19/07/2021

יקב יקב ננה – מבחר יינות

רשת דרך היין מציגה
לה ג'אמל כתום, זוג ב- 120 שח בלבד
כמה מילים על היקב
כרמי יקב ננה נטועים במצפה רמון, באפיק העליון של נחל צין בגובה 800 מטר מעל פני הים. אדמת הלס בה נטועים הכרמים עשירה והגפן נהנית ממשרע טמפרטורות קיצוני בין יום וליל. השילוב בין האקלים לקרקע מעניק לענבים אופי מדברי ייחודי. 
ערן רז הידוע בכינויו "ננה" הוא הכורם שהפך את מצפה רמון לאזור מבוקש מאזור בו לא האמינו כי יכולים לגדל ענבי יין איכותיים.
ייננית היקב, דנה בני, עבדה בבצירים באזורים שונים באירופה ועד לדרום אפריקה וקליפורניה, ושאבה השראה שמתבטאת ביינות המשלבים סגנון עולם חדש יחד עם עולם ישן.

ננה שנין בלאן
הענבים נבצרים בבציר ידני מוקפד במהלך שעות הלילה הקרירות של המדבר.
יין זה עבר סחיטה של אשכולות שלמים אשר מעניקה ליין רעננות ומינרליות שלא ניתן לפספס ברגע פתיחת הבקבוק.
יין לבן יבש אשר מפיץ ארומות של תפוח ירוק ואגס, בשילוב עם פירות הדר, לצד רמיזות של ליצ׳י ומלון. ליין טעמים עשירים של פירות טרופיים וחמצמצים, יחד עם פרחוניות מודגשת.

ננה שרדונה
מחצית מכמות היין עברה תסיסה ספונטנית בחביות עץ אלון והתיישנה על השמרים, על מנת להוסיף מורכבות, ומחציתו השנייה במכלי נירוסטה, על מנת לשמור על רעננות וארומות הפרי. הבלנד הסופי של החביות ומכלי הנירוסטה יוצר יין ששומר על איכויות פרי גבוהות ומשלב
מורכבות וטעמי עץ עדינים.

ננה טתיס
86% קברנה סוביניון , 9% סירה, 2% פטיט סירה, 3% פטיט ורדו.
הענבים נבצרו בבציר ידני לילי כאשר הגיעו להבשלה אופטימלית. לאחר סיום התסיסה במיכלי הנירוסטה, מעלים את טמפרטורת מיכל התסיסה ועוברים להשריה חמה על הקליפות למשך כשבועיים, על מנת להעניק ליין גוף מלא ומרקם קטיפתי. היין מתיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות, כאשר מחציתו בחביות חדשות.
ליין צבע אדום עוצמתי ובוהק עם אפיון זני גבוה של ענבי קברנה סוביניון. ארומות של טבק ועשן עדין עם וניל ואגוז מוסקט, אלו משתלבים עם הפירות האדומים – פטל וחמוציות. ליין רובד נוסף של ריחות מנטה, עשבים יבשים וקרם ברולה, גוף מלא וסיומת ארוכה.

ננה קסיופאה
85% סירה, 12% פטיט סירה, 3% פטיט ורדו.
הענבים נבצרו כאשר הגיעו לרמת הבשלה אופטימלית, בבציר ידני ומוקפד, כאשכולות עם גרגרים קטנים וריכוז פרי גבוה. חלק מהאשכולות נכנסו לתסיסה כאשכולות שלמים על
מנת ליצור ארומות וטעמים המייחדים תסיסה מסוג זה של פרי אדום רענן ואפילו תבלינים חמים למיניהם, ובנוסף להוסיף טאנינים ותיבול בעזרת התסיסה בנוכחות של חלק
מהשזרות. לאחר סיום התסיסה היין עבר להשריה חמה על הקליפות להעמקה של הגוף. היין מתיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות, כמחצית מהן חביות חדשות.​
ליין צבע סגול עמוק עם אפיון זני גבוה של ענבי סירהריחות פרי שחור מודגשים, הסיומת ארוכה, הגוף מלא ויש התפתחות, של טעמים נוספים, לאחר מזיגה בכוס היין.

כתיבת תגובה