יתיר – הר עמשא ונחל יתיר 2018

כשר

כן

אודות היין

מידע מהיקב:

הר עמשא 2018
יין הר עמשא הוא היין הנמכר ביותר של היקב, שכבש את מקומו בחנויות היין ובמסעדות המובילות בארץ, ומקפיד להציג שנה אחר שנה יציבות ועקביות באיכותו הגבוהה.
הנוף הפראי, ההר והצומח של השמורה והר עמשא (+859) נושקים ליער יתיר ולכרמים ומהווים מפגש ייחודי בין אזור ההר והמדבר, השלג והשמש, הסלע והאדמה, המייצגים את אופי יינות היקב. משם נגזר שמו של היין.
יין הר עמשא 2018 הוא יין אדום יבש ופירותי, המורכב מ- 34% קברנה סוביניון, 22% סירה, 17% מרלו, 13% פטי ורדו, 8% מלבק, 3% טנאט ו- 3% קברנה פרנק ממספר חלקות ביער יתיר.
היין התיישן במשך שנה במכלי עץ גדולים ולאחר הבקבוק, הושאר לעוד שנה התיישנות ביקב.
הוא מתאים ליישון של 5 שנים ויותר.
אלכוהול: 14.5%
היין משלב בשלות ורעננות עם גוף מלא וסיומת ארוכה ומאוזנת. צבעו ארגמני וניחן בארומה המזכירה פטל בשל, מעט עשן ותבלינים. היין ילווה היטב מנות בשר, אומצות ופסטות עם רוטב בשר.
טמפרטורת הגשה מומלצת: 18 מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 100 ש"ח

יינות יתיר לראש השנה – צילום איל קרן

נחל יתיר 2018
ביין אדום זה שואף היקב לבטא באופן הטהור ביותר את הפרי האזורי. הזן העיקרי המרכיב את היין הוא סירה (73%) ממנו נוצרים יינות אדומים המאזנים טעמי פטל אדום עם רעננות ואלגנטיות טבעית.
זנים נוספים ביין: 11% קברנה פרנק, 7% מורבדר, 6% פטי ורדו ו-3% גרנאש ממספר חלקות ביער יתיר.
היין התיישן במשך שנה במכלי עץ גדולים (3,800-5,400 ליטר) שמעגלים את היין בלי תוספת טעמי עץ אלון. היין בוקבק בחודש ינואר 2020 והושאר ביקב עוד כשנה וחצי להתיישנות בבקבוק.
אלכוהול: 14.5%,

רשמי טעימה מהיקב: צבעו ארגמני, ארומה המזכירה פטל אדום ושחור, מעט מעושן. טעמו פירותי, עסיסי, רענן וארוך. מהווה ביטוי נוסף של אזור הגידול שלנו בדגש על עסיסיות ומינרליות ומתאים להמשך יישון לטווח של חמש עד עשר שנים.
יין נחל יתיר ילווה היטב מנות בשר, קדרות בשר ואומצות.
טמפרטורת הגשה מומלצת: 16 מעלות.
מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪

כתיבת תגובה