון בבקבוק הוחלט  בתחילת שנת 2022 לשחרר בציר יוצא דופן זה של ויתקין שורשים.

שילוב בין מאפייני הבציר יוצא הדופן, הטיפול הקפדני בכרמים והעבודה המדויקת ביקב הביאו לביטוי מושלם של מאפייני הזנים השונים שחברו לבניית ויתקין שורשים ו' 2016 .

רשמי טעימה מהיקב
יין בעל צבע שחור ארגמן מבריק ואטום, ארומות עוצמתיות של פרי שחור, פירחוניות ועשבי תיבול ים תיכוניים. טעם עשיר, עמוק ומורכב המאוזן ע"י רעננות חדה, מינראלית, מינטיות עדינה ואדמתיות. בטעם הוא מפגין פרי אדום ושחור ומעט פרחוניות ברקע. הסיומת עשירה, אלגנטית מורכבת וארוכה מאוד.

היין מוכן כעת לשתייה אך לדברי אנשי היקב, בתנאי יישון אופטימליים הוא ימשיך לפתח עומק מורכבות ואלגנטיות ב 14-20 השנים שלאחר הבציר.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.