טפרברג – רוזה אימפרשן,קברנה פרנק לגסי, מרלו אסנס

מענבי כרמי היקב המשך »
שם היקב: טפרברג
אזור בארץ: השפלה
כשר: כן

מידע מהיקב:
רוזה אימפרשן 2020

60% ברברה 40% גראנש נואר מכרם עמק אילון
בציר הענבים לכל זן נעשה באופן מכאני בשעות הלילה כדי לא לחשוף את הענבים הנבצרים לטמפרטורות גבוהות. ענבי הגראנש והברברה הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני, כל זן ברמת ההבשלה המיטבית. עם הגעת הענבים ליקב בוצעה הפרדה בין הענבים לבין השידראות והענבים נכנסו לריסוק עדין.
נתוני בציר ממוצעים:
בריקס 21.4
חומצה [ג/ל] 6.1
pH 3.45
הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על מנת למנוע לחלוטין חימצון של טעמים וארומות המצויים בענבים.
הענבים שהו בפרס הפנאומטי האינרטי זמן קצר כדי למצות ארומה וצבע עדין מהזגים. עם סיום ההשריה הענבים נסחטו בלחץ נמוך ביותר, בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן על מנת לקבל תירוש ענבים עשיר בגוון אדמדם קל. המיץ שנסחט הועבר למיכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ באמצעות טכנולוגיה הקרוייה הרחפה – FLOTATION. בטכניקה זו מרחיפים את המשקעים לחלקו העליון של המיכל באמצעות פעפוע של גז חנקן והמאפשר להעביר את המיץ הנקי – המצוי מתחת למשקעים למיכל התסיסה.

התסיסה האלכוהולית ארכה כ-25 ימים בטמפרטורה של 13 מעלות. תסיסה בטמפרטורה זו נבחרה בכדי לייצר יין עדין ולשמר את ארומות הענבים. היין לא עבר תסיסה מאלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו. לאחר ייצובו של היין פאנל הטועמים של היקב בחר את הבלנד הסופי.
תיאור היין: היין ססגוני ומלא חן, מלווה בפרי הדר ופרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר .
אנליזת היין:
סוכר יבש
כהל [ב-%] 11.8
pH 3.36
חומציות [ג/ל] 6.5
לשתייה החל מהוצאתו לשוק
מחיר מומלץ לצרכן:40 ₪

קברנה פרנק לגסי 2016
100% ענבי קברנה פרנק. ענבי הקברנה פרנק נבצרו בשני כרמים ייחודיים, הכרם הראשון הנמצא ברום הרי אפרים והכרם השני נמצא ברום הרי יהודה.
כרמים אלו מתאפיינים בגובה רב, בתנאי אקלים הרריים, בעוצמת צימוח מתונה ובהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה התורמת לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.
נתוני בציר ממוצעים:
בריקס 26.5
חומצה [ג/ל] 5.6
pH 3.57

ענבי הקברנה פרנק נבצרו בבציר מוקפד והגיעו ליקב לפנות בוקר.
לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי הקברנה פרנק למיכל נירוסטה מקורר למשך יום להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית.
בסיום ה- cold soaking החלה התסיסה האלכוהולית טבעית של ענבי הקברנה פרנק בטמפרטורה של 28 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים.
בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר השרייה על הקליפות למשך שלושה ימים. עם סיום ההשריה- extended maceration, סחטנו את הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים למיכל נירוסטה לתסיסה המאלולאקטית על מנת לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית היין החל את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים.
לאחר סיום התבגרות היין בחביות, היין בוקבק ואף המשיך להתבגר למשך 6 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק.
צבע היין אדום ומלא. האף של היין מתאפיין בפרות אדומים, ומנעד ארומות המאוד אופייניות לזן עם נגיעות ירקרקות בשלות עדינות הנעטפות עם עץ אלון אלגנטי. בפה היין עגול ובעל מבנה גוף בינוני עם טעמים ארוכים ומתובלים. העץ.
אנליזת היין :
סוכר יבש
כהל [ב-%] 14.9
pH 3.76
חומציות [ג/ל] 6.0
לשתייה החל מהוצאתו לשוק, אך התבגרות נוספת רק תיטיב עמו
מחיר מומלץ – 200 ₪

מרלו אסנס 2016
100% ענבי מרלו . ענבי המרלו נבצרו בשני כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה שונה לחלוטין.
הכרם הראשון והעיקרי נמצא בעמק האלה ליד הישוב גבעת ישעיהו. הכרם השני נמצא ברום הרי אפרים.
הכרם בגבעת ישעיהו נמצא בעמק בין שני ערוצים המנקזים אוויר קר מהרי ירושלים, בקרקע שולית עם אבנית גבוהה. הכרם של הרי אפרים מתאפיין בגובה מעל 650 מטר מעל פני הים , בתנאי אקלים הרריים ובעוצמת צימוח מתונה. שני כרמים אלה מאופיינים בהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה הגורמת לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.
נתוני בציר ממוצעים :
בריקס 25.8
חומציות [ג/ל] 5.4
pH 3.55

ענבי המרלו הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות כשהחלקה של עמק האלה הקדימה את זו של הרי השומרון בכ-10 ימים.
לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי המרלו למיכל נירוסטה מקורר למשך שלושה ימים להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית. עם סיום ה- cold soaking הועלתה הטמפרטורה, הוספו השמרים והחלה התסיסה האלכוהולית של ענבי המרלו בטמפרטורה של 25 מעלות תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים.
בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר השרייה על הקליפות למשך כ-חמישה ימים.
עם סיום ההשריה extended maceration , סחטנו את הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים למיכל נירוסטה לתסיסה המאלולאקטית על מנת לייצב ולרכך את היין. תהליך זה נעשה לכל כרם בנפרד.
לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית היין החל את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות וחביות עץ שנה שנייה למשך 18 חודשים. לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי. לאחר בקבוקו, היין אף המשיך להתבגר בבקבוק למשך כ-8 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק.
היין בעל צבע מלא עוצמתי ועמוק, באף עולות ארומות מורכבות ועשירות של פירות אדומים בשלים, דובדבן, נגיעות טבק ומחטי אורנים. בפה, היין חלק, בעל גוף מלא, טנינים בשלים, איזון וסיומת ארוכה וטובה.
אנליזת היין :
סוכר [ג/ל] יבש
כהל [ב-% ] 14.4
חומציות [ג/ל] 6.1
pH 3.63

לשתייה החל מהוצאתו לשוק, אך הוא יתפתח יפה מאוד במהלך השנים הקרובות
מחיר מומלץ לצרכן – 100 ₪

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *