1848 – דור 7 ארגמן ופטיט סירה

מכרם יחידני ברמת סירין, שבגליל המשך »

ארגמן, דור 7  2017
כרם יחידני – Single Vineyard
100% ארגמן – הענבים מגיעים מכרם יחידני ברמת סירין, בגליל, הנחשב לאחד מאזורים הטובים בישראל לגידול ענבי יין.
הכרם ברמת סירין ממוקם בגובה של כ-400 מ׳ מעל פני הים, עם מפנה צפון מערבי, המאפשר חשיפה מתונה לשמש במהלך עונת הגידול. הכרם נטוע על אדמה וולקנית, בזלתית המשולבת באבן גיר. השיפוע והרכב האדמה תורמים לניקוז טוב של מי הגשמים.
משטר הגידול בכרם כולל הגבלת יבולים משמעותית (650 ק״ג לדונם).
לאחר חורף קר במיוחד ושחון, ב2017, האביב הגיע לאיטו עם טמפרטורות מתונות. קיץ חם במיוחד הוביל להבשלה מוקדמת אולם בחודש אוגוסט לקראת הבציר, מזג האוויר התמתן .כמות היבולים הייתה ממוצעת ובאיכות טובה.
ענבי הארגמן, מהם מפיקים את היין, נבצרו בבציר לילי. הענבים הועברו מיד ליקב לריסוק עדין ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת. בסיום התהליך היין התבגר 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות (40% מהחביות חדשות).

נתוני היין
אלכוהול: 13.5%
רמת מתיקות: יין יבש
ערך קלורי: 80 קק"ל ב 100 מ"ל.
2,810 בקבוקים הופקו מיין זה.

רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין בורדו עמוק. באף ניתן לחוש בניחוחות בולטים של פטל ודובדבן בשל. זהו יין רך ומעודן עם טעמי פרי שחור. ליין גוף מלא עם טאנינים רכים ומלטפים עם סיומת פירותית ארוכה, בפה.

פטיט סירה, דור 7 2017
כרם יחידני – Single Vineyard
100% פטיט סירה – ענבי הפטיט סירה מגיעים מכרם יחידני ברמת סירין, שבגליל. הכרם נטוע על אדמה וולקנית, בזלתית המשולבת באבן גיר העשירה במינרלים התורמים לאופיו החזק והייחודי של היין. בכרם מבוצע חילון עדין מאוד במטרה להגן על הענבים מפני השמש ורק לקראת הבציר מתבצע דילול אשכולות, במטרה להפיק יין מרוכז וייחודי.
לאחר חורף קר במיוחד ושחון, ב2017 , האביב הגיע לאיטו עם טמפרטורות מתונות. קיץ חם במיוחד הוביל להבשלה מוקדמת אך בחודש אוגוסט לקראת הבציר, מזג האוויר התמתן .כמות היבולים הייתה ממוצעת ובאיכות טובה.
ענבי פטיט סירה, מהם מפיקים, יין זה , נבצרו בבציר לילי. הענבים הועברו מיד ליקב לריסוק עדין ותסיסה בטמפרטורה מבוקרת. בסיום התהליך היין התבגר 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי קטנות (40% מהחביות חדשות).

נתוני היין
אלכוהול: 15%
רמת מתיקות: יין יבש
ערך קלורי: 89 קק"ל ב 100 מ"ל.
2,870 בקבוקים הופקו מיין זה.

רשמי טעימה מהיקב
צבעו של היין סגול עמוק. באף, ניחוחות של אוכמניות, תה שחור ותבלינים. זהו יין עוצמתי ומחוספס עם טעמים מודגשים של פרי שחור, גוף מלא וסיומת ארוכה בפה.

מחיר בקבוק דור 7 – 119 ש"ח

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *