תבור – "יודאיקה", מסדרת הסינגל ויניארד

אחוז אלכוהול

14%

זני הענבים

קברנה סוביניון

בציר

2017

מחיר בהשקה בשקלים

100 שח

כשר

כן

אודות היין

מידע מהיקב:
יקב תבור, היקב הראשון בארץ שכל כרמיו אקולוגיים והממוקם בגליל למרגלות הר התבור, מרחיב את סדרת יינות הסינגל ויניארד ומציג את מהדורת הבוטיק -"יודאיקה".

יודאיקה, שמושק לקראת חגי תשרי, הוא יין אדום המופק מ-100% ענבי קברנה סוביניון, מכרם יחידני, בגוש עציון, וממנו ייצרו 3,102 בקבוקים בלבד!

ענבי "יודאיקה" נבצרו בשעות הבוקר המוקדמות, עברו מיון קפדני ותסיסה קרה ומבוקרת. לאחר הסחיטה היין עבר תסיסה מאלו-לקטית בחביות עץ אלון צרפתיות והתיישן בהן למשך 18 חודשים. לאחר מכן יושן היין 18 חודשים נוספים בבקבוק. 14% אלכוהול.

מקור השם "יודאיקה" מבוסס על חנות יודאיקה שהייתה ממוקמת בעבר באזור, שעל הריסותיה ניטע הכרם ממנו נבצרו ענבי קברנה סוביניון לייצור היין. הכרם נטוע בגובה של 950 מטר מעל פני הים על אדמת טרה רוסה. הגובה הרב מאפשר הבשלה איטית ואיכותית אשר באה לידי ביטוי במורכבות ואלגנטיות של הקברנה סוביניון.

ביקב תבור מאמינים שיין טוב מתחיל דרכו בכרם. כל כרמי היקב הם כרמים אקולוגיים בהם מתקיים איזון אקולוגי בין האדמה, הצומח והחי, מתוך תפיסה שמערכת אקולוגית בריאה תטיב עם בעלי החיים, עם הקרקע וגם עם הגפנים. התפיסה האקולוגית בעולם הגפן והיין גורסת כי ממצב של איזון יצמחו גפנים אשר תהיינה בריאות יותר ויניבו ענבים טובים ואיכותיים.

בשנת בציר 2017 חודשי מאי ויוני היו חמים במיוחד ולעומת זאת, חודשים יולי ואוגוסט היו עם טמפרטורה ממוצעות אך יציבות, ללא אירועים קיצוניים. החום המוקדם גרם לקידום משמעותי של הבשלת הכרמים, כאשר במהלך עונת הגידול טופלו במסירות כל כרמי היקב על מנת להביאם לרמת איכות מקסימאלית.
הדבר בא לידי ביטוי בפעולות משמעותיות רבות אשר ננקטו בכרמים, תוך כדי מחשבה מעמיקה כיצד לקבל מכל חלקה את היבול הנכון ביותר עבורה, דבר שיתבטא מיד באיכותו. הפעולות שנעשו החלו כבר בחורף שלפני הבציר, בזמירה מוקפדת ועדינה ונמשכו בפעולות נוספות במהלך העונה כמו דילולי שריגים בעיתויים שונים, דילולי אשכולות וממשק השקיה מוקפד ומדויק.

מיכל אקרמן , מנהלת היקב ואור נדבך, יינן

"יודאיקה" מצטרף לסדרת הסינגל ויניארד של יקב תבור ובה היינות: ויונייה, טנאט ומרסלאן אשר מביאים לידי ביטוי את הטרואר הייחודי לכרם ממנו הופקו.
• יינות "יודאיקה" משווקים בחנויות אלכוהול מתמחות, במחיר אשר ייקבע ע"י הקמעונאים, החל מ- 100 ₪ לבקבוק.

כתיבת תגובה