12/08/2021

היוצר – סדרות מובחרות

אודות היין

סדרת בראשית (Genesis) יקב היוצר
בראשית הינה סדרה רחבה הכוללת זנים נבחרים אדומים ולבנים.
הזנים האדומים:
קברנה סוביניון, קברנה סוביניון מתוק עדין, מרלו, פטי ורדו, ושיראז
הזנים הלבנים:
שרדונה,סוביניון בלאן וגם בראשית רוזה.
הזנים השונים נוצרו מענבי כרמים מצפון הארץ ועד דרומה. תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים, המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות.
בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר. היין התיישן למשך 6 חודשים.
מחיר מומלץ לצרכן: 39.9 שקלים.
מבצעי חגי תשרי 2 בקבוקים 60 שקלים. המבצעים תקפים בין 1.8.21-2.10.21. נ

סדרת VIRTUOSO
הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים :
קברנה סוביניון, מרלו ושיראז ובנוסף רונדו בלנד מרענן חצי יבש (חדש)
שני זנים לבנים, שרדונה וגוורצטרמינר.
סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית בצרפת.
ייצור היין בוצע על ידי קליטת הענבים וריסוקם. הם קוררו ועברו להשריה קרה עם הקליפות למשך כ-3 שבועות. לאחר מכן, היין התיישן למשך 9 חודשים.
מחיר מומלץ לצרכן: 49.9 שקלים. מבצע לפסח 2 בקבוקים ב- 80 שקלים. המבצעים תקפים בין 1.8.21-2.10.21.

סדרת לגאטו (Legato)
סדרת יינות פרימיום המבוססת על ארבעה זנים אדומים:
קברנה, מרלו, ברברה ושיראז,
שני זנים לבנים: ויונייה ושרדונה וגם רוזה.
ייחודה של סדרת הפרימיום לגטו הינו בשילוב יוצא דופן של שני בצירים נפרדים, היוצר הרמוניה רעננה ומדויקת של טעמים המאפיינים את חזונו של היוצר. הסדרה מטופלת באופן אישי ולאורך כל השנה על ידי היינן הראשי של היקב פיליפ ליכטנשטיין.
ליכטנשטיין שאב את השראתו בסדרה זו מעולם המוסיקה. השראה זו באה לידי ביטוי הן בשם הסדרה והן בעיצוב הבקבוקים המשלב מוטיבים המדמים כלי נגינה. היינות בסדרה התיישנו במשך 12 חודשים.
מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב היוצר כוסות לגאטו אדום

סדרת ליריקה, 
יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הסדרה כוללת יינות זניים, מורווד, סירה וארגמן שהינם יינות אדומים, ויונייה שהינו זן לבן ושני בלנדים אדומים, GSM, מונטאז' (חדש), והרמוני.
הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור שבגליל העליון. דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. היין התיישן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים ועוד כ- 6 חודשים בבקבוק.
מחיר מומלץ: 100 ₪. להשיג בחנויות היין המובחרות ברחבי הארץ ובחנות בוטיק היין היוצר באון ליין.

סדרת האוטר
סדרת אוטר היא יצירה אישית ייחודית של יינן היקב, פיליפ ליכטנשטיין. היין מהווה תוצר של בחירותיו של היינן, ללא מגבלות של אזורי גידול, זני ענבים וטיפול בכרם, ולפיכך מהווה ביטוי אישי שלו. שם הסדרה AUTEUR – יוצר בצרפתית, מבטא קשר מיוחד זה בין היינן היוצר לבין היין.
הסדרה כוללת 3 יינות אדומים, קברנה סוביניון, סירה ומריטאז' ויין אחד לבן, אוטר וויט (חדש).
היין התיישן מעל 24 חודשים בחביות עץ צרפתיות. מכיל 13.5% – 14.5% כהל.
מחיר מומלץ: 180 ₪.

כתיבת תגובה