בנימינה – 4 יינות מסדרת צוקים

מהדורה מיוחדת לרגל חגיגות השבעים של יקב בנימינה המשך »
שם היקב: בנימינה
אזור בארץ: גליל עליון
כשר: כן

לרגל חגיגות השבעים של יקב בנימינה, הוציא היקב במהדורה מיוחדת ארבע יינות חדשים מכרמים בהרי הגלבוע יוצאי דופן באיכותם.

צוקים  – בלנד אדום 2019
היין מיוצר מזני ענבים: 40% מרסלן,40% מרלו, 20% פטי ורדו.
שלושת הזנים נטועים בכרם מירב שברכס הרי גלבוע, במפנה צפוני של הר מלכישוע, איזור בו התגלו גתות עתיקות המעידות על הכנת יין בתקופות קדומות.
הכרם הייחודי מתנשא לגובה של כ-400 מטרים מעל פני הים, על קרקע טרה רוסה מנוקזת מאוד המאפשרת הבשלה אחידה ומהירה של הפרי. האזור היבש יחסית והרוחות החזקות, בשילוב זמירה קפדנית ואיוורור נכון תורמות בקבלת פרי איכותי ויוצא דופן באזור.

כל זן נבצר בנפרד במועד הבציר האופטימלי עבורו בשעות הלילה הקרירות. לאחר ההפרדה מהשדרות והעלים, תססו הענבים השונים בנפרד במכלים קטנים בטמפ' של בין 26-28 מעלות על מנת לשמר את הארומות והטעמים של כל פרי ולמקסם את הפוטנציאל של כל יין.
לאחר שפייה ושיקוע קצר עבר כל יין להתבגרות בחביות עץ אלון למשך כ-14 חודשים בסיום תקופה זו נבנה הממסך הסופי בין הזנים והחביות השונות.
רשמי טעימה מהיקב:
צוקים בלנד אדום 2019 הוא יין קטיפתי בעל גוף בינוני-מלא ואופי ים-תיכוני מתובל ומעניין. היין מלווה בארומות של דובדבן, שזיף ,ציפורן ומרווה עם טעמים של פירות יער וניל וטעם מעושן עם טאנינים רכים סיום ארוך ומענג.
היין יתאים במיוחד לצד מנות בשריות ים תיכוניות כמו שפונדרה טלה, או לצד מנות דגים כמו פילה לוקוס, כרישה צלויה ורוטב חמאה.

צוקים רוסאן – מרסאן
יין לבן יבש מהזנים: רוסאן (70%) , מרסאן (30%)
אשכולות הרוסאן והמרסאן הגדלים בחלקות צמודות נבצרו בכרם מירב אשר בגלבוע, בטיפולו של הכורם משה הרניק.

לאחר הבציר הענבים עברו מפריד ומעיכה משותפת ועברו סחיטה עדינה ותססו באופן איטי ומבוקר לשימור ארומות הפרי.
היין תסס במשך שבועיים במיכל נירוסטה ולאחר מכן הועבר להתיישנות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי למשך 4 ולאחר מכן עבר תהליכי הצללה וסינון לקראת מילוי.
רשמי טעימה מהיקב:
כל זן תורם את התכונות הייחודיות שלו לבלנד:
הרוסאן מעניק גוף  וטעמי קליפת תפוז, בריוש, שעוות דבורים.
המרסאן מעניק רעננות וארומות לימונים, משמש, אפרסק.
השהייה בחביות מעניקה ליין מרקם רב שכבתי ואיזון בין ארומות הפרי לעץ האלון וסיומת ארוכה ומענגת.
הבלנד מתאים ללוות תבשילי עופות ודגים עשירים, הכוללים פירות וירקות קלויים ורטבים פירותיים.

גרנאשה טינטוררה
יין אדום יבש מענבי גרנאשה טינטוררה 100%
ענבי הגרנאשה נבצרו בסוף אוגוסט בכרם בהרי הגלבוע-מירב.
לאחר הפרדה עדינה ביקב התרחשה תסיסה אלכוהולית חצי קרבונית במשך 5 ימים לאחר מכן המשיכו הענבים לסחיטה וסיימו תסיסה ללא קליפות לעוד 3 ימים.
לאחר תסיסה אלכוהולית וכן שיקוע טבעי קצר הועבר היין להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי חדשות למשך 12 חודשים, שבסיומה נבנה הממסך בין החביות השונות והיין הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון והצללה.
רשמי טעימה מהיקב:
גרנאשה טינטוררה 2020 הוא יין קטיפתי בעל גוף בינוני-מלא ואופי ים-תיכוני מתובל. היין מלווה בארומות של דובדבן שחור, פטל שחור ,פלפל שחור ,טבק מתקתק נגיעות וניל מהחבית לצד פירות יבשים בשלים כגון שזיפים, עם טאנינים רכים וטעם וסיומת ארוכה.
התבלון בגרנאשה הופך אותו לשילוב עם מנות מתובלות ועשבי תיבול כולל בשרים צלויים, ירקות ומגוון מאכלים אתניים.

צוקים – שרדונה
יין לבן יבש מענבי 100% שרדונה
הכרם ממוקם במדרונות הר מלכישוע,  בגליל, בגובה 440 מטר מעל פני הים ומשקיף לעמק בית שאן. הקרקע מאופיינת בשילוב של סלעי גיר קשים ורכים, טרה רוסה ואדמות כהות. מזג האוויר הים תיכוני באזור בעל כמות משקעים שנתית של 450 מ"מ בממוצע.
החורף באזור זה  קר וישנן רוחות חזקות הנושבות תמידית במשך כל השנה ויוצרות אוויר יבש ולילות קרירים. אקלים זה תורם להתפתחות הענבים ושימור החומצה הטבעית של הענב.
ליד הכרם ממוקמות טורבינות רוח אשר מספקות אנרגיה ירוקה לישובים הסובבים.

ענבי השרדונה נבצרו בבציר לילי בתנאי בשלות אופטימליים והגיע ליקב עם אור ראשון,  על מנת לשמר את הארומות ואת מאפייני הפרי העדינים.
הענבים  עוברים הפרדה מהשזרות וסחיטה, לאחר הצללה התירוש עובר תסיסה אלכוהולית בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה וחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי.
בסיום התסיסה האלכוהולית והמלולקטית היין מהחביות ומהמיכלים מורכב הממסך(בלנד) הסופי.
רשמי טעימה מהיקב:
שילוב בין תסיסה בחביות חדשות ומשומשות לבין תסיסה במיכל נירוסטה, בצירוף ההתססה מלולקטית של חלק מכמות היין, יצרו יין מורכב ובעל עושר של ניחוחות וטעמים, המוכן כבר עתה לשתייה, אך ימשיך ויפתח עומק ומורכבות בשנים הקרובות.
היין בעל גווני צבע זהוב עמוק והוא מצטיין בעושר ארומטי. היין מתאפיין בטעמים מורכבים וברורים של פרי הדר רענן, אפרסקים, מלון בשל ווניל והוא בעל מרקם רב שכבתי ואלגנטי.
ליין איזון בין ארומות הפרי לעץ האלון וסיומת ארוכה ומענגת.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.