סגל – סדרת היינות – אשכולות שלמים

בציר

2018

מחיר בהשקה בשקלים

99 שח

כשר

כן

אודות היין

מידע מיח"צ:
בסדרת 'אשכולות שלמים' משתמשים בטכניקת עשייה עתיקה. שזרת האשכול לא מופרדת ממנו והענבים תוססים בשלמותם.
טכניקה זו עדיין נפוצה אצל חלק מהיצרנים הקטנים והמסורתיים בבורגון ובעמק הרון הצפוני. הגרגרים התוססים בשלמותם נותנים ליין אופי אחר, שונה. בתסיסה בסדרת 'אשכולות שלמים', הגרגר נשמר שלם, ללא מעיכה, והיין שנוצר בתסיסה כמעט ולא סופח מהחרצן טאנינים ומרירות. החרצן נותר מוגן תחת קליפת הענב, והוא לא בא במגע ממושך עם האלכוהול.
לכן, יינות אשכולות שלמים הם, לרוב, מעודנים ובעלי טאנינים רכים ועגולים. מבחינה ארומטית יינות אלה הינם פרחוניים, מתובלים ואלגנטיים.

סירה, סדרת 'אשכולות שלמים', בציר 2018
הענבים מגיעים מהרי יהודה, מכרם יחידני בעמק קטן ליד בקרית ענבים. הכרם אינו מושקה והיבול נמוך במיוחד באופן טבעי. הענבים נבצרו ידנית והוכנסו בשלמותם באמצעות מנוף הרמה למיכל תסיסה רחב. לאחר תסיסה של שבועיים עם השזרות וכאמור ללא כל הפרדה או מעיכה, נסחטו הענבים בעדינות והיין השלים את תסיסתו במיכל.
היין התיישן לאחר מכן למשך שנה בחביות צרפתיות מגילאים שונים וגדלים שונים, ובוקבק ללא זיכוך ולאחר סינון גס בלבד.

רשמי טעימה מהיקב:
באף ריח פלפל שחור, לבנדר, זיתים שחורים, כמו גם מעט קפה קלוי ונגיעת אגוזי לוז.
בפה מורגשת חמיצות רעננה ותיבול עדין. הגוף מלא והסיומת פרחונית, מתובלת וארוכה במיוחד.

פינו נואר, סדרת 'אשכולות שלמים', בציר 2018
ענבי פינו נואר מגיעים מהרי יהודה, מכרם יחידני בבית נקופה, בגובה של כ720 מטרים. הכרם גדל על אדמת טרה רוסה גירנית עם מרבצי סלע ועם מעט מאד אדמה. הכרם מרוסן ובעל יבול טבעי נמוך. הענבים נבצרו ידנית והוכנסו בשלמותם באמצעות מנוף הרמה למיכל תסיסה רחב. לאחר תסיסה של שבועיים עם השזרות וכאמור ללא כל הפרדה או מעיכה, נסחטו הענבים בעדינות והיין השלים את תסיסתו במיכל.
היין התיישן לאחר מכן במשך שנה בחביות צרפתיות מגילאים שונים, ובוקבק ללא זיכוך ולאחר סינון גס בלבד.

רשמי טעימה מהיקב:
באף ארומת פרחים לבנים, תבלינים, פירות יער שחורים ואגוזים, כמו גם מעט וניל וקלייה שמקורם בחבית. בפה טעם חמיצות רעננה ותיבול. הגוף מלא, והסיומת פירותית, פרחונית, מתובלת וארוכה במיוחד.

קריניאן, סדרת 'אשכולות שלמים', בציר 2018
ענבי הקריניאן מגיעים מהרי יהודה, מכרם יחידני בעין חמד בגובה של כ700 מטרים. הכרם סובב גבעה בעלת הרכב קרקע גירני עם מעט טרה רוסה. החלקה בעלת מפנה צפון מזרחי וכיוון נטיעה מזרח-מערב, אשר מקטין את החשיפה לשמש הישראלית הקופחת והתוצאה היא פרי רענן לאורך עונת ההבשלה.
הענבים נבצרו ידנית והוכנסו בשלמותם באמצעות מנוף הרמה למיכל תסיסה רחב. לאחר תסיסה של שבועיים עם השזרות וכאמור ללא כל הפרדה או מעיכה, נסחטו הענבים בעדינות והיין השלים את תסיסתו במיכל. היין התיישן לאחר מכן במשך שנה בחביות צרפתיות מגילאים שונים, ובוקבק ללא זיכוך ולאחר סינון גס בלבד.

רשמי טעימה מהיקב:
באף ארומת פרי אדום ושחור, נגיעות עשבי תיבול ים תיכוני רענן, ופרחוניות מעודנת. עץ האלון הקלוי וריחות וניל ותבלינים מתוקים מלווים את היין לכל אורך הטעימה. ליין חמיצות רעננה ואופי מתובל ופירותי. הגוף מלא והטאנינים עוטפים ורכים, וממשיכים לסיומת ארוכה ומורכבת.

סדרת אשכולות שלמים כשרה, בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.

מחיר מומלץ לצרכן, לכל אחד מהיינות: 99 ₪

כתיבת תגובה