סגל – שרדונה Unoaked כרם בן זמרה, 2019

זני הענבים

שרדונה

בציר

2019

מחיר בהשקה בשקלים

79 שח

כשר

כן

אודות היין

מידע מהיקב:

שרדונה Unoaked כרם בן זמרה, בציר 2019
ענבי השרדונה, לייצור היין, הגיעו מכרם בן זמרה שבגליל העליון. הענבים נבצרו ידנית, הותססו ונשמרו במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה של 12 מעלות וללא כל מגע עץ.
התהליך איפשר מיצוי טעמים מודגשים של פרי ושמירה על רעננות היין. שיטת תסיסה זו איננה שכיחה בארצנו ביין שרדונה איכותי והגיעה מתוך החזון לשמר את המינרליות הגבוהה שהתגלתה בענב עוד בהיותו בכרם והתאפשרה הודות לבית גידולו הייחודי.
הכרם נטוע בשטחי מושב כרם בן זמרה, השוכן בגליל העליון, על רכס מרום הגליל, בגובה של כ- 810 מטר. שיפוע הכרם המכונה אמפי, על שם צורתו הייחודית ואדמת טרה רוסה מעורבת בגיר, מספקים לו ניקוז טוב. המפנה הצפוני של הכרם מאפשר לו לפגוש את השמש במלואה בבוקר ובערב, הקרירים שניהם. בשעות היום הוא מגן על ענבי השרדונה העדינים מעקת חום. האוויר היבש וטמפרטורות הלילה הנמוכות גם בחודשי הקיץ, מבטיחים שמירה על מינראליות ורעננות הפרי.

רשמי טעימה מהיקב:
צבע קש זהבהב. באף חשים פירות קיציים מרעננים כגון משמש טרי, אפרסקים, נקטרינות ואף אגסים, אשר עטופים בארומה פרחונית ומינראליות מעודנת. בפה מורגש יין יבש, בעל גוף קל. טעמי שזיף ירוק, אגסים ותפוחים אדומים נתמכים בחמיצות מרעננת וסיומת פירותית ומתמשכת.

מחיר מומלץ לצרכן: 79 ₪
כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.

כתיבת תגובה